Захар

  • 1 011
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте мами! Чудя се дали не съм се вманиячила със захарта, защото не използвам въобще: пюрета, попара, нишесте, грис, всичко правя без захар. Дали не трябва да получава някакво количество захар. На 10 мес. е. Вие ползвате ли захар?

# 1
  • Мнения: 4 915
До годинката - без никаква сол и захар.

И сега единствената захар на каката Мариела е покрай някой докопан бонбон, изпросено парченце шоколад или в готов сок - но тези три неща ги консумира рядко. Десертите й са плодове, хапва и мед.

# 2
  • София
  • Мнения: 555
Ако въпросът ти е дали не я лишаваш от нещо необходимо като не и даваш захар - категорично не. Няма никаква полза от захарта, а вреди доста.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 576
Не се притеснявай. Не случайно лекарите наричат захарта "бялата смърт", е има и още две де, ама ти питаш за нея. В плодовете има достатъчно захар. Дъщеря ми и до сега почти не познава захарта, а по определени причини и медът. Това не й пречи да е здраво и жизнерадостно дете. Така че не си само ти "вманиачена"!  Wink

# 4
  • Мнения: 942
Ами и аз съм вманиачена hahaha
До годинката - без никаква сол и захар..........
 

Peace

# 5
  • Мнения: 3 478
И ние сме на вашата възраст, захар не давам никаква Naughty

Гледам и смятам че си имаш априлче 2006 ( или бъркам), заповядай при нас в отчетните Hug

# 6
# 7
# 8
  • Мнения: 3 423
аз давам понякога една чаена лъжичка захар в плодовото пюре или кашата,защото ми отказва да  яде а със захар поне 5-6 лъжички хапва Sad

# 9
  • Мнения: 3 760
До годинка - никаква захар (захароза). А ако има начин никога да не вкусва - още по-добре. Не случайно захарта е наречена бяла отрова.
От нищо не лишаваш детето си! То поема други захариди - предимно лактоза (с млякото) и фруктоза (с плодовете).

# 10
  • София
  • Мнения: 3 390
Здравейте мами! Чудя се дали не съм се вманиячила със захарта, защото не използвам въобще: пюрета, попара, нишесте, грис, всичко правя без захар. Дали не трябва да получава някакво количество захар. На 10 мес. е. Вие ползвате ли захар?
М!Не си единствената!И аз съм така-никаква сол, никаква захар!Като купувам сокче, като висна да чета етикетите, продавачката просто Twisted Evil
Нека свикне без захар, за да не я търси после!

# 11
  • София
  • Мнения: 6 242
Започна да приема захар и сол когато тръгна на ясла - на 1г.5м. Всъщност сол може би малко по-рано, когато започнах да му давам от нашите манджи, но готвех много безсолно или му отсипвах преди са сложа подправките за нас.

# 12
  • Мнения: 227
Аз слагам по една лъжичка захар само в попарката сутрин.

# 13
  • Мнения: 75
Колкото по-късно разбере за тези работи, толкова по-добре pliok

# 14
  • Мнения: 568
Аз не добавям, но в купените плодови пюрета често има.
Много ми харесва, че явно вкусът на бебето се е формирал без сладко и сега не обича бисквитки и сладки неща.
За разлика от мен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт