Бебето беше глътнало литиева батерия- какво има в нея?

  • 921
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Накратко- сина, който е на година и три глътна плоска 3V литиева батерия. Тя си "излезе" сама. След може би ден или два престой в него, както се досещате батерията зеленее от едната страна и има няколко малки дупчици по метала. На две места - точно на ръба, където са свързани двете части на батерията се е отронил част от метала. Ама и аз обянявам... Отдолу се вижда нещо черно, което на допир е като гума.
Въпросът ми към вас е- може ли да е изтекло нещо от батерията в  стомахчето му и какво ли ще да е било то?
Мислим да му направим изследване на кръвта, но ще трябва да знаем какво точно искаме да се търси, понеже сами ще си плащаме. Личната ни лекарка не смята, че е нужно да правим подобно изследване.

# 1
  • Мнения: 17 546
Мисля, че не трябва да се шашакаш! Природата си е свършила работата!  А за липсващите парченца - все пак средата в стомаха е доста агресивна при наличието на стомашна киселина, което всъщност си е истинска солна киселина - нормално от престоя в такава среда да има нарушение на целостта на чуждо тяло от неорганичен произход. Тези батерии не са като обикновените, пък и обикновена едва ли ще може да глътне!  Laughing Един от синовете ми като имаше два зъба, проби тубичка с втвърдител за автокит и си похапна от съдържанието, което никак не е безобидно. Тубичката с втвърдител, татко му беше оставил предвидливо на достъпно място  Mr. Green , пък всичко беше на ред. Не травмирай бебчето с изследвания за щяло и нещяло, паниката не е добър съветник!  Hug

# 2
  • Мнения: 2 327
Ако беше изтекло нещо до сега щеше да има разултат. Щом детето не се оплаква, значи е наред.
Ако се притеснявате все пак може да го заведете на гастроентеролог.

# 3
  • Мнения: 64
Благодаря ви за съветите! Не се шашкаме, но все пак исках да знам какво точно има в тези батерии. Пропуснала съм да спомена, че вечерта преди да я изходи имаше много неприятен и болезнен обрив, явно от влиянието на отделените хим. в-ва в организма му.
А обикновенна батерия може да бъде глътната според споделеното от доктора в тази статия http://www.drgreene.com/21_763.html  Явно аржентинските бебета са намерили начин да използват батериите от дистанционното и по други направления.
Един приятел инженер каза, че плоските батерии били по-здраво капсуловани от цилиндричните А, ААА, които можели много лесно да изтекат при по-специфични условия. Дано на никого не му се случва подобно нещо!

# 4
  • Мнения: 17 546
Един приятел инженер каза, че плоските батерии били по-здраво капсуловани от цилиндричните А, ААА, които можели много лесно да изтекат при по-специфични условия. Дано на никого не му се случва подобно нещо!
Това имах предвид, пропуснала съм да го уточня!

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Можеш да питаш на лични Доктор Оги - точният му ник виж в Здравния подфорум.
Успех и дано няма последствия Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Сега му погледнах ника - Doktor Ogi - детски хирург в Пирогов е, при това коремен, мисля и е изключително отзивчив - не веднъж съм се консултирала с него.

Общи условия

Активация на акаунт