Гимнастика след раждане!!!

  • 6 056
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 289
Здравейте мамчета  newsm51 Преди месец и половина родих със секцио най-прекрасното дете   baby  Корема още не ми се е прибрал,а в края на април сме кумове на един приятел и искам да съм в що-годе прилична форма,но...ТА въпроса ми  е : може ли да се прави  вече гимнастика и каква? jump Аз бях почнала да правя коремни преси,но една приятелка каза,че след секцио гимнастиката се почва след шест месеца,за да не се отвори раната.  33uu Някой може ли да ми каже нещо по въпроса с упражненията? smile3529 Ще съм ви много благодарна.... newsm20

# 1
  • София
  • Мнения: 1 368
Всичко зависи от това ти как се чувстваш.Моят лекар ми каза,че след 20-ия ден мога да започна с коремните преси,но аз се почувствах готова едва на 3-ия месец,тогава и започнах.Ако не изпитваш болка мисля че не  е проблем.Успех!

# 2
  • Мнения: 484
Това за 6-те месеца не е вярно. Раната ти ще зарастне чак след година и половина. До тогава няма да правиш нищо ли? Кога да започнеш зависи от това как е минала операцията, от наличието или не на шевове, от това колко бързо след операцията са те раздвижили и естествено от твоята физическа активност преди и по време на бременността.
 Аз започнах веднага след операцията (24 часа след) с коремно дишане. После с леки упражнения, които не натоварваха директно корема и стягаха тазовото дъно. След месец вече правех гимнастика, която включваше коремни преси. Когато се почувствах добре започнах да си правя упражненията, които съм правила и преди забременяването, като постепенно влизах във форма. Сега 5 месеца и половина по-късно съм възстановила почти напълно предишната си форма ( а преди съм теренирала по 3-4 часа на ден).
 Всичко зависи от теб самата, но не бива и да бързаш прекалено. Вслушвай се в тялото си - то ще ти "каже" най-вярно дали тренировката ти е лека или прекалено натоварваща.
 От мен успех и се радвай на малкото си съкровище, всичко друго е второстепенно.

# 3
  • Мнения: 173
Аз родих секцио на 26.01 и от два дне правя упражнения - свалих си от нета аеробика - доволна съм, не е много натоварваща, на все пак цялата съм в пот, явно ще се свалят килограмчета. Също прибавям и скачания на въже, за коремните преси обече още ме е страх, макар че операцията ми и перфиктна и не я чувствам изобщо- все пак за такова директно натоварване ми се струва рано, а за корема - изписаха ме все едно съм в 6-ти месец, но от първия ден в къщи нося колан и почти се прибра - малко му остана.

# 4
  • Мнения: 1 289
Благодаря ви за бързите отговори.  bouquet Сега ще потърся в нета някаква гимнастика,а и аз между другото все едно съм в шестия месец  #Cussing out

# 5
  • Мнения: 4 621
Аз също родих секцио. След 20 дни зяапочнах с гимнастиката (посъветвах се с лекар, разбира се) и коремни преси. Корема ми се прибра напълно месец след това Peace

# 6
  • Мнения: 93
И аз родих секцио преди почти 7м обаче и не мисля, че ти е рано за коремни преси. Аз започнах към 1м след операцията, никакви проблеми. Изобщо пазенето в продължение на 6м след секцио са остарели неща. Повечето жени, родили секцио, се чувстват прекрасно веднага щом премине болката от първите няколко дни. Съвсем дръг е въпросът, че аз не съм успяла да си прибера корема напълно ... просто мързел Embarassed
Успех!

# 7
  • Мнения: 1 289
Вижте какво намерих и смятам дазапочна,но не с 15-20 повторения,а по 10,за да не се натварвам отначалото с много. http://rozali.com/fitnes.php?l=a&p=29  може и на друга мама да помогне.

# 8
  • Мнения: 204
Важно е да се прави гимнастика на цялото тяло, а не само на корема. Карането на колело, бягането по пътеката, скачането на въже помагат изключително много за свалянето на корема. Коремните преси може да стегнат мускулите, но ако отгоре има тлъстинки, релефът просто няма да се вижда.
За да си спокойна, обаче, се консултирай с доктора си.
И мен ме чака след някой и друг ден Simple Smile но аз раждах нормално.

# 9
  • Мнения: 484
Най-после публикувах упражненията за след раждане:

http://www.letsgym.com/2007/06/16/sled-rajdane/

# 10
  • Мнения: 1 225
polinbg , много полезно. Благодаря ти.

# 11
  • Мнения: 2 068
Аз преди да забременея правех упражненията на Кармен Електра.
Не правех коремни преси но корема ми беше твърд и плосък  Wink

# 12
Искам да попитам какви упражнения може да прави майка 20 дни след раждането.

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Зависи как си раждала и как се чувстваш Peace

# 14
  • Мнения: 1 733
Зависи как си раждала и как се чувстваш Peace
Споделям!

Общи условия

Активация на акаунт