Кърмено бебе и "стрептококова" мама

  • 1 181
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
От около 10дни имам постоянна болка в дясната гърда. Болката остана след преборен мастит и рагади на зърното. След консултация с лекари, които твърдяха, че това е нормална болка за кърмачка(Ния е захранена от 2 месеца, но нямаме заместено хранене)  и  ме посъветваха временно да спра да давам от тази гърда, защото болката е резултат на силата на сучене????!!!!

Така след този съвет и други подобни, аз на своя глава си направих микробиологично изследване на кърмата. Днес излезе резултат и той е следния:Streptococcus pyogenes/ в голямо количество/ и Staphilococcus aureus /в голямо количество/. Утре съм на хирург, но се птритеснявам  за бебето. Тези коки сигурно са се предали и на нея чрез кърмата.

Ако някой е имал подобен проблем какви изследвания за беба са необходими?
 Да спра ли да я кърмя? Много съм объркана. Какво да правя?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Не мога да ти дам конкретен съвет, но побутвам темата, за да иде най- отгоре- дано Хедра или Бу я видят. Аз междувременно ще потърся повече информация.

Съжалявам за проблемите ти. Прегледа ли в Библиоеката за Кандидозните инфекции- може би ще ти е от полза. Не се притеснявай за бебка- самата кърма е антибактериална и дори и да е попаднала някаква "гад" (както наскоро се изрази [desi]) в нея е умряла.

 Hug

П.П. Инфекции на гърдата- тук пише, че въпросните бактерии са причина за мастит и обикновено се лекуват с антибиотици, които са съвместими с кърменето; освен това течащото мляко отмива бактерията и не й позволява да се развива; т.е. няма причина да спираш да кърмиш;
Запушени канали и мастит- препоръчват да се продължи кърменето; дават и различни варианти за лечение.

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 23:01 от lilfi

# 2
  • София
  • Мнения: 2 162
Отбиването на вече заболялото дете, както показват изследванията на деца заразени със стафилококи, стрептококи, грип и т.н. го лишава от много противомикробни фактори, съдържащи се в майчиното мляко, а храненето със заместители предизвиква засилването на ръста на различни болестотворни микроорганизми. Нито едното, нито другото не е добро за бебето, вече подложено на риск. Освен това и майката и детето трябва да получат адекватно лечение, което трябва да се приложи тогава, когато детето получава лекарство веднага след майчиното мляко.
В някои случаи по-рано инфектираните деца с микроорганизми, носители на които е майката, играят важна роля във формирането на неговата имунна защита. Всъщност в майчиното мляко в голяма част от случаите на мастит се откриват Staphiloccocus aureus (стафилококи). Това са обикновени микроорганизми , живеещи в кожата и устната кухина на майката. Няколко часа след ражадането, майката ги прехвърля върху бебето, без всякакви отраицателно последици за него и затова, ако после получи мастит, те вече не са опасни. Откриването на цитомегаловируси в кърмачката не довежда до заболяване на бебето, а напротив, служи като първична имунизация против вирусни заболявания.
По този начин формулираме поредното правило, важещо за кърмачки при тяхното инфектиране:
Няма никави основания да се отбива кърмачето при откриването в майката на инфекции, независимо от това, кой е причинителят. Нещо повече, отбиването на кърмачето в такава ситуация излага бебето на опасността да заболее от такива болести, от които боледува майката.

това е взето от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15674

# 3
  • Мнения: 94
Благодаря ти, lilfi!   bouquet

Твоите думи ме успокояват, а аз и по инстинкт продължавам да кърмя.  Вчера след като си взех резултатите и педката ми каза да давам АМ, аз се зачудих две неща: първо, аз толкова дни съм с този проблем и кърмя - следователно, коките са отишли при нея; второ - не ми предписа никакви изследвания за беба, а си мисля че това е наложително и утре(вече днес) ще и направя пълни кръвни. А педката ще сменя!

Тук ще споделям хода на събитията.

# 4
  • Мнения: 2 784
Ние лекувахме стафилококова инфекция цялото семейство. Педиатърката ни предположи, че сме я пипнали в болницата и сме си я предали един на друг, защото, в крайна сметка, я откриха и у трима ни. Confused Повечето от хората носят стафилококите у себе си, без дори да подозират, инфекцията се появява, когато съпротивителните сили на организма намалеят. Двамата с мъжа ми пихме антибиотик, Калина само я мазахме с антибиотично кремче. Цялото семейство пихме бирена мая, Стафилококцинум на Боарон и витамини.
В крайна сметка успяхме да се изчистим, но не се знае до кога. Много лесно се предават пустите у стафилококи, навсякъде можеш да ги пипнеш. Sick

# 5
  • Мнения: 94
Споделям какво се случи днес.
Отидох на хирург, който отсече, че няма проблем и гърдата е спокойна. Заради високите стойности на коките ми изписа Аугментин след консултация с гинеколог. И двамата бяха категорични, че мога да продължавам да кърмя.

Да направя микробиология на кърмата отново след 10 дни, т.е. 3 дни след като свърши антибиотика. Тогава да направя и кръвни изследвания на беба.

Пиша всичко това, защото прерових архива и не намерих нищо по темата. Може да подейства успокояващо на някоя мама.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 162
Благодаря ти, че сподели.
Радвам се, че нещата не са толкова страшни. Hug

# 7
Благодаря на zizi и другите момичета - успокоих се!

Аз имам Staphilococcus aureus в носоглътката, и падне ли ми имунитета, гадта се опитва да ме превземе. А педиатърката само си търси причини да ме "натиска" да отбивам. Откакто бебката стана на годинка съм и като трън в очите.
Дори си мислех да пускам тема за стафилококите и кърменето, но се радвам, че открих тази.

Продължавам да кърмя!
Благодаря  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт