Правата(предимствата)на децата и майките в градския транспорт

  • 1 435
  • 21
  •   1
Отговори
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Привет, момичета!От близо година ме вълнува този проблем и вече няма накъде  да не споделя с вас.Когато бях бременна се примирявах,но сега с малката ми дъщеричка -незнам дали ще ми издържат нервите и как ще реагирам на общественото отношение. #Cussing outПо принцип ползваме маршутка всеки божи ден.Когато е претъпкана ,рядко някой ще отстъпи място и вътре е ад Twisted Evil,случвало се е мен да ме избутат до последната седалка, а детето да остане без мен опред-ужас #Cussing out,когато има свободни места и успеем да седнем все ще се намери някой който да ми направи забележка,че детето трябва да го държа в себе си с всички останали неща които нося, да не говоря, ако е някой кашлящ или вонящ на мърсотия(мъж /жена). ooooh!Замислям се децата имат ли права или не в общесвения транспорт? #Crazy

# 1
  • Мнения: 239
'МВР - Център за бойна подготовка и спорт' - там са курсовете за боравене с оръжие. Вадиш бележка от следствието, бележка от психото, бележка за данъци и отиваш на изпит. Купуваш си един Макаров и ще те гледат както го гледаха Клинт Ийстууд потните каубои навремето.

Каубой = крава момче. Тоест травестит с елементи на зоофил.

# 2
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Е,дотам ли трябва да се стигне ,че някой да се осъзнае,че децата също имат душичка?Дали ,ако беше тяхното дете или внуче биха постъпили по този начин?

# 3
  • Мнения: 239
Е,дотам ли трябва да се стигне ,че някой да се осъзнае,че децата също имат душичка?Дали ,ако беше тяхното дете или внуче биха постъпили по този начин?

За съжаление има много простаци, а беззаконието се е превърнало в национална култура. По други страни също има скотове, но там поне ги е шубе от някакви мерки срещу тях. Господ гледа, но Сатаната не бави.

# 4
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Хубаво е да разбереш,че въпреки всичко има хора ,който осъзнават какво богатство са децата и техните права не трябва да бъдат нарушавани(независимо дали са собствените ти деца или на други семейства)  bouquet

# 5
  • Мнения: 656
Така се изгражда желанието за борбата у децата. Само дето после повечето бабички им го оспорват... "Младежите са невъзпитани"
Жоро, забрави да споменеш и добър адвокат.

# 6
  • Мнения: 2 013
Така съм организирала нещата към момента, че не ми се налага да пътувам с градски транспорт с децата, които вече са големи - на 7, но в случаите, когато го правя, стократно предпочитам автобуси, трамваи, тролеи, но не и маршрутки. По-бавно е, но има пространство. Пък и в автобуса все ще се намери някой да стане и направи място за майка с малко детенце, докато в маршрутките местата за правостоящи са силно ограничени и даже не би трябвало да има такива...  

# 7
  • Мнения: 9 903
остави го ти самосъзнанието на хората. В градския транспорт  печелиш само, ако си твърда и категорична. Маршрутката не е най-добрият начин да придвижиш дете до някъде, нищо друго ли не минава край вас? И носи раница, по-удобно е, отколкото разни торбички в ръцете.

# 8
  • Мнения: 1 680
вчера се ядосах и на друго нещо(освен това с транспорта) - отивам да си плащам сметките и имаше огромни опашки, понеже бях леко нахалничка минах отпред все пак бях с дете на ръце - та хората дружно ме обвиниха,че нарочно съм дошла с детето за да мина отпред Close

# 9
  • София
  • Мнения: 15 219
В маршрутка се качвам с Иво само ако е полу-празна. Ако се налага да стоим прави-не. В маршрутка някак си не очаквам някой да ми отстъпи място, най-малкото, защото уж е забранено да се возят правостоящи. Така че-ако мога да седна с влизането, качвам се, ако не-не се качвам.
Освен това, ако детето ползва отделна седалка, за нея се плаща. Ако съм си платила, никой нищо не може да ми каже-дете ли возя, багажи ли.

# 10
  • Мнения: 9 990
В маршрутката има огромна бележка, на която пише, че деца, под 7 години се Таксуват Ако заемат седящо място!Точка.Ако искаш.Или на краката ти-или плащаш за двама.Аз плащам и само да посмее някой да каже-ма моля ви0вземете го това дете/ все едно е торба/ във вас...глей кво става    Twisted EvilОтстоявайте си и не се оставяйте да ви тъпчат.И вие имате лакти, нали така?

# 11
  • София
  • Мнения: 3 421
 В маршрутка никой не прави място - това е факт(за съжаление).
 
По-добре да се ползва автобус, тролей, трамвай - там в повечето случаи все се намира някой да види, че си с малко дете и да стане.

# 12
  • Мнения: 3 423
Маршрутките ми напомнят на микробусчетата в Африка, и там е такава тарапана, предполагам, че и така мирише. В София съм се качвала само два пъти на маршрутка и съм отвратена. Защо хората си го причиняват това. Защо шофьорите допускат претоварване на превозното средство. Защо полицията спи. Тези превозни средства са опасни за живота.
Впрочем май и аз предпочитам автобус, тролей, трамвай пред маршрутка.
Но не мога да си представя с бебе и с бебешка количка в претъпкан градски транспорт.
Вие какъв транспорт ползвате, като сте с бебешка количка?

# 13
  • Мнения: 7 474
 Laughing Дъщеря ми е на 5г. вече, т.е. голяма , но има жестока тактика с влизането започва да вика - "искам да седна " ooooh! и не млъква докато не стане някой , а те стават бързо Joy Действа и в маршрутка безотказно Mr. Green

П.П. Не знам как се стои прав в маршрутка, аз съм се качвала три пъти и щях да се пребия  ooooh!, карат като луди  Close

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 10:32 от L е о

# 14
  • Мнения: 899
Сама място не бих си поискала, дори и да съм с дете, но почти винаги хората отстъпват - в автобуса със сигурност. Аз правя място и на възрастните. Но пък не бих използвала детето си за извинение да мина напред в някоя опашка. В маршрутка също съм освбождавала място. Реално децата нямат права в градския транспорт. Или има самосъзнание в хората или си нахален и си искаш.

Препоръчвам ти да не се качваш в тъпкани маршрутки, а също така и да плащаш за детето, за да си спокойна и да не те упрекват, че не седи в теб. В крайна сметка не е нужно целият сват да се прекланя пред майчинството  Wink

Общи условия

Активация на акаунт