ограничаване на пораженията от стриите

  • 5 288
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 254
мили мамчета, бъдещи и настоящи. много ви моля за съвет. в 9я месец съм, имам още 20 дни до термина, а гадните стрии в областта на корема се умножават всеки изминал ден!!! #Cussing out мажа се сутрин и вечер с мустела на поразените участъци , останалите с какаово масло, но за съжаление гадинките продължават да се увеличават! #2gunfire
какво да направя та поне да спра разпространението им?! newsm78  Thinking

# 1
  • Мнения: 1 254
хайде де все нещо би трябвало да може да се направи! newsm17 ужасно е! smile3511

# 2
  • София
  • Мнения: 1 642
За съжаление нищо не може да се направи, не и с мазане.
Виж над форумите гледам рекламират някакви ластични колани, може пък да помогнат. Аз такива не съм ползвала, просто защото нямаше, но някоя мама на бебе може да сподели опит.

# 3
  • Мнения: 2 714
Незнам ,май няма спасение от тези гадове.Според мен си зависи от кожата на самия човек,при едни се появяват ,при други не.Имам приятелки които не са раждали пък имат стрии.Аз сега съм в шестия месец още нямам дано да ме подминат

# 4
  • Мнения: 1 922
нямам нито една стрия на корема въпреки ,че родих голямо бебе 4,130 кг.Четох някъде ,че или си предразположен към стрии или не...но появили се веднъж май няма мърдане...дано да има лек,но...

# 5
  • Мнения: 2 152
Amи незнам...щом казваш,че се мажеш яко и пак излизат, няма спасение.Кожата ти е слабо разтеглива и еластична и оттам стриите.Аз също се мазах с Мустела - редовно сутрин и вечер, но нямам стрии,нито една.
Продължавай редовно с мазането и се примири - това е Sad

# 6
  • Мнения: 1 432
Аз от малка имам стрии ,от бързия растеж  Cry..........с упорито мазане с Галеник ги позали4их.........По време на бременността ми излязоха няколко около пъпа 2 ден апреди термин  ooooh! !!!!!!!!!! За моя радост си се вгънаха в  пъп4ето  Party.......Пак казвам упорито мазане след раждането с концентрата на  Галеник му е майката. Успех   bouquet

# 7
  • Мнения: 721
аз си имам стрии от детството ми и много суха кожа. Мазах се с Мустела и нямам нито една. Освен до кожа си е и до мазане, ша ма извинявате Naughty

# 8
  • Мнения: 1 254
значи няма начин  newsm50 значи за сега продължавам с упоритомазане и дано да има поне мъничко ефект. а за след раждането освен мазане с Галеник видях две хубавички рецепти за домашно приготвени маски за които казват че имали голям ефект.  Praynig ами стискайте палци, пък аз ще докладвам за резултата (дано да мога да се похваля)!

# 9
  • Мнения: 2 714
Сподели за домашните рецепти,защо мислиш че са ефикасни ,изпробвани ли са

# 10
  • Мнения: 1 254
Доста порових откакто ми цъфнаха гадинките. изводът беше следният: хората се хвалят с някакви резултати от три неща: Галеник; Мустела за вече образували се стрии и тези домашно приготвени рецепти на базата на мас. Казвам предварително: не съм ги пробвала лично, просто във форумите други жени са видели положителен ефект.
Ще обобщя, рецептите са следните  food002:
1. мас+невен: стопява се мас на котлона, прибавя се невена и се запържва. прецежда се през марля и се получава нещо като крем
2. мас+бял восък в съотношение 3:1 се разтяпят на водна баня
3. 1 л прясно мляко+1 буркан чиста мас. маста се изварява в млякото, прецежда се в буркан и ссе пускат няколко ванилии

Мажете се с някои от тези кремове 1-2 пъти дневно. Това е!
Ако някой смята да опита, нека да каже какъв е резултата. За съжаление аз ще пробвам едва след раждането тъй като в момента кожата ми продължава да се разтяга. успех!!  newsm10
А пък някой ако е видял полза от нещо друго нека да сподели

# 11
  • София
  • Мнения: 1 642
Муничка шъ мъ извиняваш мен, ама си е точно до кожа. Аз се скъсах да се мажа ипак съм яко нацепена. Мазането само предпазва, но ако се появи друг фактор няма спасение. Аз се нацепих в седмия месец, защото за 14 дни качих 7 кг и то не от ядене, а защото задържах вода, не напълнях, а просто се издух и стриите тръгнаха. Така, че чукай на дърво и се радвай, че не си се нацепила.

Сигурна съм, че много мами със стрии са били също толкова стриктни като мен и какво от това. Пък и едни стрии, голяма работа, хората имат къде-къде по-сериозни проблеми.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 966
Някъде бях чела.,че ако си имал стрии преди бременността-ще имаш и след нея/или по време...Това си е до кожа...
Макар че съм съгласна, че до голяма степен зависи от мазането.
Аз се мазаh до 9-ия месец-по два пъти на ден/с какво ли не-от дева до чико и мустела/.,гордеех се че нямах нито една стрия.И в родилното спрях да се мажа,макар че крема ми стоеше на шкафчето...Е, нацепих се за няколко дни по корема.Като се прибрах в нас след някоя и друга седмица видях че и целите крака са в белези.Ужасно е .
Така че освен мазане по време на бременноста се мaжете и след нея...

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 15:51 от Исайкова

# 13
  • Мнения: 1 254
Исайкова, наистина ли кожата ти се нацепи след раждането, и то по краката. виж, аз там въобще не съм се мазала.. стриите не са ли само при рязко напълняване?!
а между  другото за коя част на краката ти става дума?!
малеее аз досега като гледам какви поражения имам не ми се мисли ако и в родилното ми се добавят още  newsm45

# 14
  • София
  • Мнения: 4 966
MissCaprice
Вътрешната част на бедрата.Целите Cry ConfusedА ги мазах по време на бременността.Не мога да разбера...явно трябва яко постоянство и постоянно овлажняване и подхранване на кожата.
До 9-ия месец нямах една резка и се дуех наляво,надясно...А сега няма да смея да се съблека по бански:(Sad...
Затова мацки,мажете се по много и постоянно.

Общи условия

Активация на акаунт