Съхраняване на яйца

  • 4 197
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 266
Някоя от вас съхранявала ли е яйца във фризера?Колко време могат да издържат? newsm78

# 1
  • софия
  • Мнения: 376
до сега не съм чувала за яйцавъв фризер,но в хладилник издържат доста

# 2
  • Den Haag
  • Мнения: 1 839
Не съм чувала за фризер, съхранявам ги или в студена стая или в хладилник  newsm55.

# 3
  • Мнения: 2 266
Разбиват се и се слагат във купички във фризера,но незнам колко време издържат.

# 4
  • софия
  • Мнения: 376
ама с купичките ли ди слагаш във фризера?А поклко яйца слагаш?

# 5
  • Мнения: 391
Няма такъв филм като замразяване на яйца! Не прави експерименти, дръж ги в нормалния хладилник, където издържат до 10 дни.

# 6
  • Мнения: 577
и аз не сьм чувала за сьхранение на яица в фризера newsm78.
Не прави експерименти, дръж ги в нормалния хладилник, където издържат до 10 дни.

# 7
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
...

Последна редакция: сб, 17 фев 2007, 13:45 от natalyna

# 8
  • Мнения: 27 524
Няма такъв филм като замразяване на яйца! Не прави експерименти, дръж ги в нормалния хладилник, където издържат до 10 дни.

А ти защо си мислиш. че знаеш всичко? Сигурно не си чувал, но аз съм виждала, както и цели яйца(с черупките) съхранявани във водно стъкло.

Разбира се че могат да се замразяват яйца но само разбити - е не бих ги ползвала в сладкиши, но за омлет или панировка си стават чудесно. Раздели си ги просто на порции, по колкото ти трябват за едно готвене. Не бих ги държала повече от 2 месеца.  И все пак, ако не са толкова много яйцата, по-добре измисли как да ги оползотвориш още пресни.

Всичко, което може да се съхранява във фризер, се продава и в магазините от фризер.
Да си си купила отнякъде замразени яйца?
Не, не могат да се замразяват яйца и не виждам защо така заядливо отговаряш.

# 9
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Извинявам се, ако е прозвучало като заяждане - не съм искала да се заяждам с никого!

И ОК, яйца не могат да се замаразят, щом казвате!

# 10
  • Мнения: 6 461
Някоя от вас съхранявала ли е яйца във фризера?Колко време могат да издържат? newsm78
Разбиват се и се слагат във купички във фризера,но незнам колко време издържат.
Никога не съм замразявала яйца във фризер и сега за първи път чувам Thinking
Не мисля,че е добре да се чупят и замразяват.
Аз лично бих ги изразходила по-бързо до като са пресни.

# 11
  • Мнения: 3 647
Някоя от вас съхранявала ли е яйца във фризера?Колко време могат да издържат? newsm78
Разбиват се и се слагат във купички във фризера,но незнам колко време издържат.
Никога не съм замразявала яйца във фризер и сега за първи път чувам Thinking
Не мисля,че е добре да се чупят и замразяват.
Аз лично бих ги изразходила по-бързо до като са пресни.

i az taka

# 12
# 13
  • Мнения: 9 092
Замразяват се. Напук на всякакви технологии. Но при замразяването белтъка се увеличава и се чупи черупката, поради което не може да се продават. Едва ли някой ще си купи счупени яйца.
Обаче в къщи, като ти попадат по 60 яйца на седмица е малко трудно да ги използваш винаги. Точно заради това съм замразявала - както разбити, които стават на идеален омлет и заливки,  след като се размразят, така и цели - измити с черупката с разтвор на сода за хляб. Тези пък стават за яйца на очи, защото след като се размразят не могат да се разбиват. 
И съм ги ползвала до 3 месеца.
Фризера ми е Силтал, на вътрешната страна на вратата има картинки с числа - кое колко време да се съхранява. Има нарисувани яйца под числото 3.
Но за сладкиши определено не стават.

Явно не само аз съм на това мнение. Ето доказателство за владеещите чужди езици. http://whatscookingamerica.net/Eggs/FreezingEgg.htm

# 14
  • Мнения: 1 564
Не съм чувала за фризер, съхранявам ги или в студена стая или в хладилник  newsm55.
И аз. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт