За гадната миризма на размразената кърма???

  • 2 005
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 035
Сигурна съм,че има хиляди теми по въпроса,но търсачката ми пак заби,за това съжалявам,но ще ви занимая пак с този въпрос.Кърмя дъщеря си от както се е родила и в устата й АМ не е влизало.Пюретата и кашите също ги правя с кърма.Досега се изцеждах и слагах прясно изцедена кърма на момента,но от няколко дена не успявам да изцедя нужното ми количество за следобедната каша.Започнах още ноември да замразявам кърма,защото имах много и винаги ми оставаше.Сега размразявам за кашата.Знам че е нормално да мирише гадно,ама то наистина мирише ужасно,а има и разлика във вкуса newsm78Кажете ми нормално ли е и да не би да взема да й навредя с тази кърма Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Развалената кърма мирише на вкиснало и има остър кисел вкус. Точно като вкисналото краве мляко.
Ти къде я държеше?

Някои мами се оплакват, че след размразяването кърмата им има вкус на сапун и някои бебета я отказват. Обикновено като се обработи топлинно- на водна баня на котлона, без да завира, този вкус изчезва и бебетата я приемат.
Указания за съхранение и третиране на изцедена кърма

# 2
  • София
  • Мнения: 4 035
Тези указания съм ги спазила,държала съм я само във фризер,чиято врата е отделно от хладилника,определено миризмата е гадна,но не мога да предценя дали е развалена,ужас просто CrazyНамерих този отговор на desi http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108140.msg1943784#msg1943784 и малко се поуспокоих,а й Ина не е дала някаква реакция след като вчера пи от тази кърма newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
да, съгласна съм с Деси- аз затова ти дадох линка, за да прочетеш за възможните изменения в замразената кърма, които обаче не са притеснителни.
Най- важното обаче е, че детенцето не проявява реакция към кърмата и значи всичко е наред. Наблюдавай я за всеки случай следващите няколко дни и ако няма промяна към лошо- споко! Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 4 035
Mерси,дано да си е нормална реакция при замразяването,че иначе толкова усилия и кърма ще отидат на болука Praynig

# 5
  • Мнения: 994
моята не мирише. аз я съхранявам в отделен фризер, а не към този на хладилника. няколкото пъти, които му се е налагало да я пие, е прие нормално.
не я размразявам в никакакъв случай на котлона, а само с топла вода от чешмата.
с топла вода притоплям и студена кърма от хладилника - по съвет лактейшънката от болницата.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И аз бях пускала същата тема. Нормално е кърмата да има гаден мирис и вкуса и е като метален, Жасмина си я пиеше без никакви проблеми.

# 7
  • Мнения: 2 159
И моята мирише ужасно, когато излизам и оставям за хранене вадя от замразената преди 3 месеца, но на Ема нищо и няма, хапва си я без проблеми. Не съм я пробвала как е на вкус.

# 8
  • Мнения: 2 614
Моята не миришеше много особено, но на вкус бешееее  Sick, като сапун, съответно Калина въобще не желаеше да я пие, затова и спрях да цедя и замразявам.

# 9
  • Мнения: 2 123
Моята не миришеше много особено, но на вкус бешееее  Sick, като сапун, съответно Калина въобще не желаеше да я пие, затова и спрях да цедя и замразявам.
и аз така

# 10
  • Мнения: 582
Моята не миришеше много особено, но на вкус бешееее  Sick, като сапун, съответно Калина въобще не желаеше да я пие, затова и спрях да цедя и замразявам.
и аз така
И аз

# 11
  • София
  • Мнения: 6 249
Аз като съм размразявала кърма миришеше просто по-тежко, като масло. Емко я е пиел без проблеми, но рядко се е и налагало де, главно за каши я ползвах. Щом е във фризер, не би трябвало да вкисне, аз съм държала до 6 м. и нищо и нямаше. Даже още май имам едно бурканче го пазех за сапун  Laughing, то може и вече година да стои (ама не помня, може и да съм го изхвърлила).

# 12
  • София
  • Мнения: 555
И аз бях пускала такава тема лятото.( http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=127237.msg2363703#msg2363703)Тогава изхвърлих няколко литра, защото не посмях да я дам при тази гадна миризма и вкус и след това започнах да замразявам в стъклени бурканчета и определено не мирише така лошо. Има разлика във вкуса, но не е голяма и Радинка сия пие без проблем.

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 13:59 от cat11

# 13
Аз също бях замразила едно голямо количество кърма, веднъж ми се наложи да прибегна до нея, размразих едно бурканче, бебето не пожела да я помирише дори и аз изхвърлих всичко. Отвратително мирише а на вкус беше подобно на авокадо, ужас просто

# 14
  • Мнения: 252
Моята ми мирише на рибено масло и на  вкус е  така  Sick Или на  гранясало масло по скоро  Sick Мислех , че  целия  ми запас от замрасена  кърма е  заминал, но сега  като чета , знам  ли  newsm78

Не съм я  изхвърлила  още, но спрях да замразявам  от  преди 2 месеца,  когато за първи  път  размразих две контейнерчета на  нук с кърма. Жал ми беше да  изхвърля всичко, ама сега се  чудя дали да  не  пробвам да я  дам все  пак щом казвате, че е  нормално  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт