Как се изчислява количеството мляко?

  • 968
  • 5
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Момичета, извинете ме за може би глупавия въпрос, но - Имате ли идея дали се смятат и лъжичките при приготвянето на адаптирано мляко? В смисъл като ми каже педиатъра 120гр това 120 гр вода с 4 лъжички ли е или трябва да предвидя и грамажа на лъжичките? Доста объркано стана ама дано да сте ме разбрали и благодаря предварително:)

# 1
  • Мнения: 3 932
Първо се сипва водата в посоченото количество (120напр.) и след това се добавят нужния брой мерителни лъжички.

# 2
  • Germany
  • Мнения: 7 878
Да, това ми е ясно, ама това става ли примерно 140гр като сложиш лъжичките? Защото нашия бебо е на 2,5 месеца и аз давам по 120 без да броя лъжичките и искам да увелича с 10 грама, ама ако се броят лъжичките ще се окаже че вече му давам адски много.

# 3
  • Мнения: 193
ние сме на милумил - от 120 мл. вода + добавени 4 мерителни лъжички мляко се получава готов разтвор 130мл. На 150мл. вода + 5 лъжички - 170 мл мляко.  На всяко мляко пише колко мл готов разтвор се получава

# 4
Цитат на: Moni
Момичета, извинете ме за може би глупавия въпрос, но - Имате ли идея дали се смятат и лъжичките при приготвянето на адаптирано мляко? В смисъл като ми каже педиатъра 120гр това 120 гр вода с 4 лъжички ли е или трябва да предвидя и грамажа на лъжичките? Доста объркано стана ама дано да сте ме разбрали и благодаря предварително:)
 Много правилно си га разбрала - 120 вода и..... newsm53

# 5
  • Мнения: 3 663
Монка, аз в нашата темичка ти писах, ама пак да кажа Simple SmileSimple SmileSimple Smile значи готовото мляко = водата + сухото мляко Simple Smile значи събираш грамажа на двете и си получаваш това, което трябва да даваш Simple Smile според мен, ако педито ти е казала 120 е имала предвид цялото количество, а не само водичката Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт