капки за нос

  • 514
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Имам бебче  на 25 дни , но настинах и ползвам капки за нос Ксилометазолин за възрастни. Може ли някой да ми каже дали са вредни за бебчо, защото го кърмя. Моля пишете ми. Благодаря. newsm17

# 1
  • Мнения: 2 082
нищо няма да му стане на бебчо,но и ти не прекалявай с тези капки-не са за предпочитане и не ги слагай повече от 3 дни

# 2
  • Мнения: 2 005
Не се притеснявай,не пречат.Бързо оздравяване  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 456
нищо няма да му стане на бебчо,но и ти не прекалявай с тези капки-не са за предпочитане и не ги слагай повече от 3 дни
Когато nano говори, нямам, какво да добавя. Тя обикновено е права

# 4
  • Мнения: 2 082
нищо няма да му стане на бебчо,но и ти не прекалявай с тези капки-не са за предпочитане и не ги слагай повече от 3 дни
Когато nano говори, нямам, какво да добавя. Тя обикновено е права
лорка -надценяваш ме  Embarassed ти оздравя ли  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 040
По принцип Ксилометазолина не се препоръчват на бременни и кърмачки, но мисля че, ако се ползват разумно няма да навредят Peace Аз съм ги ползвала и като бременна и след това, като докато кърмя. Слагах си от тях само по веднъж на ден - вечер преди лягане и не повече от 3-4 до максимум 5 дни. Но за твое успокоение е добре да се консултираш и с лекар - маже да ти препоръча други, които са напълно безвредни за бебчето Peace

# 6
  • Мнения: 209
Бебка имаше хрема миналия месец, но и слагах Стеримар - с морска сол. Те са съвсем подходящи за бебоци, още от първия ден. Ксилометазолин не посмях да и сложа.

# 7
  • Мнения: 1 174
Ксилометазолин- не, понеже кърмиш, а и не са за честа употреба.Препоръчвам Pinosol- на билкова основа са.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 146
И аз знам, че не се препоръчва Ксилометазолин по време на бременност или кърмене.

# 9
  • Мнения: 5 362
Стеримар и Виброцил съм слагала. Peace

# 10
  • Мнения: 24 467
Ами мила мамо, нас ни хвана хрема на 10-тия ден, тъй като баткото покашляше и нямаше как никак да не се срещат, в един дон живеем, а и двете са ми деца. Аз няма при кого да го командировам в такива моменти. Та педиатърката ни препоръча само чай от лайка и физиологичен разтвор, но това, както се сещате, нямаше никакъв ефект. Щях да купувам Виброцил, но той беше за деца над 6 месеца и с аптекарката отворихме всички възможни капки за нос в аптеката, сред които имаше едни, които бяха предвидени и за кърмачета /по 1 капка в ноздра 3 - 4 пъти дневно, но не помня заглавието, от тогава не ни се е налагало, а аз изхвърлих опаковката, понеже я отворихме отдавна/. Освен да проверите в аптеката, бяха в тъмно синя опаковка.

# 11
  • Мнения: 2 082
Цитат
И аз знам, че не се препоръчва Ксилометазолин по време на бременност или кърмене
вярно е-не се препоръчват,но при разумно ползване няма да навредят.те и не лекуват-аз лично ги ползвам в краен случай при много запушен нос

# 12
  • Мнения: 2 005
Бих ти предложила един бабин лек ,вместо тия капки и е абсолютно безобиден HugВ момента го прилагам на себе си и синът ми и съм много доволна newsm78Настъргваш лук и го прицеждаш през марля,след което към това количество прибавяш същото количество преварена вода.Капваш по 2 капки във всяка ноздра няколко пъти на ден Rolling EyesОт вчера го прилагаме този метод и сме доволни.Ако искаш опитай,няма да ви навреди Joy

Общи условия

Активация на акаунт