Възможно ли е да организираме лагери за нашите деца?

  • 2 753
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
Имам възторжената идея, да се организира лагер за деца, като нашите със по-специални нужди. Всъщност присъствието и на родител ще  е необходимо. Важното е да се намери място с долу горе подходяща база, така че да могат евентуално да се съберат повече деца от цяла България. Аз ще започна да търся информация за евентуални такива места, но ще съм благодарна, ако и ви е приемете идеята и наистина се получи нещо незабравимо за децата. Както може би знаете, моя син не е съвсем дете вече, но все още предпочита контакти с по-малки деца. Винаги съм искала да се намери такова местенце, където средата ще е добронамерена и приятелска, за да могат децата да извадят емоциите, които така упорито крият от нас. Надявам се темата хем да ви разведри хем да ни накара да мислим по-ведро за напред, за лятото например. Възхищавам се на всички вас.

# 1
  • Мнения: 1 271
Идеята много ми харесва.
Надявам се с общи усилия да успеем да я осъществим.
 Hug  bouquet
Трябва да помислим какво търсим - ако повечето деца са на колички, като нашите, трябва да е по-достъпно, къде - дали планина или море. Кога  newsm78
На първо четене се сещам за една база във Велинград, където не е много скъпо и въздуха е чист...
Но има мами, които се организират за Сандански - така че може и там.
 Wink

# 2
  • Мнения: 278
Надявам се и останалите да дадат идеи, понеже всеки е в различно положение, дали заради детето или финанси, все има с нещо да се съобразим. Но мисля, че на финала ще може да се получи нещо по средата, така че всички да се чустват добре. Трябва да стигнем до съгласие първо дали да е планина или море, и после може би къде точно да се случи. Иначе и аз мога сега да предложа 1 лагер в Пирин, на Попови ливади, но май е доста на високо и не знам, дали е удачно за всички. Марти е с ГРР, а трябва да се помисли за останалите също. Започнах темата от сега, защото следващите месеци става по-трудно, и изведнъж се окзава, че вече е твърде късно за организиране.

# 3
  • Мнения: 3 743
Ако намерим спонсори, мисля, че идеята ще е по-лесно осъществима. Няколко пъти обсъждаме тези възможности, но все нещо става и темата отплува. Сега има някаква организация за Сандански, но не знам до къде стигнаха нещата.

# 4
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
здравейте мами, всъщност ние вече поучваме вариант за такъв лагер, ама искахме да ви изненадаме когато сме готови Embarassed
кои ние няма да кажа още, мога само да кажа, че за сега цените които ни предлагат са 45 лв на храноден и че търсим спонсор за покриване на доброволците и дейностите. До края на март ще сме готови с мястото и времето и ще остане само търсенето на спонсори. Ако ме ориентирате поне колко деца биха участвали и на каква възраст са, може би ще стане по-лесно Hug

# 5
  • Мнения: 278
Здравей Ия, каква е тая организация и какво има в Сандански, лагер или почивна база? Не мисля, че е невъзможно да се направи нещо. Трябва просто да се обединим около 1-2 места и да се действа. Ще се съобразим максимално с всички за цената и възможностите. Дано и другите се включат по темата. Като се замислих напоследък какви спомени ще му останат на Марти, в смисъл с деца, май нищо не видях назад през годините. И без друго в повечето време са като изолирани от света. Едва наскоро започнахме да се срещаме с повече хора.

# 6
  • Мнения: 278
За да търсим спонсори, ще е необходимо да се знае ориентировачно за каква сума говорим, аз мога да измисля нещо. Не знам каква сума ще успея да събера, но ще успея все нещо. А има ли човек, който ще записва децата, към кого да се обръщаме. В такъв случай пишете и нас с Марти.

# 7
  • Мнения: 3 743
Здравей Ия, каква е тая организация и какво има в Сандански, лагер или почивна база? Не мисля, че е невъзможно да се направи нещо. Трябва просто да се обединим около 1-2 места и да се действа. Ще се съобразим максимално с всички за цената и възможностите. Дано и другите се включат по темата. Като се замислих напоследък какви спомени ще му останат на Марти, в смисъл с деца, май нищо не видях назад през годините. И без друго в повечето време са като изолирани от света. Едва наскоро започнахме да се срещаме с повече хора.

Ето темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=157156.0

# 8
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
търсят се 2500 лв от спонсори, сега ще прочета в другата тема и ще се обадя и в сандански, ама в понеделник - ама нали знаете, че има значение вероятната бройка участници

# 9
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
а да като уточним мястото и цената ще отворим специална тема за записване на децата - принципно програмата на лагера е готова - 5 пълни дни с един ден пристигане и един ден заминаване. хайде да направим така на 20.02 трябва да предам един проект, на 21.02 ще седна да направя описание на това какво се предлага за лагерна програма и колко ще струва и ако ми пуснете мейли на лични ще ви я разпратя  bouquet

# 10
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Искам да ви приветствам за хубавата идея
.От БАНМЗ организират такива лагери за децата,но само за членове на асоциацията.Прекарват си страхотно.
На Попови поляни е много хубаво,но немисля,че е не подходящо за деца на колички. Мисля,че мястото на което ще заведем децата си трябва да е подходящо за по-голяма част от тях.Всички са с различни диагнози и ще трябва да се съобразим не само с достъпната среда,но и с това къде ще могат да им правят някакви процедури , които да са подходящи за повечето дечица.Има балнеологии, които не са чак толкова скъпи и съчетават море ,планина, минерална вода и плаж.Друг е въпроса че битовите условия не са много добри.
Най-добре е да пуснем една анкета. newsm78
Нека някои друг защото аз незнам как. Thinking

# 11
  • Мнения: 3 743
търсят се 2500 лв от спонсори, сега ще прочета в другата тема и ще се обадя и в сандански, ама в понеделник - ама нали знаете, че има значение вероятната бройка участници
никак не е малка сумата

Моята идея за спонсор беше, не да се събират пари, а някой да поеме разходите спане и храна. Лятото напр. бях на такъв лагер, като собствениците на хотела подсигуриха спането и храната безплатно (т.е. за тяхна сметка).

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Ия, вие тогава направо ударихте джакпота от тотото с това море  Laughing Помня, помня... Едва ли може да стане същото за повече деца, освен ако не е в активния сезон.

  Нинка, пускай и на мен мейл, като уточните подробностите. Щом е само за 5 дневна програма – и аз съм на опашката с дребната, толкова отпуска се надявам, че ще успея да взема.

# 13
  • Мнения: 3 504
Идеята много ми харесва.
Надявам се с общи усилия да успеем да я осъществим.
 Hug  bouquet
Трябва да помислим какво търсим - ако повечето деца са на колички, като нашите, трябва да е по-достъпно, къде - дали планина или море. Кога  newsm78
На първо четене се сещам за една база във Велинград, където не е много скъпо и въздуха е чист...
Но има мами, които се организират за Сандански - така че може и там.
 Wink

Идеята наистина е страхотна! Laughing Hug

Подкрепям Кунето и за Велинград. Има бази във Велинград - както например синът ми ще ходи на Велинград на зелено училище - х-л Кисловодск.
Във Велинград въздуха е много чист. Това го усетих по Гери, когато беше болна  и на втория ден нямаше нито кашлица, нито сополи.
Хубаво е и на балкан и на море. Зависи вече от детето от какво има повече нужда.

Както казва мамаРаче, лагерите за деца на асоциация БАНМЗ, а за другите деца, по принцип за такива деца като нашите, освен тези социални, които се отспукат, какво друго може да има, а дано да има. Аз също се проверя какво мога да открия по въпроса.

Нина, мейла ми го има в профила.

# 14
  • Мнения: 1 710
Аз съм мислела за такъв вариант в Банско, но там сега станаааа....., и все пак за лятото не е невъзможно, особено ако спечелим хотелиери на наша страна.  Crazy

А за Сандански - става въпрос за санаториума, просто защото децата ни имат нужда.

Общи условия

Активация на акаунт