ОВУ И ПРЕГНИЛ

  • 4 978
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 208
Здравейте момичета
На някои от Вас писах на лични но не получих отговор и реших да си пусна отделна темичка.
пих три месеца клостилбегит.казвате ми че не е трябвало тъй като нямам направена снимка на тръби.спермограмата ни е добре.първия месец имах ову но следващите два нямах.след това пих още един месец клостилбегит и на 13 ден бях на лекар.човека ми каза че имало хиперстимулация на двата фоликула но не са се пукнал.изписа на за 14ден една инжекция прегнил 5000 и каза че ову трябва да дойде от 12-24 часа понякота и малко повече.днес вече са минали 48 часа че и повече.мисля че нямам ову.ще ви пусна накрая и графиката ми да я видите.след прегнила ако правя тест за ову ще ми покаже ли че имам ову-това незнам защото нали теста показва 2 дни преди ову.и  сгурно ли е 100% че след прегнил ще имам ову.защото аз продължавам да мисля че нямам.

# 1
  • Мнения: 7 718
Първо - два фоликула не означават хипер-стимулация. Хипер-стимулация е  когато се получават значителен брой фоликули над очакваните за дадено лекарство. За клостилбегит се очакват 4-5, така че два не са хипер-стимулация.
Много често прегнилът не дава очаквания ефект и не пука фоликулите. Освен това може да спука единия, а другия - не. Лекар трбява да те прегледа. Прегнилът не влияе на тестовете за овулация. Тези тестове отчитат пика на ЛХ. След положителен тест - овулация се очаква да  настъпи след около 36 часа.
Графиката ти показва, че дотук овулация няма. По принцип клостилбегитът измества овулацията назад малко. При мен не я измести обаче.

# 2
  • Свищов
  • Мнения: 209
аз също съм на клостилбегит от3 до7 ден на цикъла. миналия месец имах ОВУ но не се спукаха фоликулите/2 броя/. този месец ще си бия прегнил, но доктора ми каза че първо трябвало да нарастне до ,,,/не се сещам колко/ и тогава да ми се сложи т.е. не може предварително да определи кои ден точно. сега в събота съм на преглед 12-ден  ще видим какво ще стане.
а ти под лекарски контрол ли си? успех и пиши как се развиват събитията.

# 3
  • Мнения: 7 718
Овулация е точно спукването на фоликула и отделянето на яйцеклетката. Тогава се повишава и температурата.
Прегнил се слага при фоликул над 18 мм и нисък индекс на резистентност на лигавицата. Но не по-късно от размер от 26 мм.

# 4
  • Мнения: 1 208
като казвам хиперстимулация имах предвид не за бройката а за големината на фоликулите.под лекарски контрол си бих инжекцията.но като гледам времето си мина а ову няма.вече незнам какво да правя и да мисля-тъпча се с лекарства и пак не става.

# 5
  • Мнения: 112
Аз пък четох на листовката на тестовете за овулация, че дават кръстосана реакция с хормона чГХ (на чиято основа е Прегнила) и резултатите не са достатъчно достоверни, ако е сложена такава инжекция.

# 6
  • Мнения: 820
Защо не отидеш на преглед още веднъж. На ултразвука ще се види дали са се спукали фоликулите или не.

# 7
  • Мнения: 1 208
при моя лекар трябва да се записвам две седмици по-рано-няма никакви часове преди това и е много сложно.много пъти ме е вземал слад часовете но не съм само аз дето искаме така.а няма човека да работи цяла нощ.днес Т ми се качи доста - дш 36,8 на 37,0-дано и утре е така и може да са се пукнали

# 8
  • Мнения: 1 208
исках да напиша че Т ми от 36,8 се качи на 37,2 но се обърках  Laughing

# 9
  • Мнения: 820
Дано, стискам палци, аз съм на същото лекарство, първи месец. При мен обаче имаше само един фоликул и овулацията ми се измести с 3 дни от 14 на 17 ден. Може и при теб да е така.

# 10
  • Мнения: 1 208
при мен не се премести ову а лелката дойде с 6 дни по-рано.много странно-незнам дали е от прегнила.
а някой може ли да ми каже след като веднъж ми е бит прегнил след стимулация с клостилбегит може ли на следващия месец пак да ми бият прегнил 5000 но този път не са ме стимулирали с клостилбегит.
днес ми е 13 ден и съм на лекар да видим фоликулите.но тъй като пролактина ми е два пъти по висок от горната граница не се надявам на ову.затова ви питам дали може два месеца един след друг прегнил.

# 11
  • Мнения: 820
didikar,
Могат да ти сложат прегнил, това че е слаган предишния месец не е проблем. Добре, че сте открили проблема. Сега поне знаеш срещу какво се бориш. Hug

# 12
  • Мнения: 1 208
А вярно ли е че след като е нямало този месец стимулация с клостилбегит прегнила може да не подейства

# 13
  • Мнения: 1 546
Мисля, че няма такова нещо.На мен ми сложиха прегнил без изобщо да съм стимулирана с Клостил. Wink

# 14
  • Свищов
  • Мнения: 209
може да се сложи прегнила.аз съм абслолютно същия случаи и ще ми слагат няколко месеца(ако се наложи) 4е дано стане бебето.

Общи условия

Активация на акаунт