Червени петна по дланите със сърбеж?

  • 3 411
  • 1
  •   1
Отговори
Извинете, ако повтарям, но четох доста за всички атипични, контактни дерматите, уртикарии, алергии и съвсем се обърках. Синът ми е на 3 години. Преди седмица забелязах, че от вътрешната страна на бедрата има ситни червени пъпчици, които не го сърбяха, но реших или че се е претъркал, или че не съм забелязала, че се е напишкал и кожата му се е възпалила. Мазах го с Бочко и червенината изчезна и пъпчиците намаляха. Но от 3-4 дни на дланите му избиха червени, леко подути петна. Има и ситни пъпчици, някои от които се лющят. Тук-там по тялото забелязах единични пъпчици, но не са червени и не знам дали не се вманиачавам. Личната лекарка каза, че е контактен дерматит (единственото ново нещо бяха едни пантофки с глави на кученца, които изхвърлих веднага). Вече трети ден пие Ериус и го мажа със Синалар 3 пъти дневно, но не забелязвам никакъв ефект. Притеснявам се да го помъкна веднага по дерматолози и алерголози, защото им нямам особено доверие - на времето прочутият професор Капнилов лекува съпруга ми от варикозни язви, в резултат на което му причини дълбок тромбофлебит. Моля да ме посъветвате дали да рискувам с посещение при лекар или да изчакам. Благодаря.

# 1
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
На мен ми се появяват от веро и от сапуни. Може това да е причината.

Общи условия

Активация на акаунт