Козметика и кърмене

  • 488
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 435
Мами искам да ви питам има ли козметика, която не трябва да се ползва докато бебето се кърми?
Може би въпроса ми е глупав, но наистина не зная дали някои съставки на мазилата не се отразяват на кърмата  Embarassed. Например мога ли спокойно да ползвам антицелулитни и стягащи кремове ... и мога ли да прилагам процедурите с кафето против целулит (прочетох в библиотеката , че триенето с утайка от кафе помагало) без да има опасност съставките да стигнат до кърмата. Не зная подробности за начина на образуване на кърма ... може би се вманиачавам и затова ви питам вие как смятате.

# 1
  • Мнения: 6 243
Много полезна информация по въпросите, които те вълнуват, има във форума "Кърмене и захранване" и по-специално, в библиотеката му - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

За козметиката: някои съставки на антицелулитните продукти преминават през кожата (като кофеина, например), но концентрацията им е пренебрежимо малка. Аз самата съм ползвала и все още кърмейки, ползвам, козметиката, която намирам, за необходима за себе си - за нито един продукт не съм попаднала на предписание, че е категорично недопустим при кърмене.

Общи условия

Активация на акаунт