Mucha fiesta , poco trabajo...ИСПАНИЯ

  • 21 917
  • 283
  •   1
Отговори
  • Мнения: 811
Ами викам аз да си отворим новата тема,докато Дивиана не ни е подканила  Wink.
Ето я и старата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=152567.0
Бяхме за4епкали ве4ната тема за разни и разнообразни документи и се опсасявам ,4е и тук за това Ще се пиШе.Но по добре за това,отколкото за болни де4ица  Wink.
Много от испанските майки из4езнаха  newsm78.Да се връЩат бързо и да казват къде ходят,4е време не намират да се разпиШат тук  Grinning.

Последна редакция: сб, 17 фев 2007, 18:58 от alest

# 1
  • Мнения: 3 098
О,добре,4е си сложила линк към старата,4е толкова се блъсках да пиша за паспорти,пасавани,актове и какво ли не. Laughing

# 2
  • Мнения: 1 128
Заглавието е страшноооооо

# 3
  • Мнения: 811
Заглавието е страшноооооо
Налииии.Не ми отне много време да го измисля.Просто винаги Ще свързвам Испания с това  Mr. Green.
О,добре,4е си сложила линк към старата,4е толкова се блъсках да пиша за паспорти,пасавани,актове и какво ли не. Laughing
Как няма,за какво се трепем да пиШем тия фермани  Grinning.

# 4
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте момичета,

Благодаря ти Марица за информаията за сградата, аз даже знам адерса, с/Manzana 46. На линка с картата не се виждаше точно улицата. Но работата е там, че нямам възможност да дойда до Валенсия - в момента сме без кола, а и сама не се навивам да тръгна с малкия. И като сметнеш бензина или парите за билети за автобуси и такси' евентуално, щото аз във Валенсия съм ходила сaмо до автогарата, те парите стават толкова, колкото ще дам на хистор. И като се има предвид, че съм спестила от подаването на комунитарната тархета.... Simple Smile)

За пасавана знам, че в Мадрид трябва да отидат двамата родителя (задължително) и се издава веднага, защо трябва да ми го пращат по куриер. Пасаванът важи само 10 дни.

Олее, с тези денунсии много сериозно ми звучи бе момичета.

А за курсовете за подготвяне за раждане са добри, при нас ги водеше една много симпатична матрона и въпреки, че не беше ставала майка обясняваше всичко много добре. Ходех там само за да науча медицинските темини, които ще ми трябват ако реша да питам нещо в болницата и по време на раждането. Ходих в последните месеци на бременността, не знаех, че има оправдателни документи за отсъствие.

Ами до скоро

# 5
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Хайде да се запиша на новата темичка Peace
Много готино заглавие, браво алест!!!  Hug
Аз сега съм се запалила и тегля като луда от интернет сериите на Доктор Хаус 3 сезон  hahaha, голяма фенка съм му, а и милото нали е "професионално" изкривен на тази тема  Mr. Green
А и най-накрая прочетох и втория том на трилогията на Кристофър Паолини, едно хлапе 83 набор #Crazy, ако сте чули за първия му роман, върху който вече има и филм - казва се Ерагон. В стила на Властелина на пръстените е. Втората книга си я дръпнах от нета на испански. Сега с нетърпение чакам и третата, последна книга....

# 6
  • Spain
  • Мнения: 3 750
привет моми4ета .
абе както винаги 4ета ви 4ета ви и не вярвам на ушите и о4ите си . сега виждам големите предимства да съм на село . расизъм има разбира се - но в по малки коли4ества . лекарите .. разбира се незнаят ..ама като не знаят ме препращат на друго място дето знаят и така .. малката ходеше в 2 градини - и от 2-те като у4ителки и психолози съм доволна . разбира се в обществената бяха се стреснала заради голия под и " коиките " на които спят  де4ицата ама не само моита спи така  -испан4ета , еквадор4ета , българ4ета , русна4ета - вси4ки спят така .. какво да се сърдя .. не мога да променям АЗ навиците на една нация .. малко са си цигани и араби по душа испанците - това не го ли разбрахте ве4е .  От 4астната съм мнго доволна винаги е преобле4ена ,ако се слу4и нещо 100 4аса ми се извиняват , винаги засмяна я вземам - песни4ки ,, разказва ми неща , занимават се с тях , рисуват , изрязват, сега за карнавала нямаше нужда да носим дори трахета ..защото у4ителките сами щели да им правят от хартия и 4анти за боклук . взех я страшно щастлива с шапка на питър пан и ми разправяше как била питър пан и т.н. ..да не говорим за фиестите и вси4ките безплатни веселби които моето дете "полу4ава" тук и никога нямаше да види в Б-я . ето в4ера и днес  има няколко кол4онети и занимания в центъраза деца - а после екарнавала .. и т.н.   И с опита ми по инстанциите - ами нещо прясно - отивам да си вадя тархета комунитария тези дни .. първия път (защото слушам недоразбрали българи )  отидох без всякакви документи само да си запазя 4ас ... на портала един полицаи по4ти викаики ми ме пита " кво иска6 " - мирно и спокоино му обясних за " кво идвам " ..4овека смени тон и държание . .веднага ме вкара където трябва , пререди ме .. разпитах (оказа се 4е нито 4ас ми трябва .. нито нищо ) . 2-я път ве4е с  документите - пак отивам в Естранхерия - пак полицаи4е на портала .. само попита за какво - като казах вълшебната дума " комунитариос "   Laughing 4овека много любезно ме нареди на друга опашка Simple Smile от 2- ма души - сире4 аз и още един бг  Wink . вкара ни в залата за 4акане без ред .. намери ни места ( изгони буквално 2-ма мороси зза да седнем ние ) от опашка  30 - 40 4овека пред мен влязох 2-ра (щот бг-гражданина от цигански произход ме превари  Mr. Green ) . е кажете ми кого да денунсиам . мисля 4е вашето просто са лоши сте4ения на обстоятелствата  и не трябва толкова да се впрягате . не си мислете 4е някои иска да ви обиди само защото сте българки !  не е така - знаете 4е по натура испанците  са хора леко груби  и не особено досетливи .  няма да разказвам как си купихме жилищета - без грам спестена пара , без да ни " прекарат" и " извозят"  , без познати и връзки  ... за 15 дни !   4ак толкова енкантада да живея в испания не съм ..заради ред при4ини .. но ми харесва
за курсовете преди раждане  попитаи пак  ..дали няма ве4ер ... в по - големите градове има ве4ерни   плюс 4е  се посещават и с бащата . там " ТОй" се у4и да къпе детето . освен теб го у4ат и него как да ражда , как да обли4а детето  и изобщо да го държи  Mr. Green  ,   и много полезни неща за теб и него . тези курсове са безплатни и тук ги организират от аюнтаментото. аз ходих сама сутрин .... да подготвиха  ме  за самото раждане ..ама се оказахме страшно неподготвени самите ние след като Гери се роди . после разбрах за тези курсове със бащите и страшно съжалих 4е не съм ходила . 
аиде 4е няма кои дами про4ете псота .. дълъг стана

# 7
  • Мнения: 3 098
Гери,ние ходихме през 2004 за пасаван и тримата.Тогава имаха много хора,не помня какъв ден от седмицата беше.Казаха ни,4е Ще е готов другия ден и затова ние платихме,за да ни го донесе куриер.Не ми се стоеше в Мадрид.
Хулиган4е,аз в понеделник Ще ходя да подавам документи.За развоя тогава Ще пиша.
Истината е,4е тук сме ужасно много и вси4ко става с нерви.Но за едно си права,по дрехите посреЩат,по ума изпраЩат.Дискриминирана по у4режденията не съм се 4увствала.Там където това се слу4ва са болниците.
4естно да ти кажа,ако трябва да се живее тук,няма да е Валенсия.В малките град4ета и селата се живее много по_спокойно.Единствения недостатък може би е,4е ниЩо не е събрано накуп,но се преживява,даже мисля по_добре е.
За детските градини,карнавалната седмица в нашата запо4ва от понеделник.До сряда съм й приготвила вси4ко,Що искат за маскировка. bowuu
В сряда,когато има рожден ден  Heart Eyes е музикален ден.Супер,тя е влюбена в музика,танци.Купих й китара за този ден,тъй като ги искат с музикален инструмент.Мисля,4е Ще прекара страхотно. Peace
И след сряда ве4е няма да ходи на градина,тъй като Ще си я водя в България.
Много ми е гадно,4е толкова промени Ще трябва да преживее,но явно е трябвало да изминем този път.Ве4е така приемам неЩата.

# 8
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ето малко инфо за данъците, явно тази година боррадорите могат да се искат по-отрано. Доколкото видях, срока е от 1 март до 2 април

Календар 2007  във формат .пдф

Ето и страницата на Ахенсиа трибутариа, откъдето го взех това

Agencia tributaria

А самите декларации от 2 април до 25 юни се подават.

# 9
  • Мнения: 1 246
Здравейте момичета,колко много сте изписали,ще се връщам да чета подробно,4е сега прегледах на бързо.
Пак болните теми,документи и градини...и в тази връзка да питам
ХУлиган4е,понеже до сега нямаше документи ,какво точно подаде за тархета комунитария,защото така ни притискат тук познати от България,да идват насам,но без документи,каква ти работа.А ние понеже имаме отдавна документи,не знам как се действа,когато вадиш за първи път.пък и с тези нови тархети Thinking
Алест,права си за градините,ето Али е на 2 и 4 месеца по4ти,и аз така си казвах,ще я дам от година и половина,после от две на гуардерия.....и до сега не ми се дава,но няма как.
  А този момент на писване от Испания всеки го има,поради едни,или други причини.Такъв е живота,за съжаление.

# 10
  • Мнения: 3 098
Вес,аз днес се обадих на телефона за информация,който намерих в сайта им.Казаха,4е след 01.03 т.г.можем да се обаждаме,за да си вземем сита превиа.Трябва да го направи мъжа ми,заЩото аз едва ли Ще съм се върнала дотогава.
Документите ги подадохме днес в естранхерията.Вси4ко мина много бързо,5 минути 4акахме за ред и за толкова оЩе ни приеха формулярите и на тримата.Казаха ни 4е в най_скоро време Ще полу4им писма с таксите и след това трябва да си вземаме 4ас за полицията.
Това е,ние ги подадохме по стария режим,а в полицията ни казаха,4е Ще ни издават от новите тархети.
После ходихме и до обЩината,тъй като днес видях "заки4ена" колата с 4еститка.От ония розовите. LaughingНаписах едно обжалване с обяснение заЩо е била спряна на пешеходна зона,да видим дали Ще го приемат.
Оффф,писна ми от глоби за неправилно паркиране.Как да паркираш правилно,след като на булеварда е забранено спирането дори,а и улици няма,вси4ко е градинки и пешеходни зони.
Единствения паркинг,който имахме,сега е ве4е у4илиЩе.

# 11
  • Мнения: 354
Писах,писах и се скапа нещо ooooh!айде пак отначало.
От няколко дена не съм се записвала и сега кво да видя нова тема си имаме PeaceСега да кажа и аз за документите тъй като все не вярвах та ходих да питам тук  за моя случай за 4 години  два пъти съм сменяла трахета за пребиваване само/така и не намерих кой да ми направи оферта за работа/сега ще взема трахета с право на работа направо не мога да повярвам Thinking
А относно гуардерийте сега ще трябва да пускам Дани тъй като майка ми си заминава и няма да има кой да го гледа а аз ще трябва да бачкам та съм намерила една привада за 100 евро на месец за три часа дневно та ще видим какъв заек ще излезе от тая туфа.
На всички   bouquet

# 12
  • Spain
  • Мнения: 3 750
бързам да пиша да не се скапа пак нещо
 Бари -за подаване на документите - копие от 1-та страница на паспорта , трябва да носиш и оригинала разбира се . емпадронаменто и 2 солиситуда -
 оба4е - както вси4ки тук пи6ат резиденции май издават само на лица които са влезли преди 1-ви януари . аз мисля така - та твоите познати незнам дали ще могат да си извадят ..а може и да съм с грешка . 4ува се 4е това с 2-те години неработа скоро ще отпадне и ще ни дадат работни карти на вси4ки - поне така твърди соц работни4ка тук !
Дунда не си ти само баламата - аз за 5 години в испания ни можах да се оженя (за мъжа си разбира се ) ни имам такива познати които да ми  направят договор . 4естито ти право на работа и дано сполу4и6 с градина .. аз с голямо съмнение оба4е се отнасям към всякакви 4асти детски градини .само защото се допитах до бившия си хазаин , които е полицаи пуснах Гери в тази в която ходи . убиите ме ама мене такава параноя ме тресе на тема детска педофилия и толкова много глупости се наслушах по телевизията 4е с голямо предубеждение се отнасям към 4астните у4реждения тук . било то колежи , детски градини , у4илища ...
4ао ви за сега

# 13
  • Мнения: 3 098
Хулиган4е,съЩото го про4етох и аз.Май месец Щяло да има среЩа между нашите и техните министри то4но поради тази при4ина.Те имаха реунион декември месец и оЩе тогава съобЩиха,4е оЩе средата на 2007 забраната Ще отпадне.
По хубаво за тях и за нас.

# 14
  • ES
  • Мнения: 2 172
Момичета, аз пак за моя апостил за акта за раждане. Ходих в една хистория, но ми казаха, че пращат за апостил само документи, издадени от тях. Такива, издадени от други институции - не. Сега ще ходя пак в хусгадото да видим какво могат да ми кажат. Ама какво могат да ми кажат, да ходя във Валенсия. Как да ида във Валенсия....

Дунда ти да не работиш? За три часа в гуардерията ще успееш ли да свършиш работата си или и баткото ще помага.

A tova, 4e familiarnata tarheta 6te e ve4e is pravo na rabota i az go 4uh tova. Да видим колко ще е вярно. Ако премахнат ограниченията от 2 години за работа по-трудно ще стане намирането на работа и ще падне много цената на труда.

Чао за сега

Общи условия

Активация на акаунт