Отговори

Анкета

Коя е пределната възраст за вас, след която не бихте започнали живота си отначало?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

  • Мнения: 7 091
Мислите ли, че има възраст, до която бихте започнали всичко отначало ? Нова държава, нов език, нова работа?
Коя според вас е тя и защо?

# 1
  • Мнения: 3 423
Много хубава тема!
Ма що не свалиш малко границите в анкетата?
Възраст, от която бих почнала отначало ли?
Може би бих проживяла някои неща другояче
някъде откъм двайстата ми година.

# 2
  • Мнения: 3 098
Не бих запо4нала генерални промени след 50 годишна възраст.Въпреки 4е когато 4овек има силен мотив и стимул,едва ли възрастта би го спряла.

# 3
  • Мнения: 7 091
Много хубава тема!
Ма що не свалиш малко границите в анкетата?
Възраст, от която бих почнала отначало ли?
Може би бих проживяла някои неща другояче
някъде откъм двайстата ми година.

Коя граница да сваля? Горната или долната?
Ако е за горната, аз познавам хора, които и след 65 са почнали, а за долната- ами аз на по 10 години съм ги разделила, така че първата става 15-25. newsm78

# 4
  • Мнения: 1 526
На 19 напуснах  БГ- приех всичко много лесно и бързо.
Учех лесно, адаптирах се бързо.
Седем години по- късно пробвах да започна наново и то в родината.
Много ми беше трудно и все сравнявах и изпадах в безтегловност.
Ако сега ми се наложи да започна на ново място, по- добро сигурно заради децата бих опитала.
Но определено ще ми е доста трудно.
С една дума- незнам...
Но си мисля, че с годините става по- трудно.
Но от друга стана, когато човек е притиснат се решава по- лесно...
Всичко е относително.
Гласувах с втората опция.

# 5
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
До 25 години. По принцип съм много труден характер, когато се отнася за преместване от едно място на друго, дори и само за 200 км да се отнася. А и настъпва един момент в живота, когато трябва да помислиш за неща, като деца, работа, осъществяване на желания и т.н.
Винаги съм си мислела, че децата, които трябва да се местят от едно място на друго, страдат по някакъв начин. Определено свикват, но си има и отражение върху бъдещето им.

Въпреки всичко, обаче, никой не знае какво го чака. Така че......Обаче, не ми се учи нов език и отново да се боря за утвърждаване и някакво място в обществото. / Ако се върна в България и това ще ми се наложи.../

# 6
  • Мнения: 3 461
Моят отговор го няма в анкетата.Давам за пример майка ми,която на 70 години смени страната,начина си на живот,започна да пътува и да учи английски пак Simple Smile.Аз съм като нея в това отношение и ако съм здрава,живот и здраве,нищо не би ме спряло да зпочна отначало,ако това е,което искам. Peace

# 7
  • Мнения: 7 091
Моят отговор го няма в анкетата.Давам за пример майка ми,която на 70 години смени страната,начина си на живот,започна да пътува и да учи английски пак Simple Smile.Аз съм като нея в това отношение и ако съм здрава,живот и здраве,нищо не би ме спряло да зпочна отначало,ако това е,което искам. Peace

Специално заради тебе добавих последната опция  Heart Eyes Hug

# 8
  • Мнения: 7 914
на 65 мисля да почна отначало...да се науча да мързелувам и да  си гледам спокойствието  Mr. Green

на 25 направих огромната промяна да почна отначало...сега на 30  ( и малко) друга огромна промяна ми предстои...да се надявам после още една....та си исля ,между 35-65 не бих правила промени ( само за намиране на добра работа бих направила изключение)... камо ли да почвам отначало ...бих искала това да ми е най- спокойния период от живота ...

ПП малко се отклоних от темата т.с. разшерих я като заговорих и за промени, не само за новото начало, нали нямаш нищо против Tandoori

# 9
  • Мнения: 7 091
Ами и аз да отговоря, след като съм поставила темата Simple Smile Аз гласувах с трета опция, на мен до 35 ми стига Simple Smile. Честно казано, ако ми се налага, предполагам ще го направя и по-късно, но предпочитам да не ми се налага. Твърде много промени съм преживяла за предните 28 години от живота си за да имам желание за още, поне за сега. Въпреки, че като се замисля то шило в торба не стои Simple Smile като нищо до някоя друга година може други мисли да ми дойдат по въпроса.  Laughing

# 10
  • Мнения: 3 461
Моят отговор го няма в анкетата.Давам за пример майка ми,която на 70 години смени страната,начина си на живот,започна да пътува и да учи английски пак Simple Smile.Аз съм като нея в това отношение и ако съм здрава,живот и здраве,нищо не би ме спряло да зпочна отначало,ако това е,което искам. Peace

Специално заради тебе добавих последната опция  Heart Eyes Hug

Гласувах.  Wink Heart Eyes Hug

# 11
  • Мнения: 7 091
на 65 мисля да почна отначало...да се науча да мързелувам и да  си гледам спокойствието  Mr. Green

на 25 направих огромната промяна да почна отначало...сега на 30  ( и малко) друга огромна промяна ми предстои...да се надявам после още една....та си исля ,между 35-65 не бих правила промени ( само за намиране на добра работа бих направила изключение)... камо ли да почвам отначало ...бих искала това да ми е най- спокойния период от живота ...

ПП малко се отклоних от темата т.с. разшерих я като заговорих и за промени, не само за новото начало, нали нямаш нищо против Tandoori
Не разбира се  Peace Идеята беше точно такава, както за генерални промени, така и за по-малки.   bouquet

# 12
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
гласувах за 55-65, но ако се наложи може и по-късно.
докато мога да ходя и мисля нормално винаги съм готова на нови неща.

Ноя, майка ти , жива и здрава, е страшно жизнен и борбен човек.  обичам като видя жена на нейната възраст, която "не се дава" и държи на външния си вид и непрекъснато се стреми да се развива. дай Боже всички да сме като нея на 70 Heart Eyes

# 13
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Тандур4е,много хубава тема  Hug То4но си мислех ,4е тоя форум е изпаднал в абсолЮтна летаргия и ето,4е се появи едина малко по_разли4ен аргумент като в доброто старо време  Peace   bouquet
Гласувах с последната опция.И аз като Мария мисля,4е докато здравето и разума ми го позволяват и Щом се касае за някакво положителна промяна,заЩо не... Party
Мисля,4е за мен най_трудно беШе да изляза от България като бях на 23, да променя на4ина си на мислене и да проумея,4е все пак съм някой и ,4е мога да вирея и на 4уждоземска територия.Оттам нататък мисля,4е ниЩо не би могло да ме спре... Peace

# 14
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Гласувах с последната опция, няма граници за промени. На 43 години започнах живота си отначало - зарязах работа, приятели, жилище, удоволствия и преобърнах живота си на 180 градуса, нова страна, друг език, други нрави и съпруг чужденец. И започнах наново, нов дом, все още малко приятели, дете, собствено жилище, а след година надявам се и нова работа. Наистина е малко по-трудно, ако съм на 20 например. Но много повечето години прекарани в България ми дават предимството да направя по-точна съпоставка на живота в двете страни и да оценя колко добри неща има в България.

Общи условия

Активация на акаунт