Втора бременност, при първа с отлепена плацента???

  • 636
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте МАМИ,
Първото си дете родих със спешно Цезарово сечение в 8-мия месец поради пълно отлепване на плацентата. Иначе бременността ми беще идеална. Така и не разбрах защо така се случи. Сега съм бременна с второто си дете и съм съвсем в началото и умирам от страх да не ми се случи пак.
Има ли някой, който е имал подобни проблеми? Как минава втората бременност?Нужни ли са някакви лекарства и специални мерки?
Чакам с нетърпение отговори... Praynig

# 1
  • Мнения: 639
 Рядкост е да има спонтанно отлепване на плацентата без видима причина. Такава може да е високо кръвно налягане (дори и нцидентното рязко повишаване на кръвното е проблем), силни маточни контракции, патология на плацентата. Каква беше причината за отлепването при първата бременност? Акушер- гинекологът ти ще прецени какви лекарства за подтискане на маточната активност са нужни (дали изобщо са необходими) и от кога да ги пиеш. Предполагам, че ще иска да те настани в болница като наближиш седмицата в която се е случил инцидента. Рядко е повтарянето на случката.  bouquet  bouquet  bouquet

# 2
Здр nani_,
При първата си бременност немах никой от описаните от теб фактори. Не знам какво да мисля сега.Нямаше забележима причина за отлепването или поне докторите не ми казаха. Сега съм малко притеснена и се чудех дали на някого се е случвало подобно нещо и дали това се повтаря по една или друга причина. Засега нямам признаци и при втората бременност(която е още в началото). Докторите не казват нищо със сигурност и гаранция.  newsm78 newsm78 newsm78
Все пак ако някой знае нещо по въпроса - моля нека пише
  chef

Общи условия

Активация на акаунт