Как се промени сученето след поникването на зъбче?

  • 953
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Здравейте!

Можете ли да ми кажете какво бих могла да направя, за да избегна проблеми в кърменето при появата на зъбче и какви може да са промените?

Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 760
Ами вероятно няма да има никакви. Преди самото поникване е възможно бебето да те хапе експериментално.  Crazy Не е трудно да го отучиш. След това пак ще се случва от време на време, но рядко.
При сукането зърното  е между небцето и езика на бебето, така че не се притеснявай, че "ще те изгризе"  Laughing

# 2
  • Мнения: 3 423
не се е променило сукането, а вече сме с 10 зъба

# 3
  • София
  • Мнения: 555
Мен ме позахапва в началото на кърменето докато засмуче зърното, но не много силно. Уж бебетата започвали да хапят като се нахранят, а ние обратно.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не се е променило Peace!Не хапе!

# 5
  • Мнения: 2 614
Калина има вече доста зъбчета, но не ме хапе.
Случваше се, когато и избиха пъррвите 2 зъбчета, но спря, не беше трудно да я отуча, или по-скоро да и покажа, че ме боли, като я махах от гърдата. И тя спря. По принцип гладно бебче рядко хапе, и като видиш, че започва да се разсейва и си играе със зърното, лекичко го отстраняваш от гърдата. Като прояви желание за сукане, му подаваш зърното.
Успех, дано не те гризва! Wink

# 6
  • Мнения: 822
И мен в началото леко ме гризва, но не боли! След това си "цука" нормално все едно няма 5 зъбчета!  Laughing

# 7
  • Мнения: 753
Благодаря за окуражаването! Дано и при мен няма гризане;)

# 8
  • Мнения: 1 176
Синът ми има 10 зъба,в момента му растат още 2,но не ме хапе.Е,случвало се е да ме гризне,но лекичко,като закачка от негова страна.Не се притеснявяй.Това че бебчето вече има зъби,не означава непременно,че ще хапе.Погледни и в библиотеката.Мисля че там имаше материали по въпроса.

# 9
  • Мнения: 119
Преди да се покаже първото зъбче от време на време правеше един номер - захапе с беззъбите си венци, дръпне се назад и ми се хили, както ми стиска зърното.Не знам дали имаше връзка със зъбчето.Откакто се появи обаче и започна второ да пробива, взе да ме буди сутрин в 4-5 часа да яде, а досега се будеше в 7,30-8 часа.

# 10
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Преди да се покаже първото зъбче от време на време правеше един номер - захапе с беззъбите си венци, дръпне се назад и ми се хили, както ми стиска зърното...
Същата работа  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 12 229
  Едната ми мадама вече се обзаведе с две зъбчета и се е случвало леко да ме захапе, но това е както мамите са споделили когато вече се е наяла и си играе.. Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 3 390
Моят син си суче със 7 зъба. Никаква промяна нямаше. Не ме е хапал, с изключение на един път, съвсееем лекичко пробва да хване зърното със зъби, ама така му се скарах, че не посмя оттогава. Sunglasses

# 13
  • Мнения: 2 467
Как се промени сученето след поникването на зъбче?  - Спря да ме хапе  Laughing Съвсем сериозно. Преди това ме ръфкаше лекичко ( не винаги), когато се показаха първите зъбчета спря. Вече сме с 12 зъбчета и никак не ги усещам.

# 14
  • Мнения: 474
Моят сладур ме хапе с 2-те си зъбчета, но аз му хванах цаката- държа си пръста на долната му устничка и като тръгне да хапе и играе му отварям устичката. Това обаче е когато се е наял вече, както са казали и другите мами. Единственият проблем е, че докато избият зъбчетата и сега все още се буди 1-2 пъти на нощ и иска да суче. Това е според мен не от глад, а заради зъбките.

Общи условия

Активация на акаунт