Вашите любими кулинарни книги

  • 2 238
  • 14
  •   1
Отговори
Кои са Вашите любими кулинарни книги и въобще готвите ли по книги??? newsm78

# 1
  • Мнения: 7 106
Форума  Laughing и руските форуми. Накои списания също ми дават идеи, но само идеи. Почти никога не съм се придиржала по рецепти в книги (с малки изключения). По-скоро ги използвам за някоя идея иначе рецептата винаги я променям и я нагаждам според вкуса си.

# 2
  • Мнения: 2 099
Цитат
Форума   и руските форуми. Накои списания също ми дават идеи, но само идеи. Почти никога не съм се придиржала по рецепти в книги (с малки изключения). По-скоро ги използвам за някоя идея иначе рецептата винаги я променям и я нагаждам според вкуса си.
Точно като при мен.

# 3
  • Смолян
  • Мнения: 42
Аз много ползувам книги и списания и имам куп събрани в библиотеката.Обичам да готвя като вземам рецепти от там.Най много ползувам  книги от преди 20 години. Ползувам книгите и списанията почти винаги когато правя зимнина. Обичам да готвя по една книга "Готварска книга за мъже", там всички рецепти са много лесни и икономични и стават много вкусни ястията. иначе имам стари издания на книгита "Българска национална кухня", "Да готвим бързо, вкусно и лесно", "Супи" и много др. Дъщерите ми се научиха да готвят от тези книги и са много доволни, че ги имам. За сладките неща в кухнята ползувам книга кото не съм сигурна но мисля, че се казваше "Сладки изкушения" на Добрина но не съм много сигурна защото в момента цитирам по памет.

# 4
  • Мнения: 4 406
често вземам рецепти от форума, иначе ползвам една мноооооого дебела и мнооооого стара книга от времето, когато майка ми е учила в ТОХ... и едно малко книжле подарено от свекървата, когато разбра, че със сина и живеем заедно  Joy Joy

# 5
  • Мнения: 50
Основните ястия ги знам от мама.Ползвам и няколко готварски книги-"Българска традиционна кухня" на Д. Мантов, "Световна кулинарна енциклопедия" на И. Тицин и други по-малки книжки за разделно хранене.Гледам и по ТВ предавания.

# 6
  • Мнения: 6 461
Определено съм започнала да готвя по форумските рецепти тук Mr. Green
А преди това много рядко по книга.
Най-вече по съветите на мама и свеки Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 10 858
Една от страстите ми. Не знам защо, но много обичам да си купувам кулинарни книги. Имам почти всичките на Звездев, вкл. поредицата, която наскоро излезе с "Вестник за жената". Освен неговите, имам и всички излязли луксозни издания ат тези, дето търговците ги продават по улиците, както и  всевъзможни малки книжки, тънички от типа "Китайска кухня", Арабска кухня" "Спагети, пици, лазаня" и подобни. Имам и книжки посветени само на определени празници - Коледа и Бъдни вечер, Великден, и др.  Излишно е да споменавам наследените от майка ми стари книги, от нейното време.
От форума пък съм изписала три тефтера.

И готвя по всичките! Убожавам да правя нови неща. И сега, когато съм бременна това много ми липсва...

# 8
  • Мнения: 11 747
Имам Рецептурника за ресторанти по БДС (по който се учи в ТОХ),тъй като съм го завършила,той е огромен и рядко нещо липсва в него,само ако е от чужда кухня!
Вземам и много идеи от форума и от руските форуми,но в крайна сметка променям всичко по мой вкус,много неща измислям сама!
Най-обичам,когато има снимки! GrinningХаресва ми да гледам кулинарни красоти,възбуждат апетита и въображението ми!  chef

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Нямам любими кулинарни книги, но имам любим кулинарен сайт!  Wink

# 10
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Олеле, сега има да пиша... Joy  .като се започне от"Какво да сготвя ,когато мама я няма", "Какво готви жената днес", "Какво да сготвим набързо", "33 изпитани коледни менюта и обичаи", поредицата на София Смолницка.....рецептурника за детската градина.Започнах да събирам кулинарни книги още преди да се омъжа и от всяка си имам любима рецепта. Отделно си ми е тефтера с рецепти от мама и приятелки.

# 11
  • Мнения: 3 647
имам един рецептурник
Wink
Имам Рецептурника за ресторанти по БДС (по който се учи в ТОХ),тъй като съм го завършила,той е огромен и рядко нещо липсва в него,само ако е от чужда кухня!
Вземам и много идеи от форума и от руските форуми,но в крайна сметка променям всичко по мой вкус,много неща измислям сама!
Най-обичам,когато има снимки! GrinningХаресва ми да гледам кулинарни красоти,възбуждат апетита и въображението ми!  chef
Peace
и от тука черпя идейки

# 12
  • София
  • Мнения: 565
"Българска национална кухня" и "Какво да сготвим набързо". Иначе и аз съм се напълнила със списания, но тези книги са ми класика. Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 1 564
"Българска национална кухня" и "Какво да сготвим набързо".
И аз започнах с тези книги,а сега вече повечето рецепти ги взимам от форума. Peace

# 14
  • Мнения: 27 524
Готвя основно по книги и тефтери  Mr. Green
Любимата ми е Селска кухня, има всичко в нея  Hug

Общи условия

Активация на акаунт