Може ли една идея?

  • 457
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 942
Момичета,може ли да дам една идея?
Последно време ходя през отчетните(че чакам доста приятелки да раждат Simple Smile ) и забелязвам че доста от новите мами не са наясно с кърменето. Не ми е работа, ама......ме гризе отвътре....неможе ли една по-опитна и веща мама да ги съветва.Е, вярно ,че не са молили за помощ и все пак съществува и този форум за кърменето, но.....доста от тях се оповават на мнението на акушерките от родилните домове(които пък не са много вещи в това отношение,поне повечето от тях де)та се чудих newsm78 неможе ли да им се помогне на момичетата.Знам че Асинка е помогнала на доста мами да кърмят успешно и до ден днешен  bouquetТа .....това ми е идеята,какво мислите по въпроса?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Ти всъщност какво предлагаш? По една опитна кърмачка да се зачисли към всяка отчетна тема на бременните ли? newsm78

# 2
  • Мнения: 1 559
Идеята ти е уместна, само не знам как ще се възприемат съветите от "външни" лица.  Аз твърде рядко имам време да поглеждам там, но нека ако някой срещне неадекватна информация за кърменето, да насочва мамите към този форум, да им дава деликатно съвети или да пуска линк към темата тук. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 942
Незнам newsm78Не съм наясно с процеса EmbarassedНо все си мисля,че има начин да им се подаде ръка,когато се нуждаят от нея Hug Неискам да става хубост на сила,а просто да им се предостави възможност да дадат добро начало на малки им съкровища Simple SmileАз също като повечето от тях не влизах в къмаческия в началото,но имах до себе си една по-голяма сестра с опит и привърженичка на кърменето.После на един по-късен етап почнах да влизам в кърмаческия(когато Ники беше на почти два месеца)и съм много благодарна на всички мами тук  bouquet за подкрепата и насоките в кърменето.  bouquetМоята грешка беше, че не се заинтересувах още докато бях бременна за кърменето и после, че не ви открих от по-рано,но...при мен обстоятелствате се стекоха добре,а има мами, които нямат инфо по въпроса и няма кай да ги подкрепи в това начинание.....

# 4
  • Мнения: 2 818
Ами да ти кажа,  като една мама фен на кърменето и влизаща в отчетни... ми трудно се дават съвети, особено непоискани... пък и не знам дали си спомняш, но на почти всички пресни майки им е писнало от съвети... Аз лично пускам от време на време по някой линк, ама мисля, че вече ме смятат за досадна повечето  Rolling Eyes

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Темата е обсъждана неведнъж - и досега изводите са, че такова дежурство не е удачна форма. Асинка също може да разкаже по въпроса за опита си с отчетните... и то доста неприятни неща наред с определено положителните. От мамите в отчетните може да се чуят различни мнения по въпроса - от откровена благодарност до възражението, че няма нужда някой да ги надзирава и че форумът си е тук, достъпен за всички, които имат желание.
Една форма, която е ненатрапчива и се приема леко, е пишещите в отчетните кърмачки с второ да сложат в подписите си линк към кърмаческия форум и да насочват мамите с проблеми насам. Така никой не се чувства агитиран, надзираван и натискан да кърми.

# 6
  • Мнения: 942
Ами да ти кажа,  като една мама фен на кърменето и влизаща в отчетни... ми трудно се дават съвети, особено непоискани... пък и не знам дали си спомняш, но на почти всички пресни майки им е писнало от съвети... Аз лично пускам от време на време по някой линк, ама мисля, че вече ме смятат за досадна повечето  Rolling Eyes
Не че съм шпионин във вашата февруарска темичка Grinning,но мисля че там доста от бъдещите и вече настоящи мами те слушат и не мисля ,че те смятат за досадна Simple SmileМалко офф:Пожелам ти леко и безпроблемно раждане  bouquetИ да гушкаш най-сладкото бебче Grinning
а относно съветите-незнам newsm78може би съдя по себе си newsm78 Аз лично бих се вслушала и се вслушвам в съветите на по-опитните мами,но....прави сте хора всякакви...незнам.......но наистина е хубаво да се направи нещо,може би hedra е права
Една форма, която е ненатрапчива и се приема леко, е пишещите в отчетните кърмачки с второ да сложат в подписите си линк към кърмаческия форум и да насочват мамите с проблеми насам. Така никой не се чувства агитиран, надзираван и натискан да кърми.
Наистина ми става мъчно като повечето майки се откажят от кърменето поради неинформираност Sad

# 7
  • Мнения: 1 896
Хм, ще се запиша аз в една отчетна тема - нали чакам и аз бебе. Макар че на септемврийките едва ли им минава през ума за кърмене на тоя етап - но тъкмо имам време да им вляза под кожата за после  Wink
Мерси за идеята!

# 8
  • София
  • Мнения: 12 229
   Аз предлагах подобно нещо преди време и го обсъждахме. Наистина реално си има цял отделен форум. Може би само майки които вече имат бебче и чакат ново може лесно да подхвърлят основни положения на кърменето в техните отчетни.
   Аз лично много се радвах на Асинка в юлките и често ги шпионирах, но не всички реагират по този начин. Лично аз съм сигурна че при нас доста от мамите биха кърмили ако имаха повече информация и то навременна, защото каквото и да си говорим проблема е в педиатрите.
   Смятам че няма да е лошо по скоро да се опитаме да образоваме педиатрите ни защото те са хората от които младите майки очакват съвети и подкрепа.

Общи условия

Активация на акаунт