Имам питанка за част от документите

  • 3 306
  • 26
  •   1
Отговори
В петък започнах да събираме необходимите документи, но някои неща не са ми ясни.
Удостоверенията, че не сме лишавани от род. права и от следствената служба за липса на следствени действия срещу нас ще станат след месец и важат за 6 месеца. Ако се стигне до осиновяване и тези два документа са с изтекъл срок наново ли трябва да се вадят или не ни трябват на по-късен етап?
За медицинското нито личната нито в тубдиспансера можаха да ме насочат. Взимаме си формуляр за медицинско и на него записват резултатите от прегледите или всеки специалист ни издава бележка, че сме минали прегледа?

Последна редакция: нд, 18 фев 2007, 18:52 от Брамбалина

# 1
  • Мнения: 367
Тези удостоверения трябват само сега.После, ако до самото осиновяване срокът на медицинските е изтекъл, подновявате само медицинските  и акта за съдимост. От всеки специалист си взимате отделна бележка. Стандартното медицинско се попълва от личния ви лекар, но преди това на него се слага печат от Психото, че ви няма на учет.

# 2
И аз си мислих, че от Тубдиспансера трябва да ни дадат бележка, а те ме питаха аз какви документи нося, за да напишат върху тях резултатите  ooooh!

# 3
  • Мнения: 441
ще си вадите всички документи наново, когато се стигне за осиновяване

кажете, че медицинското е като за брак, даже мисля и бланката беше такава

но когато се стигне до изследвания, кажете, че са за осиновяване, защото има разлика - прави се едно допълнително, което за брак не е нужно

е тия социални що нищо не ви обясняват

# 4
ще си вадите всички документи наново, когато се стигне за осиновяване
Тоест трябва преди да изтекат 6 месеца на тези удостоверения трябва да ги подновяваме, за да не   ни се наложи да чакаме за тях и да забавим процеса да си вземем детенцето?
А медицинските какъв срок важат?

# 5
  • Мнения: 171
Няма да ги подновявате на всеки 6 месеца, а когата ви се обадят за дете и решите, че ще го осиновите, трябва да попитате юриста на отдела дали съответният съд изисква подновяване (във всеки е различно) и ако се наложи тогава подновявате свидетелството за съдимост и медицинските. При нас медицинските бяха бланки за сключване на брак, като личният лекар зачеркна "сключване на брак" и дописа "за осиновяване". Всеки лекар си нанесе резултата на тях и най на края личната написа заключение. На нас ни искаха медицинските да са в три екземпляра но така и неразбрах третия за кого е.В съда не ни искаха подновяване на документите, но както ти казах всеки съд има различна практика.

# 6
  • Мнения: 120
Брамбалина, незная откъде си, но ми се струва, че нещо те мотаят излишно - какъв е този срок за издаване 1 месец? При нас служебната бележка от общината, че не сме лишавани от родителски права стана за  2-3 дни, даже ми я направиха в такъв формуляр, който да послужи и при делото за осиновяване. Освен медицинското и резултатите от СПИН, васерман и туберкулоза, които от лабораторията ни ги дадоха напечатани, трябва отделно медицинско от психиатър.
Обади се на социалния работник и ако може попълнете заявление и вземи входящ №, за да започне да тече 3-мес. проучвателен период, иначе нещата много ще се проточат.
Успех!

# 7
Малко се пообърках Sad
В общината, където подадохме заявление за удостоверение, че съпругът ми не е лишаван от родителски права ни казаха, че щяло да отнеме поне 1 месец Confused, а сега чета, че някъде  ставало за дни.
А от Следствената служба за колко време ви излязоха документите?
Началника в ОЗД ни каза като съберем документите от списъка, който ни даде тогава да отидем да подадем заявлението.
освен утре пак да я посетя и да я питам дали има минимум документи, които можем да подадем, за да стартираме процедурата, но май не можем да разчитаме много на това, защото при всички явно е различно

# 8
  • Мнения: 441
да, при всички е различно

аз лично не обичам този тип поведение, но по време на осиновяването се обаждах и питах, питах, питах

за всичко

бъди по-настоятелна и помоли в Общината да издадат по-бързо документа, търси връзки

когато вече вадихме повторно документи за Съда, самата дума осиновяване сякаш беше вълшебна и служителите, лекарите ни съдействаха с предимство

успех Брамбалина  Simple Smile

# 9
Жената в Общината, която прие заявлението ни явно разбра за какво става въпрос, защото питаше закъде ни трябва. След като ни каза месец аз я попитах нямат ли експресна услуга, но тя каза, че точно за този вид удостоверения няма, а толкова било технически необходимото време, което изисквала тази проверка Rolling Eyes
Ще видя на мен колко време ще ми кажат в Общината по моя постоянен адрес.
Явно сте попаднали на свестни лекари, мен ме гледаха като изкопаемо в Тубдиспансера и не знаеха какво трябва да направят

# 10
  • Мнения: 3 715
Единственият документ, който трябва да подадете в отдела, за да ви започне проучването е заявлението. Другите може да ги давате до края на проучването. Питайте социалния си работник какви точно медицински се искат.

# 11
Единственият документ, който трябва да подадете в отдела, за да ви започне проучването е заявлението. Другите може да ги давате до края на проучването. Питайте социалния си работник какви точно медицински се искат.
Социалният работник ни даде един списък с изследванията, които трябва да направим, но в Тубдиспансера не знаеха каква бележка трябва да ни дадат, в смисъл не знаеха на медицинско ли да бъде или някаква тяхна

# 12
  • Мнения: 3 715
Ами питайте социалния си работник, той ще ви каже какъв точно документ искат.

# 13
  • Мнения: 171
Цитат
Малко се пообърках
В общината, където подадохме заявление за удостоверение, че съпругът ми не е лишаван от родителски права ни казаха, че щяло да отнеме поне 1 месец , а сега чета, че някъде  ставало за дни.

Абе наистина, кажи къде е това безумие?
Ние сме от Варна и това свидетелство беше изготвено за 3дни.



Не мислите ли, че практиките в различните градове са коренно различни, а в края на краищата законите са еднакви за всички.

Като се започне от  подновяването на мед.свидетелства, свидетелства за съдимост и др. и се стигне до прословутите 200лв. еднократна месечна помощ.
 Как е възможно в една и съща държава, някой осиновители да получат тази помощ(вкл. и ние), а на други да е отказана, при положение че осиновяваме деца с подписана декларация за  отказ от родителски права още при раждането им?
Как някои осиновители минават делото с медицински удостоверения и изтекли свидетелства за съдимост, а други трябва да ги подновяват?
Как на някой му насрочват делото за осиновяване за след два месеца, щом законовият срок е 14 дни от постъпване на молбата в съда? И не ми казвайте че съда лятото почива, защото съда не почива,винаги има дежурни съдии.
 Как на някой осиновители не им е изготвен доклада в 3месечният срок, какво трябва да означава това, че соц. работник се е разболял или бил в отпуск?
Вчера във форума на зачатие, кандидат осиновители питат " Здравейте, имам следния въпрос: октомври 2006 ми беше готов доклада от социалната работничка, когато и казах да ни впишат във всички регионални дирекции тя ми отговори, че началника и не гледал с добро око на такива молби и аз се съгласих да впишем само една част. Сега обаче разбрах, че той се е пенсионирал. В такъв случай възможно ли е да поискам пред новия им началник да ме впишат и в останалите за да ми се повиши шансът. "
Е и това ако не е подигравка- не гледал с добро око на такива молби.
Бих извикала-ей началник ЧЕСТИТО ПЕНСИОНИРАНЕ ОТ МЕН  bouquet, но си мисля , че трябваше да "пенсионират" и соц. работник по некомпетентност. Shocked

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 09:00 от тонни

# 14
Naistina e stranno, no e taka. Vadih dokumentite prez ianuari. Udostowerenieto che ne sam lishavana ot rod. prava mi go napraviha vednaga, daje mi kazaha che drugi kandidat osinoviteli sa iskali i udostoverenie za semeino polojenie; izvadih si i tova. Meditsinskoto mi go popalni lichnia lekar, toi mi napravi i Mantu-to. Edinstvenoto, koeto mi PODCHERTAHA v Zakrila na deteto be, che na VSIAKA blanka ot meditsinskite triabva da pishe GODEN/NA da osinovi. Stava wypros za Sofia, Mladost

Общи условия

Активация на акаунт