Помощ!Вода в единият тестикул?

  • 610
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами казаха ми,че сина ми имал вода малко в единият тестикул от раждането и може да се оправи от само себе си ,но може и да се наложи оперативна намеса след като навърши една година и се притеснявам.Моля кажете дали и вие сте имали такъв проблем Praynig

# 1
  • Мнения: 1 216
Mimi-mm, нищо не разбирам по темата. Надявам се всичко да е наред с твоя малък мъж, ние преживяхме операция на 5 месеца и е най-тежкото е за теб - мама. Чети много по темата и наблюдавай беб. Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 280
Мдаа ние сме със същия проблем. В началото единият беше доста по-голям, но с течение на времето се прибра.  Нашият уролог ни каза, че като проходи и почне да се движи повече щяло да се прибере съвсем, обаче на мен ми се струва, че не се прибрал свъсем Sad(. Много се надявам да минем без операции и разни такива. Скоро трябва да отидем пак на преглед и ще стане ясно. Mimi-mm не се притеснявай виждам, че сте на 5 месеца имате доста време дано при вас се размине.

# 3
  • София
  • Мнения: 280
Забравих да напиша, че диагнозата е "хидроцеле". Ако искаш потърси във форума и в статиите мисля, че имаше подробно описано всичко.

# 4
  • Мнения: 132
Момичета имах същия проблем със сина ми. Проблем е силно казано защото се оказа че е често срещано при момчетата. Ходихме при  д-р Бранков в Пирогов страхотен специалист и човек. Той ни оперира когато бяхме на 8м. бих ви посъветвала да се обърнете към него той ще каже дали трябва да се оперира или да се изчака. Знам че каквото и да кажа едва ли ще ви успокоя но наистина дори и да се стигне до операция не е нещо сериозно аз си изревах очите докато чаках да мине операцията /около 20мин. трае/ а и преди това да не говориме колко бях притеснена, така че ви разбирам прекрасно. Дано не се стигне до операция при вашите бебчета но потърсете компетентно мнение задължително. Успех

# 5
  • Мнения: 9 050
Да, и ние имаме такъв проблем. Не се притеснявай. Може да мине от самосебе си. А операцията също не е страшна.

Ходихме при същия лекар, който е споменала Ани. Ако искаш, пиши ми на лични, ще ти дам телефон. По принцип детски уролози се оказа, че има само на едно място в България и това е Пирогов  Shocked. Чак не повярвах, но лекарки от Бургас ми споделиха, че ако там има дете с такъв проблем, го пращат в София. ooooh!

Освен доцент Бранков ни прегеледа и още един от лекарите. Всички са много мили и изключително добри специалисти. Казаха ми, че за сега още е рано за операция и изчакваме до края на седмия месец. Но определено ме успокоиха много. Ако искаш отиди на преглед за твое успокоение.

Диагнозата не е страшна. Често срещана е. Важното е, че тестиса е слязал. Защото до колкото рабрах, по-големия проблем е, ако изобщо не слезе в торбичката, а си остане в коремната кухина.
 

# 6
  • София
  • Мнения: 280
Момичета, а дали сте чували нещо за доктор Момчилов. До колкото разбрах той също работи в Пирогов. Ние ходим при него.

Общи условия

Активация на акаунт