Вдигна почти 39* за по-малко от 30мин и...

  • 2 230
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 505
Нямаше и нищо,изведнъж се разпищя истерично.Стори ми се гореща,измерих Т и...в заглавието съм писала колко е.Като до преди 20-30мин и нямаше абсолютно нищо.Освен това казва,че я болят краката и ми сочи коленете.Пуллсът и е около 140/мин.От кръста нагоре гори,а краката (не само стъпалата) са с нормална Т.Сядаше на гърнето да пишка веднага щом си вдигне гащите от предишния път.Сега спи.Не съм и давала никакъв антипиретик.Какво да я прявя?Идеи?И какви са тези странни (в комбинация) симптоми?

# 1
  • Мнения: 5 577
 Rolling Eyes Като начало звъни на лекаря.

Течности давай, много, и ако се наложи - някакъв антипилептик. И никаква ясла утре (имам спомен, че ходехте). Успех, и пиши как е.  Hug

Айде и аз почнах да давам съвети.

# 2
  • Мнения: 2 082
много е вероятно да е грип,но ако пишка често може и да е някоя инфекция.може да дадеш нурофен

# 3
  • Мнения: 8 505
Да,ходи на ясла,но за тази седмица май това беше.
Чух се с доки веднага-каза да и погледна гърлото като се събуди-дали е зачервено и има ли полипи с уговорката да се чуем пак.А утре ще я заведа да я види лично.
Т спадна леко и вече е по-близо до 38,отколкото до 39*.

# 4
  • Мнения: 8 505
nano,пишка често,но само по няколко капки.

# 5
  • Мнения: 8 505
Сега забелязах 3 пъпчици по корема и-малко под пъпа.Не са големи и нямат връх.Възможно ли е да започва някоя шарка?А типични ли са горните симптоми за някоя от шарките?Или пък аз започвам да параноясвам Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 2 082
всичко май е възможно,но трябва да се изчака да се види какво е.при нас грипа започна така-темп.,гърло,болки в краката.дано не се окаже някой цистит с това пишкане...пиши после как сте

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 21:41 от nano

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Напълно възможно е шарка да преминава с висока Т. Наблюдавай телцето, ръцете, лицето, ако е шарка за една нощ ще се изрине почти навсякъде

# 8
  • Мнения: 8 505
Още спи.Изгасила съм осветлението,за да не я дразни и не мога да видя дали са излезли още пъпки.Поддържа същата Т Confused

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Намокри кърпа със студена вода и я сложи на челцето, така, че да обхваща и слепоочията

# 10
  • Мнения: 8 505
Да,слагам и.Вода с оцет.Стопля се за отрицателно време.
Всъщност ако е шарка,поне ще се успокоя.Температурата не ме притеснява толкова,колкото болките в коленете и честото пишкане.

# 11
  • Мнения: 2 149
Ако  е грип, то и болките в коленете, и честото уриниране могат да се обяснят си мисля.
Според мен Т над 38 трябва да я контролирате, с мокрите кърпи е добре и помагат, но ако имаш съмнения за отделителната с-ма, то не бих казала, че е добре на краката да се слагат.
Тези дни времето е променливо, като нищо е някаква настинка, стояла е на течение - може да я болят ставите от настиването, а другото оплакване е точно циститно както го описваш. Те сядат по земята, лазят, като нищо е настинала.
Циститите са ужасно нещо и най-важно е утре да й пуснат една урина, ако е цистит да се лекува, защото удря в бъбреците , понякога точно като отшуми и прави нова вълна нагоре по отделителната с-ма.
Надявам се да мине колкото се може по-леко нощта и утре на лекар!  Praynig

# 12
  • Мнения: 8 505
Всичко приключи още по-бързо,отколкото започна CrazyКъм 22.30 хлапето реши,че се е наспало,изпи огромно количество вода и след 20мин Т беше под 37*.Започна да си играе и така до около 1ч през нощта.
Пъпките са си само 3,нямат промяна във вида,явно не е шарка.Гърлото и не е зачервено.Няма оплаквания.Ще я водя днес на лекар за всеки случай...странна работа...

# 13
  • Мнения: 5 577
Какво каза лекаря?

# 14
  • Мнения: 8 505
Чак днес сядам пред компа от сряда насам.
Локална инфекция.Хлапето ми има лошия навик да си чопли устните.Явно с поредното чоплене ги е и инфектирала.Първоначално не обърнах внимание,защото устните и са все напукани.Появиха се и афти по ръба на езика.Устните и са целите в рани,а горната на две места е сцепена много дълбоко.Лошото е,че продължава да се чопли постоянно ooooh!
Останалите и оплаквания така и не се разбра от какво са-вече ги нямаше,когато я заведох на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт