Децата идеализират липсващия родител........верно ли е?

  • 1 005
  • 9
  •   1
Отговори
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
.....................или просто не забелязват някои от недостатъците им.
Дори тъгуват ...... в случая - бащата. Бъркам ли? newsm12

# 1
  • Мнения: 1 732
Ами дъщеря ми е още много малка...
Но сигурно ги идеализират.
То като ги виждат в най-добрия случай веднъж седмично, бащите едва ли ги карат да пишат домашни и да подреждат стаите си.
Още повече, когато виждането е съчетано с подаръци, разходки и кино.

А за майката остават ежедневните грижи, болестите, недоспиването, мръсното пране.  Sad

Но пред очите си имам много случаи, в които децата израстват и проумяват доста неща във връзка с примерните си татковци. Въпрос на време.

Ако таткото обаче е наистина готин пич - не искам да съм на мястото на детенце и да ми липсва  Cry

# 2
  • Мнения: 2 863
 В общи линии е така... аз много години правех грешката  да пазя по всякакъв начин имиджа на таткото, без той да е правил винаги същото за мен, докато това не започна да се обръща срещу мен и тогава доста промених  нещата. Макар да беше малък синът ми започнах  да му казвам нещата каквито са, дори ако трябваше временно да преживеем някакво разочарование. Така мисля предотвратих пълната идеализция, но все пак я има  Cry.... като гледам дъщеря ми и тя как се затриса по баща си, който може да не знае кой номер обувки носи, но като се видят е 200% на нейните "услуги" и тя натам върви... но  на нея смятам от много по-рано да й дам възможност да се ориентира кой кой е и защо е....

# 3
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Точно днес си говорехме с колежка, която е разведена от 3 години и има 15 годишен син.
Много мъчно й било миналата седмица,когато сина й имал рожден ден и баща му го поканил в къщи -да го отпразнуват(от различни градове са).
Било й е тъжно без съществото,което е смисъла на живота й(както тя сама казва за себе си).
Каза нещо,което е много вярно може би: Майката е за делник,бащата за празник!
Много тъжно,но все пак мисля,че когато децата порасват осъзнават кой всъщност е човекът,за когото са най-значими и кой трепери над тях безспирно..или поне се надявам да го осъзнават един ден Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2 655
Може би, докато са малки и не разбират.
Нека да не забравяме, че децата порастват и те стават родители.
Тогава осъзнават, кои какво е допринесъл и всички идеали отиват на вятъра.

# 5
  • Мнения: 581
Вярвам, че разбират някой ден, макар че минават през такъв момент в развитието си и идеализират липсващото родителско тяло.

# 6
  • Мнения: 2 327
Всъщност не само децата го правят. Отдалеч хората изглеждат по друг начин. Не е като всеки ден да ти е в къщата и за добро и за лошо...
Когато виждаш само едната страна на даден човек, нормално да го възприемаш само от нея.

# 7
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Всъщност не само децата го правят. Отдалеч хората изглеждат по друг начин. Не е като всеки ден да ти е в къщата и за добро и за лошо...
Когато виждаш само едната страна на даден човек, нормално да го възприемаш само от нея.

Така е.
( Казвам го като дете на разведени родители. )

# 8
  • София
  • Мнения: 6 477
Явно всеки случай си е индивидуален. Моята дъщеря никак дори не идеализира баща си може би защото е още твърде малка или защото той не полага нужните подкупващи усилия по въпроса.....Напротив - не стига, че я вижда сумарно за 4-5 часа на седмица, ами и в тези часове все намира за нещо да й се кара....и да я наказва..... newsm78 И мисля, че скоро ще му се случи #2gunfire от моя страна! Лошото е, че малката започна да ми обяснява, че тате бил лош....и после ще излезе, че аз я настройвам срещу него! Та ето и ситуация, противоположна на традиционната - тате е обичан понеже разрешана нсичко!

# 9
  • Popovo
  • Мнения: 571
Поне при нас е вярно, колкото и да не ми се иска да е така. Сина ми вижда баща си, един или два пъти в годината, няма наказания, няма домашни, няма оправи си стаята, нормално е мисля да го идеализира, но надявам се, когато порастне да види истината и да не е разочарован.

Общи условия

Активация на акаунт