Информация за раждането в "Майчин дом"-София

  • 732
  • 4
  •   1
Отговори
Можете ли да ми дадете повече информация за раждането в "Майчин дом" - София? smile3547 Нормално и секцио; по колко легла са в стая; къде стоят бебоците, абе просто искам повече инфо за там, за да съм поне малко подготвена за това което ме очаква. newsm12
Предварително много ви благодаря! newsm51

# 1
  • Мнения: 1 671
Раждах там през октомври. Родих нормално и бях на 12 етаж, който е след основен ремонт. Стаите са с по 2 легла и бебето е точно до леглото ти. Постоянно бебето е при теб, акушерките го преобличат в бокс до твоята стая и го връщат обратно. Стаите имат самостоятелна баня и тоалетна, има топла вода по всяко време (само трябва да се пусне да изтече малко). За храната нищо не мога да кажа, защото на мен близките ми носеха.
Ето тук може да видиш снимки от стаята:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=99140&photo=13
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=99140&photo=14
Във ВИП стаите има и телевизор и хладилник, но не са ми били нужни и затова бях в обикновена стая.

# 2
Blagodaria ti za informaciata Evelinar.  newsm51
Ako mojesh dai mi niakakvi saveti za tam, kakvo da si vzema kato bagaj za men i za bebeto; priemnoto na koi etaj e? newsm78
Ti imashe li predvaritelna ugovorka s niakoi lekar ili akusherka?   costumed050
Triabva li da imam takava predvaritelna ugovorka s niakoi ili kogato imam rodova deinost napravo da otida v bolnitsata?
Iskam ako vsichko e normalno da mi slojat epiduralna anestezia, dali shte mi obarnat vnimanie na tova moe jelanie? ritnik

# 3
  • Мнения: 487
Здравей  Simple Smile
Аз също раждах там. Бях си взела: дамски превръзки за родилки, лигнин, тоалетни принадлежности, кърпи, джапанки, нощници, зарядно, помпа за кърма(после ми я донесоха), памперси, мокри кърпички. Трябват ти прибори и чаша, ако мислиш да ядеш там. За сега не се сещам за друго.
Аз имах уговорка с лекар и не съжалявам. Родих бързо и лесно. Имах контракции цяла нощ, но не бяха много болезнени. Сутринта се обадих на лекаря, в 9 отидох в болницата и в 11 родих. Мисля, че ако кажеш, че искаш упойка, няма да има проблеми да ти сложат, но трябва да кажеш предварително. Аз родих без упойка, биха ми само бусколизин.
Ами...това е. Питай, ако те интересува нещо друго.
Леко раждане  Hug

# 4
  • Мнения: 34
И аз раждах в МД. Декември 2006 г. Нямам оплаквания от лекарите и акушерките. Изражда ме д-р Асен Николов. Ходих при него на платени прегледи и по някаква случайност той ме изроди, без предварителна уговорка. Уговорката ни беше, че ако не е на работа ще ми сформира екип. Аз бях на 7 ет., там бебетата си ги взимаха през три часа. Взимаха, защото моите бяха на 8 ет. в неонатологията. Хигиената там не е една от най добрите. В тоалетните е под всякаква критика. Носиси си чаша, вилица, лъжица и чаша. Отделно всички тоалетни принадлежности, които ползваме във всекидневието. Банята и тя е под критика. Но ще можеш да се поизмиеш. Дано не ти се налага да оставаш повече. Храната е малко, което ти дават, и рядко е хубава. Честно казано мен това най малко ме интересуваше, защото най важното беше децата ми да са добре-близнаци. Родих нормално, препоръчвам ти го. Стига да нямаш лекарско предписание за секцио. Раждането ми мина леко, макар че бях с две. Всичко зависи от теб да си силна. Нищо няма страшно. Желая ти леко раждане. newsm10 

Общи условия

Активация на акаунт