Содата като тест за бременност в домашни условия

  • 105 011
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 862
Здравейте мили момичета,
някъде из форумите бях чела, че ако пуснеш лъжичка сода в урината си и ако кипне, значи има вероятност да си бременна.
Може ли някой да ми каже дали е пробвал това в домашни условия и дали му е бил като показател за бременност, но не лъжлив естествено.
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 9
Не разчитай много, много на този метод  Simple Smile
Пробвала съм го, но беше след няколко абсолютно положителни теста за бременност - е да, шупна содата, но все пак не мисля, че ако бях опитала само това щях да съм сигурна в положителния резултат  Wink пък и не знам какво се случва когато няма бременност. Така че - по-добре стандартния тест  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 862
Благодаря за отговора! Моята не шупна, за това и попитах  Grinning
Но аз си мисля, че и този месец няма да е, така че........ шесто чувство

# 3
  • София
  • Мнения: 1 248
Според мойте наблюдения, содата си шупва даже и в чаша вода...

# 4
  • Мнения: 862
kativk за водата незнам, но в моята урина определено не шупна  Laughing
даже и балонче не пукна

# 5
  • София
  • Мнения: 1 248
Възможно е, е аз като съм сипвала сода във вода, тя беше вряла. Може и това да има значение. Понеже скоро ми се налагаше да си правя инхалации, тъй като ми беше доста запушен носа, та като слагах содата във врялата вода, доста си шуптеше...А за тестовете с нея, не съм пробвала, може и да има нещо вярно. Grinning

# 6
  • Мнения: 451
мила,просто си направи тест за бременност. все пак те за това са измислени, достатъчно са чувствителни . това със содата ми се  вижда кано хвърлянето на боб. хахаха, не се заяждам, но това е несериозно

# 7
  • Мнения: 7 640
дали содата ще шупне или не- зависи колко ти е кисела урината.
А като тест за бременност със същия успех можеш да ползваш захар, сол, чубрица.

Купи си едно тестче от 2 лв и не се връзвай на дивотии.

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 11:04 от PolarFox

# 8
  • Мнения: 295
Пак някой във форума беше казал, че содата шупвала и в мъжка урина  Crazy Така че, едва ли е много надеждна  Outta Joint И все пак дано в твоя случай е показала вярно  Hug Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
дали содата ще шупне или не- зависи колко ти е кисела урината.
А като тест за бременност със същия успех можеш да ползваш захар, ол, чубрица.
newsm10

# 10
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен.
И аз съм чувала, 4е шупва содата, даже и аспирина. Моя приятелка беше в 5-я мес. и я накарах да го пробва. Каза, че и в  двата варианта е шупнала урината, ама незнам дали е 100% .... и аз като забременея - живот и здраве дано да е по-скоро - ще пробвам и ще ви кажа  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 792
аз също съм чувала за това и когато бях бременна(за кратко) ми шупна содата.а след това когато съм го пробвала не се е получавала реакция-потъна си на дъното и нищо.така че може и да е верно ама незнам.

# 12
  • Мнения: 2 270
дали содата ще шупне или не- зависи колко ти е кисела урината.
Така е . . . проста химична реакция свързана с киселинността на урината, а не с нивото на хормоните

# 13
  • Мнения: 1 454
Аз пък знам че ако си бременна содата пресича урината. Става мътна. Аз лично го пробвах този метод тъй като тестовете не мипоказваха положителен резултата и се пресече. В друго положение не съм пробвала и не мога да кажа

# 14
  • UK
  • Мнения: 1 351
 аз пробвах когато разбрах, че съм бременна и си потъна и нищо не стана  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт