Възглавници

  • 2 358
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 978
Мили мами, кажете ми какво възглавници ползвате.?Има ли някой който си е купил някаква по-специална/ергономична/"чудо" или пр. "Счупи ми се вратът" от нашите.

# 1
  • Мнения: 181
НаШите възглавници са едни такива много дълги. Тука само такива се ползват. Малко хора имат от нормалните възглавници. На мен по прицип по високите ми харесват, ина4е ми се изкривява врата  #Silly .
До сега не съм се замисляла да купувам от тези дето ги рекламират по тв_то...неЩо им нямам доверие.

# 2
  • Мнения: 4 399
Да имам ергономична възглавница и не се разделям с нея. Винаги когато ходиме някъде с кола, я набутвам в багажника и си я нося със себе си. Понякога когато отсядаме в скъпи хотели ме гледат странно какви неща пренасям, но на мен не ми пука. Омръзна ми да ме боли врата или да не мога да заспя. Последния път когато бяхме в БГ и там се оборудвахме с ергономични възглавници. Това което намразих още първия ден от живота си в Германия, бяха големите пухени възглавници.

# 3
  • Мнения: 3 611
Ми аz си донесох от БГ и въzглавници, и одеала.
Теzи тукашните са огромни, четвъртити, пухени и праzни. Като си сложи човек главата на такава все едно я няма и спи само на калъвката.
Е, отначало пробвах тъй да я нагъвам, и инак да я нагъвам...но на сутринта вратът ме болеше и цялата бях схваната...
Мъжо обаче само на такава спи  #Silly

# 4
  • Мнения: 978
Вяра, какво точно представлява тази възглавница? ( на повечето пише "ергономични"Wink. Ако има някакъв линк, моля те да го пуснеш. Мерси.

# 5
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Аz също не обичам големите пухени въzглавници и иzполzвам една малка, нещо от рода на българските. Иначе нямам проблеми.
Теzи ергономичните такива подобни ли са?

# 6
  • Мнения: 530
Аз ползвам от около година такава подобна на тази, която Роза е показала на картинката. Мойта е на Tempur, те правят и матраци. Препоръча ми я остеопата при който ходех защото имам проблеми със синусите а те са свързани и с проблеми във вратните прешлени. Много е удобна, препоръчвам я изцяло, врата ми се чуства много добре и винаги си я нося със себе си вече. Те правят и матраци от същия материал, ама са много скъпи да му се не види, може би някой ден като се замогнем да си сменим нашия с такъв. Wink

# 7
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: MM
. Те правят и матраци от същия материал, ама са много скъпи да му се не види, може би някой ден като се замогнем да си сменим нашия с такъв. Wink

По повод матраците, хора, които имат zаболявания и оплаквания от гръбначния стълб намират облекчение с водните матраци. Имам доста поzнати, които имат проблеми, не е zа учудване при съвременния начин на живот и работа - седене, и те са иzчеzнали, откакто са си вzели такова нещо. Thinking

# 8
Ергономичните възглавници изглеждат като тази на картинката, която Роза е пуснала. Не мога да ви дам link, защото моята съм я купувала преди 7-8 години. Спомням си че беше скъпа, но си струва парите, защото не е мръднала. Тези които намерих в БГ са евтини и са от дунапрен. Тази която ми е тук беше от тефлон, силикон или някаква такава модерна материя, съжалявам, ама са ми малко каша в главата.  Embarassed Някои са с по няколко подплънки, така че можете да ги ползвате по-високи, по-ниски, както ви е удобно. В общи линии цената зависи от броя на подплънките и материала. Аз намерих такъв размер, който ми е удобен, така че си спестих подплънките. Освен това от едната страна е малко по-висока, от другата е по-ниска и така човек пак може да варира. Съветвам ви да купувате от магазини, където има повече модели и има възможности да се изпробват.
На мен ми отне около 1 седмица да се адаптирам към новата си възглавница, но от тогава насам имам болки във врата само когато не мога да си я пренеса някъде с мене и ми се налага да спя на хотелските възглавници.

# 9
  • Мнения: 4 399
Embarassed Пак zабражих да се логна, голям съм zаплес.... Embarassed

# 10
  • Мнения: 1 278
Цитат на: MM
... Препоръча ми я остеопата при който ходех защото имам проблеми със синусите а те са свързани и с проблеми във вратните прешлени. ...


Направо ме сащиса!
И аз имам проблем със същите неща, но никой досега не ми е направил връзка между двете.
Какъв е този остеопат и къде се подвизава?

# 11
  • Мнения: 530
Цитат на: Demetra
Цитат на: MM
... Препоръча ми я остеопата при който ходех защото имам проблеми със синусите а те са свързани и с проблеми във вратните прешлени. ...


Направо ме сащиса!
И аз имам проблем със същите неща, но никой досега не ми е направил връзка между двете.
Какъв е този остеопат и къде се подвизава?


Малко ще ти е далечко, намира се в едно югозападно предградие на Лондон. Ама и на мен вече ми е далечко за редовна употреба, но се каня да отида сега при една друга, която ми я препоръчаха отдавна и работи близо до новото ни местопребиваване.
Иначе, питай около теб да ти препоръчат, аз така намерих. Една позната която беше имала проблеми със синусите след катастрофа, ме насочи към тази жена. Каза, че много й е помогнала. Тя е квалифицирана като остеопат и хиропрактор. На мен ми правеше манипулации на целия гръбначен стълб, а и черепни. Сега трябва да си запиша час защото е много хубаво и при бременност да се консултира човек, но аз спрях да ходя при предишната в началото на тази бременност, после се местехме и съвсем забравих за старите си кокали...ама бебока ми напомня сега и няма да е зле да ме погледнат. А и после за бебето като се роди - черепната манипулация за новородени е много препоръчителна.

Аз от началото на миналата година имах няколко много гадни синузита, наложиха се антибиотици и двата пъти (а как мразя да пия лекарства), не можех да дишам, за болката да не говорим. След тези манипулации, въпреки бременността (аз и при предишната си имах проблеми с ринит, и сега по малко) и въпреки, че на няколко пъти хващам хреми, да чукна на дърво не съм развивала синузит. Взимах и разни витамини и добавки по време на манипулациите.

# 12
  • Мнения: 1 017
Ние спим на пухени, а аз по принцип не ползвам много възглавница или ако ползвам то тя е някакво подобие на такава само да се каже че имам нещо под главата.
Ако е висока направо мога цяла вечер да си се въртя и да не мигна! Shocked

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 085
а защо всъщност тук са на почит тези големите възглавници? Поне в Австрия и Германия все такива виждам -80х80см. Аз си имам 3 малки (дето в БГ ги водят за детски) и на такива спя, а мъжа ми...какво прави какво струва почти винаги се озовава под големите, все едно са му завивки. Laughing

# 14
  • Мнения: 1 975
ползваме само възглавници с истински пера......... страхотни са.... много сме доволни.

Общи условия

Активация на акаунт