Мухъл в банята

  • 12 497
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте!
Имаме следния проблем в банята, поради прекалено "добрите" майстори, които ни поставяха фаянса и мивката: мивката е залепена за плочките със силикон. Явно при залепянето е имало влага и сега под силикона е мухлясало и избива и нагоре към ръба където се свързва мивката с плочките. Изглежда ужасяващо, все едно мивката не е чистена с години. Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно и знаете ли как може да се оправи това. Пробвах да го замажа с фугин, но мухъла пак избива и върху фугина..

# 1
  • Мнения: 46 492
Аз съм със същия проблем Confused
Дано някой даде отговор Praynig
Пробвала съм да накисвам с неразреден "Доместос" и пак не става  Confused

# 2
  • София
  • Мнения: 3 672
За мухала и плесента по фугите на плочките в банята използвам Спрей-"SAVO"-против плесен.
Струва около 8-9лв,напръскват се засегнатите участъци и след 15-20мин се плакне с вода.
Докато действа е желателно да не се влиза в помещението и после да се проветри
Аз лично съм много доволна от това-дано и на теб съм помогнала с идея
 Hug

# 3
  • Мнения: 22
Мерси за идеите. Ще пробвам, но кофтито е че мухълът е вътре в силикона, с който е залепена мивката и савото няма как да стигне до него.

# 4
  • Мнения: 966
ми май ще е по добре да свалите мивката да почистите и да се боядиса

# 5
  • София
  • Мнения: 3 672
ми май ще е по добре да свалите мивката да почистите и да се боядиса
Така ще да е най-добре.
Много кофти-но не виждам иначе как да се изчисти- всички препавати за за повърхността... Tired

# 6
  • Мнения: 2 591
аз съм чувала, че силикона спира мухъла!  Shocked Rolling Eyes странно се е получило при вас!

# 7
  • Мнения: 3 091
За мухала и плесента по фугите на плочките в банята използвам Спрей-"SAVO"-против плесен.
Струва около 8-9лв,напръскват се засегнатите участъци и след 15-20мин се плакне с вода.
Докато действа е желателно да не се влиза в помещението и после да се проветри
Аз лично съм много доволна от това-дано и на теб съм помогнала с идея
 Hug
Изцяло подкрепям. Това САВО ме спаси. да не говорим, че избелва веднага, справя се не само с мухъл, но и с ръжда.

# 8
  • Мнения: 1 671
ми май ще е по добре да свалите мивката да почистите и да се боядиса
Така ще да е най-добре.
Много кофти-но не виждам иначе как да се изчисти- всички препавати за за повърхността... Tired

Тц,  Naughty, изстържи само силикона, изчакай да изсъхне напълно и положи нов силикон по фугите. Можеш да използваш бял или цветен силикон, който подхожда на цвена на плочките , например.

И силиконът старее, пропива се с вода, която мухлясва и става черно.

А Саво - препаратът е много силен, обаче после мирише два дни на хлор, та не е препоръчителен, когато има деца наоколо.

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 22:14 от Моли Уизли

# 9
  • Мнения: 22
МЕрси за идеите. Моли май така ще стане- ше махнем силикона. Да се надяваме че няма да падне цялата мивка. Shocked

# 10
  • Мнения: 28
Със Саво и Антимухъл нищо няма да постигнеш. Най- много ако имате предпоставки за алергия при някой от вас да се обостри или изяви такава. Направо този силикон трябва да се махне и подмени с по- подходящ "уплътнител". И ние имахме проблем със силикона на поддушовото корито на кабината.

# 11
  • Мнения: 22
Galyna и с какъв уплътнител решихте проблема?

# 12
За мухала и плесента по фугите на плочките в банята използвам Спрей-"SAVO"-против плесен.
Струва около 8-9лв,напръскват се засегнатите участъци и след 15-20мин се плакне с вода.
Докато действа е желателно да не се влиза в помещението и после да се проветри
Аз лично съм много доволна от това-дано и на теб съм помогнала с идея
 Hug
Изцяло подкрепям. Това САВО ме спаси. да не говорим, че избелва веднага, справя се не само с мухъл, но и с ръжда.

Къде се продава този препарат, че не съм го виждала до сега?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 672
За мухала и плесента по фугите на плочките в банята използвам Спрей-"SAVO"-против плесен.
Струва около 8-9лв,напръскват се засегнатите участъци и след 15-20мин се плакне с вода.
Докато действа е желателно да не се влиза в помещението и после да се проветри
Аз лично съм много доволна от това-дано и на теб съм помогнала с идея
 Hug
Изцяло подкрепям. Това САВО ме спаси. да не говорим, че избелва веднага, справя се не само с мухъл, но и с ръжда.

Къде се продава този препарат, че не съм го виждала до сега?
Аз си го купих от едно магазинче да перилни препарати,но майка им си го взе от Фантастико

# 14
Благодаря, не съм се сетила да потърся във Фантастико.

Общи условия

Активация на акаунт