Повръщане в 6м. възраст!

  • 1 124
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте д-р Слънчева!Сина ми е на 6м и 22 дни!Преди месец и полувина се разболя от вирусна инфексция-започна с хрема,седмица по-късно с температура(която преодоляхме за 3 дни),зачервени очи и гърло.Педиатърката ни предписа антибиотик Зинат.Започна да повръща когато му го давахме,което стана причина да правим всеки път по 2 опита за да го погълне.Спрях го на своя отговорност на 4-тия ден.Ефект от него до този момент нямаше.След 4 дни сина ми преодоля вирусната инфекция само с промивки на нослето и витамин C.След 2 седмици врътлето му се обрина жестоко-стана кърваво червено на ситни пъпчици.От алергологията в Александровска б-ца ни поставиха диагнозата-алергия от антибиотика Зинат.Започнах да му давам Фенистил капки и да го мажа с крем на д-р Тайс.След 2 седмици жестокия обрив изчезна.Така обаче повръщането му остана и месец и полувина по-късно.Ето и малко подробности:повръща не винаги;по време на хранене,но не и след това или преди това;повръща на фонтан;няма следи от слуз или кръв в фекалиите.Имаме дни когато не повръща изобщо,но имаме и такива в които повръща на всяко хранене.Ако го храня много внимателно,бавно и по-малко с често вдигане за оригване вероятноста да повърне става нищожна.Моля ви да ми кажете за причината която евентуално според вас може да води до такова повръщане.Визможно ли е да е заболяване,алергия или друго?Същестува ли вероятност повръщането да се причинява от събиране на прекомерно количество въздух в стомаха по време на хранене?И друго-възможно ли е да е причинено от антибиотика и той все още да влияе при положение,че е остановена алергия от него?Защо според вас повръщането не е винаги?Благодаря ви за отговора предварително!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! След прекарана вирусна инфекция съчетана с алергия към антибиотик понякога остава временна непоносимост към лактозата в млекото и раздразване на лигавицата на стомахчето и червата.
Препоръчвам Ви за 15 дни относително диетичен режим. Хранете бебто с пюрета предимна на основа картофи моркови, тиква, ябълки. Изключете тези, които съдържат броколи, карфиол, грах, спанак. От адаптираните млека можете да ползвате хипоалергичните. Ако до този срок няма подобрение се консултирайте с гастроентеролог- доц. Желев от детската клиника за евентуално медикаментозно лечение.

Общи условия

Активация на акаунт