Мило,кръгло ми коремче, я кажи - на топличко си скрило най-хубавото ЮНаЧЕ, нали?

  • 18 971
  • 277
  •   1
Отговори
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979


       
1 юни
Lioness, 28г., София, второ бебе, при д-р Стаменов
 
Alqara - първо бебе

2 юни
ШоШи (Цвети), 29г., Германия, дъщеря Диана, 2.12.2004, второ бебе
ycu, първо бебе
Elz, първо бебе

3 юни
maiave -  първо бебе,

4 юни
Daniela Popova

yanabanana - първа бремемност,


5 юни
deni-k - Деница, София, първо бебе

6 юни
aani - второ бебе
nora sokolova - второ бебе
Soffffy, 27г., първо бебе
anna_25 (Юлиана), 22г., Благоевград, първо бебе
lucia

ivcheto - 28 г.,първо бебе

ivet_a - Ивета, 28 г., първо бебе  



7 юни
Zoia Alex - 26 г. - първо бебе 
Ketkata - първо бебе

8 юни
Anniem
TESA

10 юни
МКТ - 25 г. - второ бебе
Eli4ko, първо бебе  при д-р Георгиева, 11 ДКЦ
piccola - 26 г. - второ бебе

11 юни
trapezica - второ бебе

12 юни
bosilek - почти 29 г. - първо бебе
chebisheva - 36г. - второ бебе
princesska - 30 г. , второ бебе


13 юни
Krasimira Ivanova

Lilibon - 34 г. от Варна - трето бебе

moni 81

kiki29, 30г., второ бебе

gogolina, 28г., Добрич, второ бебе

14 юни
mileidi - Дарина, Варна
Blues - първо бебе
antoniast - първо бебе


15 юни

Vesesta, 25г., София
m_a_y_a, Варна, 25г., първо бебе

16 юни
Netia - второ бебе

17 юни
happywoman, 22 г. - първо бебе
mery 79, 27г, Холандия/В. Търново, първо бебе
Мерисън - второ бебе
4oko25  - първо бебе
pelican  - първо бебе, Джула, от гр. Варна

 
 


18 юни
Krassi-Mira (Краси), трето бебе 
Gery_baby - Гергана, първо бебе
moni 81
abi7v - първо бебе

19 юни
Laleto - 32 г. от София - второ бебе

21 юни
Gerinceto, Германия
svetli, 28г., Варна, първо бебе
Alissaa  - Цвети, София, 34 г.
 


22 юни
parleva - първо бебе , при д-р Гиздов, ВМА


23 юни
ВОСКА, Русе, първо бебе

24 юни
madame - първо бебе

25 юни
DjuDjo, София, първо бебе
rosse_ , София, трето бебе
fransis  - първо бебе,
detrixa - първо бебе 

26 юни
krasinka, Добрич
dessy_encheva, Русе
mds - Деси, София, 26 г., второ бебе

27 юни
Di13
Л.К.А. - първо бебе
mila
Cheki, второ бебе
m_mm -

28 юни
silvadge, 24г., Чирпан, зодия Рак
mom_an, второ бебе 

29 юни
iliana.argirova, Пловдив
black_poison_  - Людмила, второ бебе
maslinka - първо бебе

30 юни
Reneta M, 25г., Перник, първо бебе
barabanjio, 30г., Кайзерслаутерн-Бургас, първо бебе


Полезни линкове:
Магазини със стоки за бременни, бебета и деца - гр. София
Магазини за бременни- гр. Варна
Калкулатор
Календар на сп. "9 месеца"
Как се поставя лентичка
МАЙЧИНО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ - БЕЗПЛАТНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ - PDF формат
ФЕТАЛНА МОРФОЛОГИЯ-статия
Сайт - "МАМА И БЕБЕ" - калкулатор, развитие на бебето  … олезна информация
БЪЛГАРСКИТЕ ИМЕНА
БЪЛГАРСКИ ИМЕНА
ИМЕННИК
СВЕТЦИТЕ-ПОКРОВИТЕЛИ


Предишните ни теми:
Юнското човече е достатъчно голямо да разпознава гласовете на тате и на мама
Юнчетата подарък чуден ще направят - по коремчето на мама ритничета ще шарят
Златна есен ми радва очите, ЮНСКО бебе ми пълни мечтите!
Три сезона отминават, ЮНИ с бебе ни дарява
С тупкащи сърца към ЮНИ гледаме, дрехите стягат ни коремите

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 22:08 от Lioness

# 1
  • Мнения: 4 490
Пу първа! Абе ти посред нощите ли ги мислиш тия теми бе жена? Mr. Green Браво за инициативата, аз тъкмо се бях размислила за заглавие. Айде лека нощ сега, до утре!  Laughing

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Пу втора  Laughing
Много мило заглавие! Вчера ходих на дълга обедна разходка по слънцето и бебокът беше въодушевен - не мирна до вечерта  Grinning
Последните две нощи да се похваля спя доста по-добре и настроението ми се вдигна  Sunglasses
Хайде лек ден!

# 3
  • Мнения: 54
Здравейте мили настоящи и бъдещи мами  Grinning   

Много хубава нова тема bouquet

Аз съм само бъдеща - чакам пътрото си бебе (чудо, както си го наричам) на 25 юни, за момента ми казаха, че не е момче, може би утре като ходим да го видим ще е по-сигурно дали ще съм свекърва или тъща  Laughing

Най-сетне и аз се престраших да се включа - до сега само ви четях и не мога да ви опиша колко ценно ми беше това - жени, които изпитват същото като мен. Всяка моя тревога и всяки мой трепет е споделен от вас - огромно благодаря, че ви има и че споделяте ж този форум. Ще се опитам да не съм много срамежлива и да участвам редовно (вече си имам и интернет вкъщи  Grinning). За среща - на 02.03 аз не мога - ходя на работа и през седмицата гледам да излизам само за изследвания или прегледи.

Желая ви много усмивки и много нежни ритничета и много красиво и безпроблемно бременеене   bouquet

# 4
  • Мнения: 8
Привет и от мен Grinning И аз да се запиша в новата темичка, като обещавам от сега нататък да се включвам по-активно. Wink Поздравления за хубавото заглавие - много ми хареса. Hug
Момичета, искам да ви попитам нещо- снощи имах доста силни болки ниско долу, като корема ми беще станал на камък. Не съм сигурна дали са от онези фалшивите контракции или нещо друго, но болката си беше доста силна. Не ми беше удобно да притеснявам доктора толкова късно , но днес ще му се обадя да го попитам. Вие какво мислите, дали е нормално? Thinking

# 5
  • Мнения: 479
Еее, и аз да се запиша от първите този път Wink Честита ни нова темичка и браво на кръстницата за хубавото име  Peace  bouquet

mom_an, ти сън не си спала да се включиш първа!  Mr. Green Heart Eyes

svetli, и после разходките ще трябва да вършат работа, за да може бебокът да лудува през деня, а нощно време да спите  Joy И при нас тези дни времето е чудно, напук на всички прогнози, дано се запази такова поне до събота  Party

m_mm, за васермана незнам... Вчера така или иначе се оправих, като докторът имаше наглостта да обвини хората от обредния дом, че се заяждали за глупости и човек заради тях не можел да се ожени! Дано не ми се налага повече да ходя при него, а юни месец ще бъде сменен  #Cussing out

Ketkata i  detrixa здравейте! Добре дошли и леко бременеене до края!  Hug  bouquet

Ycu, много е скъпо при вас! А я ми кажи колко платихте за зала? Братовчедка ми е от Варна и ми говореше за някакви 230 лева?!  #Crazy Тук максимумът е 137, а медицински можеш да си извадиш при частник за 13,50  Hug  Ти иначе докъде стигна с подготовката? Нали и ти беше на 24 ти? Wink

Princesska, определено мисля, че са фалшивите контракции Sad И аз имам такива, но ще питам лекарката другата седмица какво да правя... Знам, че почивка и течности е лечението...



# 6
  • Мнения: 46
Здравейте юнски мамчета и коремчета Hug
честита ни нова темичка newsm18
аз няколко дни отсъствах-ходихме на гости на нашите, и докато ви изчета ми отне доста време
Добре дошли на новите мами и честити рождени дни на патерици на всички празнуващи.
Аз съм добре,коремчето ми става все по-голямо,гледам да използвам хубавото време и се старая да ходя колкото мога повече пеша и да не се застоявам много.От миналата седмица ми започна семестъра и сега ходя на училище.
Хайде лек и усмихнат ден на всички мами и бебешоци Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 116
На новите мамчета,добре дошли и от мен !![/glow][/color]

lilibon-че и аз да се вкл. с поздравите към сина ти.На теб ти пожелавам повече търпение да имаш ,защото имам идея какво е да имаш в къщи тийнейджър.Междудругото и баща ми имаше вчера рожден ден.Това е точно границата между Водолей и Риби Simple Smile , много са умни и упорити.Надявам се да ти донесе много поводи за щастие !!!

Аз се чудя как може като спиш на дясно да се запушва маточната тръба - та нали , ако спиш на ляво също имаш маточна тръба и тя също ще се запуши.Някой пък беше споменал ,че ако се спи надясно ще притискаш пикочния мехур -не ,че съм много запозната,но той не се ли намира под корема когато сме прави.И ако го притискаме,когато сме заспали на дясно - не го ли притискаме,когато сме обърнати и на ляво?!!?!

Надявам се,че не съм ви обидила,но тези тълкования ми се струват нелогични.....

Мен ме морят киселини - много са гадни...Вчера се шегувах в къщи и казах ,че ми трябва запалка .....,когато ми дойдат киселините да запаля пред устата си ,че да видат нагледно моите какъв огън бълвам.Направо съм като огнедишащ дракон  Rage

До мамчетата,които работят : съветвам по-скоро да си намерите заместнички,които да обучавате........така нещата стават по-леки за понасяне и човек може да се прибере по-навреме да полежи поне половин час !

# 8
  • Мнения: 2
Здравейте мамчета! Peace
Надявам се в новата тема да има само хубави моменти и по малко оплаквания.Simple Smile Четох ка ви болят кръстовете и бях доволна,че поне туй не ме боли, но от вчера и мен взе леко да ме прищраква. SickПринцеска,аз имам същия проблем и ми казаха да си пия магнерота и но-шпато и пак да гледам по-философски на нещата.Как съм щяла иначе да разбера,че съм бременна. #Cussing outАма нали съм новобранец... newsm78

# 9
  • Мнения: 50
и аз да се включа Winkдо сега ви прочитах и ми стана мъчно,че на повечето майки им е трудничко през бременноста Cry
аз до сега,да чукна на дърво,не съм имала кои знае какви проблеми .........
не съм спряла да се движа и по цял ден съм на вън.когато съм в къщи не ми се е случвало да лягам,или да спя следобед,все си намирам някаква работа и така се чувствам добре.за ставането вечер,само мога да кажа,че до скоро ставах ,ама не ми пречеше пак си заспивах спокойно............а от няколко седмици даже и не ставам Peace
за кървенето на венците и моите кървяха-купих си парадонтакс и оралопротект и спряха за една седмица........
надявам се че доброто ми положение ще се задържи възможно най-дълго......... Peace,а на всички майчета ,които се чувстват не добре ....пожелавам всичко да се оправи и да се усмихват на радостните моменти ,които бебчето им подарява още от сега.позитивното мислене също помага!!!! Hug
поздравления за темичката и на мен ми харесва!!!!аз малко бях пропуснала тея дни да сядам на компа,иначе ми се искаше и аз да помогна за темичка този път!!!!
сега мисля да се възползвам от прекрасното време и да поизлезем с моя мъж и кучето на разходка  bouquet

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Момичета, имам идея за спането! Слагате на леглото четири възглавници, така че да се падат под всеки крайник и под част от тялото, ляяяааагате по корем - и voila! - коремчето си виси в удобна дупка и никакви съдове, тръби и органи не се притискат. Мътите си бебчето на топло отдолу и си спите щастливо.  Laughing

Това не съм го пробвала, но се въртя като центрофуга в леглото, така че не успявам нищо да притискам достатъчно дълго. Още малко търпение - 4 месеца остават!

Булките - стискам палци на финала всичко да е наред! Само се облечете топло, че точно за 24ти събота дават някакви хали и студове. Че съм виждала януарска булка да тропка през една педя сняг по отворени бели обувчици.

Мерси,Лъвичке, че ни спретна новата тема! Ако не е късно - можеш ли да махнеш коледното чорапче, че с това слънце навън вече ме гони пролетно настроение.   bouquet

# 11
  • Мнения: 118
здравейте на всички и мноого ви мерси за хубавото посрещане  Hug Честита ни нова темичка!
krassi_mira - ей това за киселините и запалката си умрях от смях  Joy Joy .. не бих могла да го формулирам по-точно .. да, и мен ме морят, страшно е, но му намерих цака - спрях да ям готвено!! И да ви кажа, ефекта е поразителен! Освен това четох, че всяко готвено ястие при претопляне става силно киселинно - може и от това да е.. а дано и на вас да ви помогне тази информация.
princeska - вчера вечерта и на мен ми се случи същото и бая се изплаших.. легнах веднага по гръб и започнах да дишам дълбоко /както ни учат на йогата за бременни/, като си галих коремчето. Само за няколко секунди ме отпусна. Дано и занапред да е така и да не се стряскам много. Praynig
Някоя от вас ходи ли също на йога за бременни?? Аз ходех миналата година ето тук: http://www.roditeli.info/parents/yoga/ и смятам да подновя, че ми липсва.
ted - на мен ми препоръчаха Майчин дом, въпреки че самата им база била много овехтяла /стаите, баните и т.н., не апаратурата/. От няколко места вече чувам, че имат едни от най-добрите специалисти в София, отделно че бебешките сестри били много свестни и се грижели добре за бебоците. Ако някой е раждал там /аз ще съм секцио/, моля да каже още:
  1. може ли да се уговориш да не дават на бебо АМ или вода, а да те изчакат да ти мине упойката и да изцедиш коластра /въх, така ли се казваше  newsm78/
  2. да ти оставят бебо в стаята за постоянно
  3. да родиш с епидурална вместо с пълна упойка
Мерси много предварително!
Е, спирам се, че пак стана цял ферман  Embarassed
Приятен ви слънчев ден и да сте добре и вие, и тумбачетата!

# 12
  • Мнения: 49
Хей здравейте мамчета със сладки коремчета newsm51

Аз пропуснах последните няколко страници от предишната ни темичка, но ги изчетох внимателно.
Много работа напоследък  Cry и нямах нито минутка, а през уикенда бяхме на Пчелински бани да отпразнуваме годежа  Laughing. Милото на 14.02 ми предложи брак както е по дебелите книги- с годежен пръстен и на колене повреме на романтична вечеря. Много плаках от вълнение Embarassed и разбира се казах "ДА".

Е дойде ред да кажа добре дошли на новичките мами. От мен лека и безпроблемна бременност   bouquet

Krasi-Mira много добре те разбирам за киселините аз ги имам от сутрин до вечер, ама това със запалката не съм го пробвала досега Joy.

Шоши ако не е много късно приеми и мойте поздравления за юболея ти. Бъди здрава и много обична и щастлива в новата къща smile3525

Lilibon да ти е жив и здрав тинейджъра  Simple Smile много да те слуша и да те радва  bouquet

Lioness беше писла някъде, че се надяваш да си ни полезна със съветите си. Лично аз съм ти благодарна за тях. Даваш доста изчерпателна информацие по най- различни въпроси. Ти и другите мами, които имате вече опит с предишна бременност сте ми много полезни и ме просветлявате по много въпроси  Hug много благодаря, за което. Когато отида на ЖК никога не мога да си задам всичките въпроси поради простата причина че питама, питам и все нещо забравя и след това се сещам за още 100 неща.

Е сигурно ви досадих вече само да кажа, че аз съм за и с двете ръце за среща на 02.03. Някъде в района на плиска, ако не сте се отказали от мястото има къде да се паркира, има и градски трянспорт до почти всички точки на София

Чао и много целувки от мен Laughing

# 13
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Здравейте и от мен!
Специални поздрави за кръстниците- новото име на темата ни е супер newsm74
Аз тези дни се скапвам от работа, дори не бях влизала в нета от понеделник вечер. Не знам с това темпо как ще изкарам още дълго.
За срещата на 2 март- аз съм за, лошото е, че имам одит тогава. Но се надявам да приключа навреме и да се присъединя към вас newsm68. Иначе аз лично съм за среща в центъра.
Най- много ме е яд, че времето навън е просто невероятно, а аз съм затворена в една стая пред компютър по цял ден newsm45 Гледам майките с колички навън и така им завиждам, нямам търпение да го видя малкото човече, дето ме ритка отвъре Grinning
Няма да пиша за всички неразположения, които и аз изпитвам, днес съм настроена много позитивно. А и е толкова хубаво, че мога да споделям всичко това с вас. Лек дек от мен и целувки на коремчетата  love001

# 14
  • Мнения: 2 567
Разписвам се набързо поне да ви чета. Нямам време за писане, дано оживея покрай това пренасяне  Tired
Благодаря за поздравленията за РД още веднъж.  Hug Имам няколко снимки, заповядайте: http://tzveti.multiply.com/photos/album/36?mark_read=tzveti:photos:36
Новите мами, здравейте и тук не хапем, така че нито сте досадни с върпсоите, нито трябва да ви е страх да пишете  Heart Eyes
Лионес, чакам снимка да видя позата ти на спане!  Hug
И един въпрос до опитните мами-какво значи малко по-увеличени стойности на белтък в урината???? Хемоглобинът и той ми е нисък, но това си го знам от преди, чудя се за белтъка.
Айде, до следващата ми почивка  Outta Joint

Общи условия

Активация на акаунт