Липса на апетит след раждане

  • 4 150
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте, Мами! Родих преди малко повече от две седмици и напоследък страдам от липса на апетит. Нищо не ми се яде и се храня колкото да ям нещо. Някоя от вас имала ли е подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 3 478
Сега като се замисля и аз не бях от ящните след раждането, но не му отдадох голямо значение. Явно нещата са се оправили, защото сега добре си хапвам Mr. Green

# 2
  • Мнения: 131
Ох честно да ти кажа направо ти завиждам. Аз пък съм обратния случай. Понеже и по цял ден съм си вкъщи ... и просто нямам думи за себе си. Цял ден се чудя какво да изям.

# 3
  • Мнения: 2 159
и аз помня, че не ми се ядеше, но покрай беба и не се сещах

# 4
  • Русе
  • Мнения: 2 354
и аз бях (и все още съм) така, но за сметка на това пия адски много течности

# 5
  • Мнения: 266
И аз бях така, но само 5-те дни прекарани в болницата ... после под натиска на свекърва ми и другите около мен ("яж, за да имаш кърма") направо се освиних  Sick качих към 3 кг. и после сума време докато ги смъкна и на нова сметка да се боря със останалите 8  #Cussing out Имам да смъквам поне още 5 кг, и много ме е яд че тогава не си отстоявах своето, така отдавна щях да съм забравила за излишните килограми !!!
Моят съвет е като не ти се яде, просто не се тъпчи !

# 6
  • Мнения: 1 273
И аз бях така, но само 5-те дни прекарани в болницата ... после под натиска на свекърва ми и другите около мен ("яж, за да имаш кърма") направо се освиних  Sick качих към 3 кг. и после сума време докато ги смъкна и на нова сметка да се боря със останалите 8  #Cussing out Имам да смъквам поне още 5 кг, и много ме е яд че тогава не си отстоявах своето, така отдавна щях да съм забравила за излишните килограми !!!
Моят съвет е като не ти се яде, просто не се тъпчи !

Да ама свекървати е права, ако не се храниш кърмата намалява ! В крайна  сметка мисля, че по- важно да имаш кърма и да храниш бебо отколкото да спазваш диети и да сваляш килограми, които и без това по-нататък ще свалиш.
Аз те съветвам да хапваш по-малко дори и да не ти се яде много.

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 18:10 от apv

# 7
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Яж по малко, но често. Виж в Кърмаческия какво е добре да хапваш, а ако не кърмиш, хапвай за да имаш сили за грижите покрай бебчето.

# 8
  • Мнения: 4 668
Аз бях по същия начин  Confused - почти нищо не ядях и това продължи около 3 месеца . За нула време си станах пак 45 кг.
Не съм го правила нарочно , просто ми ставаше лошо от храна ... но доста шоколад си хапвах поне .
Аз кърмих само до 40 - тия ден и то с много мъки ( не знам това отразило ли се е ) , после лека - полека започнах да се храня нормално .

# 9
  • Мнения: 119
Аз след,като родих около 2 месеца НИЩО не хапвах,мисля,4е се дължи на някакъв стрес на организма, а сега не ставам от масата.За диета дума да не става!

# 10
  • Мнения: 2 936
аз също нищо не хапвах,и то за доста голям период от време!а пък лятото се оправдавах че от постоянно излизане с бебето нямам време и наистина беше така...когато огладнявах-трябваше да храня бебето,после да го приспя и т.н. неусетно гладът ми минаваше и така.

# 11
  • Мнения: 2 663
И аз нямах апетит след раждането, а съм страшен чревоугодник...

# 12
  • Мнения: 1 896
Да ама свекървати е права, ако не се храниш кърмата намалява!

Ами всъщност това не е особено вярно. Храната и течностите не са от голямо значение за количеството кърма, определящо е колко суче бебето.
При мен в началото също имаше липса на апетит, доколкото знам на пренаместването на хормони след раждането се дължи. В същото време преливах от кърма. После постепенно почнах да си ям нормално, не съм се тъпкала никога насила. Била съм болна, стояла съм гладна, но не ми е намалявала кърмата, стига бебето да суче. Вече повече от две години продължаваме  Grinning

# 13
  • Мнения: 950
И аз като родих нямах апетит. Май е нещо нормално  Laughing. Насилвах да ям, понеже кърмих, а спра ли да ям, значи че няма да има маджа за бебчо.

# 14
  • Мнения: 365
И при мен беше така. В продължение на месец след раждането (секцио) нямах никакав апетит. Насила са ме карали да ям, защото кърмя. После всичко се "оправи"

Общи условия

Активация на акаунт