Кърмене и Фастум гел

  • 1 973
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Имам болки в коляното и лекарката ми изписа Фастум гел, но аз забравих да кажа, че кърмя.
На листовката пише при бременни и кърмещи продуктът следва да се дава в случай на доказана нужда и под пряко лекарско наблюдение.
Притеснявам се да не повлияе на кърмата и бебето Embarassed
Някоя кърмеща мама ползвала ли е?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз не съм го ползвала, но не се притеснявай от това, което пише в листовката- повечето фармацевтични компании предпочитат да се застраховат. И на парацетамола така пише, а е безвреден за кърмачето.
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp - тук можеш да провериш дали лекарството е съвместимо с кърменето (ако го няма търговското име Фастум гел, пробвай с активните съставки, посочени в листовката)

Нямам идея какво точно се съдържа в това лекарство, но обикновено в разните му мазила от този тип слагат мента. Ментата по принцип намаля кърмата- това не означава, че не можеш да го ползваш, а просто да имаш предвид да пиеш повече течности и да се кърмите по- често.

# 2
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз,докато кърмех бях използвала Диклак(дано не бъркам името),въпреки предупрежденията на листовката.Спрямо бебето нищо не съм забелязала.Болката в гърба беше непоносима трябваше нещо да направя.

# 3
  • София
  • Мнения: 688
Аз съм ползвала фастум гел и фелоран и педито каза да не се притеснявам. Щом са локално няма страшно, по-лошо е, когато се пият лекарства - тогава трябва да се съобразяваш повече.

Общи условия

Активация на акаунт