ОТЛЕПЕНА ПЛАЦЕНТА - възстановява ли се?

  • 26 620
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 149
Здравейте! Надявам се на малко информация. Моя роднина получи отлепване на плацентата 2 см, в началото на 3 месец е бременна. Лежи в болница от вчера, но така и не разбрахме - възстановява ли се плацентата? Днес пак е прокървила, слагат инжекции, твърдят, че ще спре да кърви, но според мен нещо не са много оптимисти в болницата.
Може ли някоя от вас да каже какво може да се очаква? Т.е. има ли наистина зарастване и възстановяване на отлепената част или просто да се надяваме така да добута до 9 месец?! Praynig

Последна редакция: нд, 18 фев 2007, 11:45 от Чаено момиче

# 1
  • Мнения: 1 113
Аз бях с частично отлепена плацента в 6-тия месец. Болници, системи ... и в 8-мия отново кървене. Оказа се че вторият път кървя от раничка на шийката. Плацентата ми не беше се възстановила, но отлепването се беше задържало. Трябва много пазене, почти до края на бременността си лежах. Желая късмет на твоята близка, дано всичко се оправи при нея!

# 2
  • Мнения: 1 284
Аги имах позната която също в трети месец и се беше отлепила, биха и инжекции и се пазеше, пълна почивка, роди си живо и здраво бебнце

# 3
  • София
  • Мнения: 1 056
В третия месец получих отлепяне на плацентата. Не знам колко точно се беше отлепила, но имах хематом с диаметър 3 см. Лежах в МД един месец докато спря кървенето(оттичането на хематома) и след това още един месец вкъщи. Трябва много пазене и често наблюдение на плода, за да преценява доктора дали плацентата снабдява добре плода. До края на бременноста имах контракции и я изкарах почти изцяло вкъщи на лекарства (но шпа и магнерод). Но винаги вътрешно си знаех, че ще си имам бебе. Така и стана - роди се здрав и хубав мамин и досега не е боледувал (да чукам на дърво). Кажи на приятелката си, че ако има вяра, ще има бебенце, само да мисли позитивно, въпреки трудностите. Аз си казвах наум, че колкото по-трудна ми е бременността, толкова ще съм по-щастлива като се роди бебо и така е.
Само трябва много да се пази, да не прави излишни геройства (свързани с домакинството най-вече, но и изобщо), да започне да чете всичко за отглеждането на бебето, че после е по трудно да намери време за това.
Акушерките в МД ми казваха, че напоследък са зачестили тези случаи, докторите имат опит с тях, така, че да не се притеснява, ще я оправят.
С цялото си сърце й желая да запази бебчето, стискам палци!

# 4
  • Мнения: 1 027
Аги, не съм запозната с това, но от сърце желая на твоята позната да износи без проблем плода и да роди живо и здраво бебе.  Ако се наложи да лежи през цялата бременност, трудно е, но ще мине, а и наградата ще е безценна. Все ще намери какво да прави в легнало положение, за да минава времето по-бързо.  Praynig

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Плацента превия и отлепена плацента са различни неща, макар че при превия е по-често срещано отлепването.
И да, възстановява се. Зависи най-вече колко е отлепването.

Сега прочетох, че е в началото на третия месец. Да не става дума за отлепване на плодния сак?

# 6
  • Мнения: 2 936
Плацента превия и отлепена плацента са различни неща, макар че при превия е по-често срещано отлепването.
И да, възстановява се. Зависи най-вече колко е отлепването.

Сега прочетох, че е в началото на третия месец. Да не става дума за отлепване на плодния сак?

аз имах отлепена плацента малко след 2-я месец...не си спомням точно какви хапчета пих,но изкарах бременността си след това в постоянни разходки !

но ако става въпрос за отлепване на плодния сак..там вече е доста сложно..първата ми бременност беше такава и завърши с аборт  Cry усложненията от такова отлепване са доста травмиращи,не ми се пишат подробности....

# 7
  • София
  • Мнения: 3 648
Аги, вчера като разбрах - плацента превия се зачудих, а то било отлепване! То по принцип превия е винаги в началото, после се качва нагоре! Виж отлепване е друго нещо! Само лежане и пазене му е майката! В нейния случай дори и оставане в боницата до края, колкото и да е неприятно, може да се окаже желателно! Бебето как е?

# 8
  • Мнения: 2 149
Ами невежа съм, така се оказва, извинете ме! Blush
Отлепена е около 2 см.
Бебето има пулс и мърда Praynig, поставят й инжекции, пуснали са й първата нощ система.
Иначе няма болки, поне засега.

# 9
  • Мнения: 1 942
Аги имах позната която също в трети месец и се беше отлепила, биха и инжекции и се пазеше, пълна почивка, роди си живо и здраво бебнце

И с Дени бе така. Лежане му е майката  Peace

# 10
  • Мнения: 2 149
Казали са още 3 дни инжекции, после хапчета. Чакаме и стискаме палци!

# 11
  • Мнения: 53
Във втория месец влязох в болницата с отлепена плацента и плод, който все още нямаше сърдечна дейност(поне така ми казаха като ме приеха в болницата).Насрочиха ми дата за кюртаж(втори.-след спонтанен аборт)Съпругът ми и майка ми буквално ме откраднаха ден преди кюртажа за среща с друг акушер-гинеколог,който ме прегледа с вагинален-трансдюсер(мисля че така се казваше)и установи наличието на плод със сърдечна дейност.Когато ме върнаха в отделението нищо не им казах.На другата сутрин минават за главна визитация и лекуващия ме лекар ми казва,  че след визитацията ме качват в манипулационната за кюртаж.тогава показах снимките от видеозона и тои зяпна.
До петия месец само лежах,защото от време на време прокървявах,но след 6,7-мия само разходки.
Изрично ни забраниха секс!горкия мъжо. Laughingсигурно му се бе изтъркала линията на живота Laughing.
Но пък дребка така закъсня,че я преносих 1 седмица.И сега да ми е жива и здрава, е на мама и тати най-голямото съкровище.
УСПЕХ!
ДАНО КРАЯТ Е ЩАСТЛИВ ЗА  ВСИЧКИ smile3522
Мисле че плацентата се възстановява.

# 12
  • Мнения: 946
Чаено момиче аз бях с плацента превия и отлепване първо в 3 после в 5 месец.Първото отлепване беше 3см и бях на инжекций,после прокървих и влязох в болница и там док ми направи второто отлепване от груб преглед  #2gunfire беше 1 см ,но слава богу се закрепи положението но  само на леглото бях нищо не трябва да дига само почивка.Дано да се оправи аз мислех,че няма да мога да го износя ама ей на голям бяс стана. Praynig Hug

# 13
  • Varna
  • Мнения: 503
 е няма как да се залепи плацентата. Само лежане и спокойствие. Аз бях с плацента превия 3 пъти прокървих  накрая родих в 35г.с.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 056
Чаено момиче аз бях с плацента превия и отлепване първо в 3 после в 5 месец.Първото отлепване беше 3см и бях на инжекций,после прокървих и влязох в болница и там док ми направи второто отлепване от груб преглед  #2gunfire беше 1 см ,но слава богу се закрепи положението но  само на леглото бях нищо не трябва да дига само почивка.Дано да се оправи аз мислех,че няма да мога да го износя ама ей на голям бяс стана. Praynig Hug



Аууу, момичета никога не давайте да ви правят вагинален преглед бременни ако ви няма нищо! Само ако получите кръвотечение! На мен никой не е искал да ми прави, но и да бяха поискали никога не бих разрешила. Повечето жени сляпо изпълняват каквото им каже доктора, но аз съм от тези които винаги първо разучават всичко и тогава решавам дали да следвам съвета на доктор или да потърся друг доктор. Ако някой от докторите беше поискал да ми направи вагинален преглед докато бях бременна веднага щях да го сменя. (само уточнявам, че това в случай, че няма никакъв проблем. Но ако преди забременяването е имало раничка на шийката или някакво друго заболяване, едва тогава бих се позамислила дали да дам да проверят на какъв хал съм. Но след доста проверки дали може да се размине, де!))

Общи условия

Активация на акаунт