Отговори
  • Мнения: 625
Мацки има ли такива сред вас с назначено предварително секцио,обаче бебо да се роди нобмално преди тази дата? Joy

# 1
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
Уххх не те е срам да пишеш такива работи Grinning аз заради това изпадам в нервна криза Mr. Green.А мислех че само мен ме гони параноята. Heart Eyes
Ще следя темичката с интерес.

# 2
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Уф, стажантите в болницата ме плашеха с това. Понеже раждах в София се наложи да постоя в болницата седмица преди датата за секциото.  Няколко дни преди това ми падна запушалката и аз много се уплаших и вдигнах олелия Simple Smile. Стажантите най-спокойно ми отговориха "ми ти ще си родиш нормално преди датата Simple Smile", обаче знаеха, че ме е страх - то мойто секцио си беше по желание от моя страна. Но докторите ме успокоиха, че щом имам планувана дата, ако нещо стане ще ме поеме веднага дежурния екип за операция. Така че не се притеснявайте - ако сте планувани, и ако има причина за секцио, то няма да ви оставят да раждате нормално.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Аз родих два часа преди часа определен за секцио Mr. Green Родих за 1 астрономически час...това смятайте болките и напъните...абе общо взето се представих като циганките Mr. Green

# 4
  • на морския бряг
  • Мнения: 30
Секциото ми бе6е определено за 30-ти на обяд,аз родихна на 30-ти сутринта в 3часа!Родих за 3часа от започването на контракциите до самото раждане! Peace

# 5
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Доколкото знам, при Юлиана Кънчева така се е получило...
Добре, че не стана и при мен така, че малкият беше 3750гр, с двойно пристегната около вратлето пъпна връв, аз с деформации на гръбначни прешлени и тесен таз - абе щеше да стане ужас...

# 6
  • Мнения: 1 924
На една позната мама й се случило именно така- месец преди плановото секцио.

# 7
  • Мнения: 209
Даам, при мен така стана.
Назначиха ми секцио две седмици преди термина, защото се установи, че бебка изостава с растежа вътре и  не се храни добре. Родих 3 седмици преди термина и то нормално, защото на последния преглед се оказа, че имам 3 см. разкритие и родилния процес е започнал вече.
Няма да изпадам в подробности покрай раждането, но се убедих, че секциото си е било основателно. Това го казвам, защото до последно не исках да съм секцио.
Бебка тежеше 2.500 и се адаптира доста трудно към външния свят, освен това ми казаха, че била доста травмирана от самия родилен процес.
Е, все пак да не ви плаша, всичко си мина добре, просто се случват такива неща.

# 8
  • Мнения: 69
много исках да рода нормално. секциото ми беше за 25-ти. в 8.00 трябваше да съм в болницата, но в 6.00 сутринта ми изтече водата. ако бях получила нормално разкритие щях да си рода нормално на плануваната дата, но не било писано - резнаха ме и не съжалявам ако така се ражда и се възстановява след операция - 10 да ги рода /стига после да има кой да ги издържа де/

# 9
# 10
  • Мнения: 4 546
т.е. ако вече има разкритие какво се прави - раждаш нормално или секцио, само че по-рано от планираното?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 698
Моя позната беше с планирано секцио, но 2 седмици преди датата роди нормално, без НИТО ЕДИН ШЕФ! Започнали изненадващо контракциите, отива тя в болницата и вика "Режете", а доктора и отговорил "Как ще режем, половината от бебето е отвън, добре че не си го изгубила по пътя"  Joy Възстанови се изключително бързо след това, за разлика от мен.

# 12
При мен започнаха контракциите и ми изтекоха водите един ден преди назначената дата за секцио. Аз исках секцио и изобщо не е ставало дума за нещо друго. Отидох веднага в болницата и веднага ме подготвиха за операция. Даже не са ме проверявали дали имам разкритие.

# 13
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Аз не мога да разбера ако има медицински причини за секцио, как може да се роди нормално  newsm78. Ами ако по време на раждането се обърка нещо? Знам за случаи, когато по време на раждането виждат, че няма да стане и отиват на секцио. Защо да не може и преди да са започнали, след като жената си е секцио?

При мен започнаха контракциите и ми изтекоха водите един ден преди назначената дата за секцио. Аз исках секцио и изобщо не е ставало дума за нещо друго. Отидох веднага в болницата и веднага ме подготвиха за операция. Даже не са ме проверявали дали имам разкритие.

Ето това за мен би трябвало да е нормално.

# 14
Ами кой го оставя бебето да се роди нормално?

Ако се знае, че си секцио и тръгнеш да раждаш - например контракции, изтичане на води, пак те оперират, само че по спешност.

Общи условия

Активация на акаунт