Какви лекарства пихте за спиране на кърмата ? Dostinex?

  • 4 471
  • 16
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
близо 4 месеца ве4е от как спрях да кърмя и все още имам мляко . докторът ми предписа dostinex - пил ли го е някои и има ли ефект ? а има ли някакви страни4ни ефекти да сте забелязали ? след колко време ви спря кърмата ? питам защото лекарят не ми поясни колко хап4ета трябва да изпия . а те се пият на 3 дни - половинка  . разфасовките в аптеката бяха от 2 и 8 хап4ета. аз си купих от 8-те и се 4удя дали трябва да я изпия цялата . (и понеже съм завеяна съм изхвърлила кутииката с инструкциите вътре )  . пили ли сте хап4ета за спиране на кърмата ?

# 1
  • Мнения: 173
да пила съм ги .И мисля,че е най-доброе отново да се консултираш с доктор,защото тези хапч. се пият по схема. Аз лично трябваше да изпия 6 хапч. в рамките на 3 седмици. Нямах странични ефекти,като гадене и т.н.
Успех !

# 2
  • Мнения: 4 700
Достинекс се пие само по схема. Консултираи се с лекар как то4но да го пие6 и колко дълго.

# 3
аз спрях кърмата с стягане с ластичен бинт и ограничаване на течностите Имах в изобилие но без никакви хапчета спря за една седмица

# 4
  • Мнения: 3 456
Аз пих Бромокриптин и имам ужасни спомени от него. Виеше ми се свят и направо не бях на себе си. Чувала съм, че Достинекса са по-добри, но на мен тогава такива ми бяха предписали. За схемата са ти писали вече да питаш пак лекаря .

# 5
  • ES
  • Мнения: 2 172
Хулиганче, мен още не са ме развълнували тези неща и дано скоро не ме развълнуват, но съм чувала налагането на гърдите със 3елеви листа. Дръпвало се млякото от тях. От друга позната съм чувала налагането им със сух камфор. Аз хич не съм превърженичка на пиенето на хапчета, е, когато се налага, няма как. Но нищо не ти коства да опиташ и по бабешкия начин. Успех!!!

# 6
  • Мнения: 3 211
Моята гинеколожка каза, че ще ми предпише противозачатъчни, защото били с много по-малко хормони, но така и не се наложи.
Знам, че има и хомеопатично л-во за това, но не знам точно.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 041
Нищо не съм пила. Не съм се стягала, не съм налагала различни компреси и т.н. Цедях по съвсем мъничко, ако устещах напрежение. Спря ми много бързо.

# 8
  • Мнения: 5 500
Хомеопатичното е Рицинус Комунис, но потенцията и начина на прием трябва да ти го предпише хомеопат, защото може да се получи обратен ефект.
Противозачатъчни и други хапчета са доста груб метод и може да предизвикат мастит или други усложнения.
И тук има доста добри идеи:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13697

# 9
  • София
  • Мнения: 333
аз си спрях кърмата с Достинекс, 2 хапчета си купих,разделих ги на половинки и пиех сутрин-едната половинка,вечер другата така 2 дена и ми спря за около 1 седмица, а имах много кърма.  Така ми препоръча аптекаря

# 10
  • Мнения: 2 005
Нищо не съм пила.Просто ме стегнаха на кръст по бабешки и така за няколко дни кърмата ми спря newsm78

# 11
Здравей, аз пих достинекс, но разфасовка по 2.Изпих ги за 2 два дни и на третия нямаше и помен от кърмата.За тези, които са по 8 не мога да ти кажа друго освен да се посъветваш с лекар.
Приятен ден  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз пих Достинекс за спиране на кърмата.Имах много кърма и спря за около 3 дни.Нямаше странични ефекти.Обаче пих две хапчета на половинки-така ми ги изписа гинеколога,не знам за 8 newsm78

# 13
  • Мнения: 2 149
Достинекс може би наистина трябва да се пие по схема, лично аз пих Бромокриптин, не знам защо него ми изписа лекаря, може би защото е по-евтин. Нищо ми нямаше докато го пия, не съм забелязала да ми действа кофти. Или не, май ми се гадеше, но това бяха единични случаи по 2-3 минути. То кво съм преживяла, та това ли ще ме плаши.
После си взех Мастодинон капки, които не пих редовно, но сега пак ще започна, за прочистване на каналите.

Това със стягането не знам как действа на тъканите, както и с ограничаването на течностите - очевидно помага, но моята кърма беше толкова много и така се пръсках на 4-5 часа, че цедях до 8 месец , за да издържам, а нощно време не можех да спя от толкова кърма. Бабешката методика е по-подходяща за нормална до слаба лактация, аз не бих я понесла.

И Бромокриптина е на схема, всичко е на схема, но не се спазва.

# 14
  • София
  • Мнения: 626
Аз също бях на "ДОСТИНЕКС"и само след 3 хапчета,кърмата ми спря!
УСПЕХ!!!

Общи условия

Активация на акаунт