В кой УПФ се осигурявате?

  • 2 099
  • 11
  •   1
Отговори
  • гр.Велики Преслав
  • Мнения: 10
В кой Универсален пенсионен фонд се осигурявате?
Аз съм към "Доверие",но ме агитират да се прехвърля към "ЦКБ-Сила",тъй като за момента бил с най голяма доходност.Все пак направих справка в нета от страницата на Комисията за финансов надзор,и видях че данните са относителни и като цяло водещи са "Доверие" и "Алианц".
Вие какво мислите по въпроса?

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 15:24 от moni-o5

# 1
  • Мнения: 1 937
"ЦНБ - Сила" е "ЦКБ - Сила", нали!
Не ми се мисли, но знам, че хич не е просто да се прехвърлиш.

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 15:07 от Verdad

# 2
  • София
  • Мнения: 383
В момента почти няма значение в кой фонд си, тъй като повечето са с приблизително еднаква доходност. Доверие и Алианс са най големите и като брой осигурени и като набрани активи. Този, който те агитира най-вероятно има финансова изгода от това, тъй като е агент и фонда, в който ще се прехвърлиш ще му изплати комисионна, а на теб ще ти тръпнат такса от партидата. Таксата е около 20 лв. Та за момента просто не си струва.

# 3
  • София, център
  • Мнения: 3 455
В Allianz, то май най-добре е анкетка да се пусне...

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Алианц. По отношение на сигурност и доходност ги смятам за №1

# 5
  • Мнения: 1 273
ING. Бях в Доверие, но се прехвърлих. Предпочетох международна организация със стабилност и опит (съществуват повече от 50г-- не че е гаранция ама все пак)

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 15:27 от apv

# 6
  • София
  • Мнения: 2 623
В Родина, но изобщо нямам идея какво става  newsm78
Ами да попитам ако един фонд го закрият поради
малкия брой осигурени какво ще стане ?

# 7
  • гр.Велики Преслав
  • Мнения: 10
jullianna,в такъв случай се прехвърляш в друг фонд.

# 8
  • Мнения: 732
Ако твърдо си решила да се прехвърляш то според мен най-добре е в Алианц. Но все пак си помисли, защото такса прехвърляне е 20 лв. и разликата в доходността на Алианц и Доверие не е голяма  newsm78

# 9
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Доходността на различните фондове се променя във времето /по години, месеци, дори дни/. В някои фондове олихвяването става ежедневно. В крайна сметка няма голяма разлика в доходността, нито гаранция за в бъдеще. Не виждам смисъл за прехвърляне - теглят ти 20 лв. от партидата и подписваш при нотариус, което е още един ангажимент.
В момента всички фондове в България са легитимни и строго следени от КФН /комисия от финансов надзор/. За мен най-добрият е "Ай ен джи", макар че не съм осигурена в него, но както споменах, не смятам поне засега да се прехвърлям.

# 10
  • Мнения: 4 181
В Родина, но изобщо нямам идея какво става  newsm78
Ами да попитам ако един фонд го закрият поради
малкия брой осигурени какво ще стане ?
не могат да го закрият по такава причина Peace

# 11
  • Мнения: 239
Здравното и пенсионно осигуряване са една огромна заблуда и подигравка с мозъците на хората защото няма смисъл от тях когато не си балък. Изчислете колко сте дали досега, колко ще дадете и какво би се случило със същите пари ако ги вкарате в златни накити. Ще карате минимум Це класа като ви тресне Паркинсона ако се сещате.

Общи условия

Активация на акаунт