Разтеглена симфиза

  • 6 791
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 622
  Не открих подобна тема, а ми трябва информация от някой препатил, иначе изчетох доста по въпроса и все пак не мога да си отговоря кога напълно отшумява болката.
  Родих момченце 4,700 по нормален начин. Тазът ми е 19, още на ехографа се виждаше, че детето върви с три седмици напред  #Crazy Постоянно питах лекарката с която имах уговорка  (и платих значителна сума пари) дали се налага секцио-тя ме увери, че няма проблем-апаратите не показвали точно, аз съм имала много подходящи кости  Sick и съм била тип "грацилен"-такива жени лесно раждали. И аз понеже исках да не се "лигавя" и да искам секцио, родих нормално, изключително трудно, с епизиотомия разбира се, множество разкъсвания и разтеглена симфиза.
  Не можех да ставам от леглото и дори да се помръдна, бях с подлоги и катетър  Embarassed повече от седмица. Не ми дадоха бебчето  през тази седмица разбира се, поради което сега имаме изключителни трудности с кърменето  #Cussing out. Първите няколко дни лекарите ми заявяваха, че се лигавя и ме дърпаха и изправяха насила, от което положението ми се усложняваше. След това поисках рентгенова снимка и се установи разтегляне на симфизата 1,8 см. Останахме 10 дни в болницата, не ми донасяха детето за кърмене, а и аз не можех да отида, бях абсолютно безпомощна, дори не можех да се извъртя и да достигна шишето с вода, а и за естествените си нужди разчитах на добрия слух на санитарките, щъкащи по коридора.
  Месец след това ставах и лягах с чужда помощ. Отгоре на всичко епизиотомията ми се отвори на 12-я ден и ми я оставиха да зарасне "консервативно" и чак преди две седмици раната се затвори.
  От скоро мога да се обръщам настрани в леглото и да качвам стълби. Няма нужда да казвам, че много след раждането успях да се радвам на бебчо и да го гушкам- сега също ми е трудно-а и той вече тежи 6,700. На контролните прегледи ме претупаха и дори не ме видя ортопед- всичко ми било наред, а мен още си ме боли. Не мога да се справям с домакинството, всичко правя със скоростта на мравка, за секс още не мога и да си помисля....
  Въпросът ми е има ли други мами с такова усложнение, има ли дълготайни последици, кога отшумява болката. При евентуално второ раждане предпочита ли се секцио? Изобщо разтеглената симфиза показател ли е за секцио в бъдеще?
Благодаря предварително.   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 273
Леле ужас. #Crazy Нищо незнам по въпроса, пиша само за да ти дам подкрепата си. Стискам палци да се оправиш и да няма никакви последици след това Hug

# 2
  • Мнения: 376
Здравей , съжалявам за това което ти се е случило.
Нямам твоя проблем но жената с която бях в една стая беше по същия начин. Беше и второ раждане и беше секцио , за първото не си спомням как е родила. Краката и се бяха згънали на хикс до колената и виеше от болка , разказваше че ще се оправи до месец поне така било при първото и раждане. Нея също я набеждаваха за лигла и я караха да става по често да се раздвижва.
Не се сещам друго , не ти и помогнах кой знае с какво . Само търпение и всичко ще отшуми.

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Искам само да ти съчувствам и да ти пожелая бързо да се възстановиш изцяло и пълноценно. Ей,то човек незнае на какви доктори ще попадне!!

# 4
  • Мнения: 911
Мила, защо не кажеш за коя болница иде реч и според кой/и доктор/и си се лигавила, за да знаем и да си имаме едно наум.
Ужас!

# 5
  • България
  • Мнения: 3 620
Мила , това което разказваш е много тъжно. Пожелавам ти всичко да се оправи скоро. Аз не мога да помогна и искам да попитам какво точно  е " разтеглена симфиза"?
успех и скоро да забравиш лошото и  спокойно да се радваш на здравото си  хубаво бебе.

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 13:17 от Тина78

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Елито,все едно че това аз съм го писала!Положението при мен беше абсолютно същото 1:1. Да те успокоя, че ще се оправиш. Малко трудно, но не се отчайвай. Моя бебок се роди 4300 г и 54 см. И аз като теб съм "грацилна" и също като теб не исках да се лигавя, а и док каза, че бебето ще излезе, понеже дъщеря ми родих 4100. Раждането беше адско, а и дните след това бяха кошмар. На никъде не можех да се завъртя, да седна дори. Кърмех легнала. Сядах/след месец, два, но на надуваем пояс, защото бях с много шевове и отгоре на всичко големи хемороиди Confused Картинката беше пълна, отгоре на всичко и аз като теб ми се отвори епизиотомията след 6 ден и си зарасна отворена. Абе всичко беше кошмар. Не можех да се зарадвам на детенцето както трябва, не можех да ходя, да го държа /тежеше ми/....След 3-4 месец взех да се чувствам по-добре. Сега вече само епизиотомията ме наболява понякога и ми опъва. Това е, което мога да споделя с теб и да те успокоя, че нещата ще се оправят!Успех!Ако имаш въпроси ми пиши на лични!Желая ти бързо възстановяване!  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 622
Тина, с две думи симфизата е свързване на двете срамни кости на таза чрез влакнест хрущял .
Коринка, имаш л.с.
Млечко, направо си отдъхнах като прочетох отговора ти. Ако и при мен стана както при теб, значи още малко ми остава. А на всичкото отгоре лекарите ми измислиха, че имам синдром на Марфан, за да замажат грешката си. А синдром на Марфан естествено , че нямам  #2gunfire(това е заболяване на костите-не са достатъчно плътни, слабост на съединителната тъкан).
Абе да са ни живи и здрави дечицата. Млечко, страшни сладури имаш  Laughing
Благодаря ви, момичета, за подкрепата!!

Общи условия

Активация на акаунт