Хроничен цистит - вече незнам какво да правя

  • 20 770
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 919
Повече от 5 години имам хроничен цистит. В урината ми постоянно си живее Еширихия коли. Лекували са ме как ли не, но и в момента страдам от същото.
Посетила съм какви ли не светила и всеки ми даваше поредния антибиотик, от който обаче аз не се оправях. Единственото, което постигнахме е сринат имунитет и резистенция към повечето антибиотици. Как ли не съм ги премала - орално, венозно, мускулно.
Последната ми надежда буквално си отиде заедно с Покойният Доц. Минков. Единственият лекар, който се замисли върху това, за което му говорех.
Пробвала съм и хомеопатоя, не особено успешно.
Молбата ми, ако някой знае нещо или има доктор уролог, на който вярва, нека сподели.
Изморих се... Имам усещането, че никога няма да се справя с този проблем.
Предварително Ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 207
какви по-специални изследвания са ти правили

# 2
  • Мнения: 3 456
Аз имам същия проблем или по-точно същата история, но още по-дълга-АБ-ците, сринатия имунитет, безрезултатното лечение, всичко е същото. Вечер ставам поне по два пъти до тоалетна, което е довело до изключително влошения ми сън, оттам до вечното чувство на умора през деня...
Не ти помогнах, но ще следя темата ти, макар че аз лично съм изгубила надежда...

# 3
  • Мнения: 919
Ами има една торба с изследвания, която мъкна всеки път. Имам цветна снимка, имам изследване за остатъчна урина, което казва, че няма такава, ходих на едно изследване( не съм сигурна за името) в Пирогов, при което се пишка в нещо като конус и там докторът каза, че всичко ми е наред. Десетки стерилни урини. В момента се лекувам с ИЗОПРИНОЗИН по съвет на имунолог, тъй като се оказа, че имунитетът ми е много зле (правиха ми изследвания на кръвта). Но за съжаление след като един месец го пих, от онзи ден отново умирам от болка,а в урината ми пак има кръв. Разбира се купих си АБ, няма какво да правя, нито мога да чакам да дпйде понеделник да дам урина и след труи дни да ми излезе антибиограмата.
На цветната снимка ми казват, че има вроден синдром на увехналото цвете, което незнам какво означава, но всички твърдят, че не това е проблема.
Вече съм готова, ако някой лекар каже, че ще ме оперира и ще ми мине да се оперирам. Незнам кое биха ми оперирали, но съм готова на всичко, за да забравя за цистита.

Последна редакция: нд, 18 фев 2007, 20:01 от pipiole

# 4
  • Мнения: 207
миличка,направо не мога да проумея факта,че при толкова много изследвания,нито един доктор не се ангажира да ти каже конкретна диагноза и да проведе адекватно лечение

# 5
  • София
  • Мнения: 89
Здравей,
      незнам доколко юе ти помогна, но ще ти кажа на мен от какво ми мина цистита. Не е бил хроничен, но определено не се оправи от антибиотици. Помогнаха ми едни билкови хапчета Неоренал и мнооооого бира. Не течности, а само бира. От други течности сякаш се влошаваше. Дано намериш съвестен лекар. Аз немога да кажа такъв понеже видях как се отнася този който ми предписа антибиотика. Успех и стискам палци да се оправиш!!!

# 6
  • София
  • Мнения: 6 265
Моя опит в това отношение е доста "скромен" -  два пъти цистит и веднъж някаква бактериална инфекция (скоро беше, по време на бременността ми).
 И заради това съм лежала в клиниката по нефрология в ИСУЛ ("Царица Йоанна"). Според мен там са много добри лекари - като се почне от шефката на клиниката, и д-р Лазаров, д-р Шурлиев. Ако имаш интерес, мога да ти дам координати на д-р Шурлиев.

# 7
  • Мнения: 741
Аз също съм с хроничен цистит и пия Цистон,също са билкови таблетки.Откакто започнах да го взимам се чувсвам значително по-добре,даже си го пия и профилактично

# 8
  • Мнения: 2 149
Уролог, който ми излекува остър пиелонефрит /май така се пише/ след неправилно лекуван цистит, бе ддоц.д-р  Джераси /жена е/, в МА.
Също така добър препарат е Неоренал, на Неофарма, попитай в аптеката! Peace

# 9
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
pipiole
Цитат
Повече от 5 години имам хроничен цистит.
Лекували са ме как ли не, но и в момента страдам от същото.
Посетила съм какви ли не светила и всеки ми даваше поредния антибиотик, от който обаче аз не се оправях. Единственото, което постигнахме е сринат имунитет и резистенция към повечето антибиотици. Как ли не съм ги премала - орално, венозно, мускулно.
Последната ми надежда буквално си отиде заедно с Покойният Доц. Минков. Единственият лекар, който се замисли върху това, за което му говорех.
Пробвала съм и хомеопатоя, не особено успешно.

 - Не знам какво хомеопатично л-во сте взели, и по какви "схеми", но Хомеопатията започва там, където Антибиотиците вече не само че не помагат - а влошават цистита.  Peace

# 10
  • Мнения: 2 082
момичета,може би се повтарям,но защо не пробвате това http://www.nvherbal.com/upatvane.html-не е панацея,но поне лично съм го пробвала.дори и да не помогне за цистита,ще помогне на имунитета...

# 11
  • Мнения: 5 500
Да не ставам досадна, ама 2-годишен хроничен цистит точно с Хомеопатия си го излекувах.

# 12
  • Мнения: 919
Да не ставам досадна, ама 2-годишен хроничен цистит точно с Хомеопатия си го излекувах.

Ако имаш време и възможност, сподели как?

Благодаря     bouquet

# 13
  • Мнения: 919
Уролог, който ми излекува остър пиелонефрит /май така се пише/ след неправилно лекуван цистит, бе ддоц.д-р  Джераси /жена е/, в МА.
Също така добър препарат е Неоренал, на Неофарма, попитай в аптеката! Peace


Известно време ме лекува с доста тежки антибиотици и май накрая се отказа...

# 14
  • Мнения: 2 005
Аз също съм много доволна от билковите табл. Цистон.Пиех ги и по време на бременността си.

Общи условия

Активация на акаунт