Към майките на Ния

  • 979
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Адашчета, кога имате имен ден? Ние се родихме в навечерието на Никулден и за това се казваме така, но дали и вие празнувате на този празник?

# 1
  • Мнения: 82
Моята дъщеря е кръстена на баща ми - Николай - и аз съм решила да празнуваме на Никулден.
Но е възможно да се празнува и на 24.12-Св.Евгения (Ния съкратено от Евгения като в Железния светилник). Обаче тогава е Бъдни вечер и някакси се обезличава именния ден.

# 2
  • Мнения: 7 716
Според мен е на Никулден. Обаче прието е за по-особените имена да се избере един ден докато детето е малко, да се нарочи за имен ден, тоест този светия ще го закриля и да се празнува. Така детето ще свикне с този празник и няма да страда като порастне, че си няма имен ден.

# 3
  • Мнения: 171
Еми ние сме си нарочили Никулден! Така бяхме решили с татито, че ако се роди на 6.12  (терминът ми беше за 11ти ще се казва Ния) Просто ми е интересно как е при другите   bouquet

# 4
  • Мнения: 475
И ние решихме да празнуваме на Никулден. В църковния календар е отбелязано,че тогава празнуват Ниите. newsm51

# 5
  • Мнения: 5 140
Нашият имен ден решихме да празнуваме на 24.12. Свта Евгения.
Нямаме Николай в родата. Но тя е кръстена предимно на Ния от "Железния светилник" и след това на мен и на мъж ми, по точно от първите буквички на имената ни.

# 6
  • Мнения: 365
Ние също кръстихме нашата кукла на героинята от "Железният светилник", а и тя носи първата и последната буква от името на баща си Илия. Отдавна се чудехме кога се чества имения й ден. Казаха ми, че трябвало на Антонов ден, защото Ния било съкратено от Антония, ама хич не ми се връзва нещо. Решихме да е на Никулден.

# 7
  • Мнения: 171
Еми ние си оставаме на Никулден, то детенцето самичко си го избра. Важното е да има светия, който да го закриля   bouquet Да са ни живи и здрави Нийчетата   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 1 424
МНОГО АДАШЧЕТА СМЕ ИМАЛИ!!
Ние кръстихме бебока си Ния, защото името ни харесва, и за да няма сърдити роднини.
именният й ден ще го празнуваме на 24.12 ( св. Евгения ) или Никулден. Още не сме го измислили.
може би на 24.12. Междудругото на 24. 12 ме изписаха от болницата и май е по - подходящо.

Общи условия

Активация на акаунт