Голяма пауза между храненията при бебе на 2 месеца!

  • 1 347
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 437
Момичета въпросът ми е следният - детето ми е на 2 м. и половина и яде 4 пъти през деня и 1 път през нощта между 120 и 150 мл. (150 хапва вечер и през нощта) като паузата  е 4-5 часа. Не е ли много малък за толкова голями паузи между храненията при положение, че не хапва чак толкова много newsm78 По колко ядяха вашите деца на тази възраст? Забравих да кажа, че е изцяло на АМ. Благодаря ви предварително за отговорите!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 424
ние ставаме днес на 2 месеца и ядем поне по 7 - 8 пъти на ден обаче много по-малко от вас - максимума ни е 120 грама. на кърма сме. средно - 80 - 90 грама. знам, че ядем по толкова, защото се теглим преди и след храна.аз доста се притеснявах, че не сме в норма, защото ми казаха, че трябва да ядем минимум по 100 грама втория месец. даже пуснах темичка във форума.
обаче препатилите мами ме увериха, че бебокът си знае дажбата. иначе бебето си е щастливо, пълним добре пампите и наддаваме добре - кило за втория месец, което за нашите размери си е екстра.
вече въобще не се тревожа за това. недей и ти. щом бебчето изглежда и се чувства добре - радвай се на големите паузи ( особено през нощта, за което ти завиждам благородно ).
 smile3524
а и междудругото съм чувала, че децата с АМ се хранят по - рядко.

# 2
  • Мнения: 1 877
Според мен си хапва добре детето и затова прави толкова големи паузи.А колко килца е?Ако наддава добре ,няма за какво да се притесняваш.Дари например до вчера ядеше по 150-160 гр.,а е вече на 4,5месеца и тежи 8,200кг.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 437
Честно казано незнам колко тежи, защото не сме ходили на консултация от 29 дек., когато направи 1 месец. Тогава беше 5 кг., а се роди 3700. Но сега сигурно има 6 500 newsm78

# 4
  • Мнения: 8 505
Честно казано незнам колко тежи, защото не сме ходили на консултация от 29 дек., когато направи 1 месец. Тогава беше 5 кг., а се роди 3700. Но сега сигурно има 6 500 newsm78

В такъв случай няма какво да те притеснява.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 437

Ох наистина незнам колко е. Това 6 500 на мен ми се струва. А и пампите не ги пълниме редовно - на 2-3 дни веднъж. Все ми се струва, че е малък за толкова големи паузи, но може пък и да греша newsm78

# 6
  • Мнения: 390
Според мен е нормално-нашата хапва по 5 пъти на ден-нощем 6-тия по около 130-140мл.Хапва през 3,5-4часа.

# 7
  • Мнения: 1 243
Ох как искам и моята дъщеря да има такива паузи тя все още яде на 3 часа,само нощно време паузата ни е 5-6 часа ,яде АМ по 120гр.

# 8
  • Мнения: 2 197
Детето си знае!
Дъщеря ми на 5 месеца мина на 4 хранения. Педиатърката се беше стреснала - малка била още. Ми като не иска повече детето насила ли да му го бутам. Доволна съм, че винаги е била здрава, изследванията са в норма и най-вече никога не е била дебела (за сведение на 10 месеца е 8 кг. , 75 см).
Така че въобще не робувай на норми.

# 9
  • Мнения: 209
Ох, и ние бяхме така, че даже и по-зле. На 4 месеца ядеше само по три пъти  #Crazy. И аз се бях притеснила много сериозно, така че много добре те разбирам. Но иначе и ние като вас нормално си наддавахме.
То детето само си преценява колко да яде, важното е да не го насилваш, че тогава става страшно.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Наистина е раничко за 5 хранения по принцип,но и моят син на 2.5 мес. ядеше 5 пъти по 130 мл. и наддаде доста добре-1.200 кг.

# 11
  • Мнения: 6 164
Важно е да наддава. Кристиан все си следва "неговата" си схема. Наддава, затова не му се пречкам. Mr. Green

# 12
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Моята дребосъчка винаги е яла по-малко от необходимото(сподред лекарите).Когато те казваха -"7 хранения" , тя едвам по 6 пъти ядеше. Като  изискваха 6 -тя по 5 пъти ядеше. И никога не е яла по-голям грамаж от този , който казваха че й е нужен. Naughty
Даже първите два месеца не можех да я събудя за да се нахрани- то не беше пускане на музика , дърпане за ръчички , крачета и т.н.
Според мен не се притеснявай. Щом качва бебчо, няма защо да се шашкаш.
п.п. моето бебче беше и много мъничко(изписаха ни 2,550кг) и пък се справи.
  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 1 243
Ние от раждането сме на 6 яденета и отвреме на време даже на 5. А за 1 м.качихме 1кг. Сега и давам по 100 мл. на ядене. Peace

# 14
  • Мнения: 2 677
Откакто се е родил, синът ми яде през 4 - 4,5 часа, по 5 пъти на ден.
Остави детето да те води. Не се втелясвай по някакви принципи. Особено пък ако качва добре. Peace

Общи условия

Активация на акаунт