Кога и как давате плодове на своите бебоци?

  • 447
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Здравейте! Моето 7 месечно бебе не иска да пие соковете вече. И за да не го лишавам от плод почнах да го добавям пасиран в кашата, с която го храня след обед. Обаче от утре го записвам на детска кухня и там дават готово нишесте за следобедна закуска и сега се чудя кога и как да му давам плода за деня.  newsm78 Само в едно съм категорична - плод трябва да се яде.
Предварително ви благодаря за идеите.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Между закуската и обяда и като следобедна закуска.Ако реша да дам крема от кухнята/по често не го давам/ изяждаме само половината и след около час плод,или обратно -първо плод-даже това е по-добрия вариант.

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Аз също утре ще записвам сина си на детска кухня и мисля да му давам плод м/у закуската и обяда.А дали плода не може да замести закуската? newsm78

# 3
  • Мнения: 6 164
Умишлено не научих сина си да пие сок. Пие вода и яде плодове. Добавям ги в кашата, или просто рендосан за десерт.

# 4
  • Мнения: 6 164
А дали плода не може да замести закуската? newsm78
Не.
Освен ако не е на диета.

# 5
  • Мнения: 27 524
Сокове никога не съм давала.
Скоро предлагах - гнус го е  Laughing
Яде пресни плодове след 6-ти месец.
Плодове се ядат само на гладно и до 20-30 мин след разрязването (обелването) им  Peace Иначе е безсмислено.
Давам ги за закуска сутрин, за следобедна или замествам вечеря с тях.

# 6
  • Мнения: 229
Аз също утре ще записвам сина си на детска кухня и мисля да му давам плод м/у закуската и обяда.А дали плода не може да замести закуската? newsm78
Днес говорих с моята педиатърка и решихме, че няма нищо страшно /даже е полезно и според принципите на разделното хранене до обед да се ядат само плодове/ да му давам плода за закуска. Може да му го пасирам и да го смесвам с кашата или само пасиран плод с бисквита. Сина ми и без друго много мрази попарата - от един месец я давам и все й се цупи. Така, че започвам да давам плода сутрин заедно с каша или бисквита, на обед и следобед - детската кухня и вечер мляко.
Аз между храненията съм против да се дава каквото и да е, иначе детето си разваля основното хранене.
Благодаря ви за отговорите   bouquet

# 7
  • Мнения: 2 757
Изяж нишестето сама и му дай рендосан или пасиран плод, ако ти се струва, че и двете ще са много  Wink Но наистина разделно - плод и след час два другото. Ако яде плод така де. Иначе и моят син отказа соковете преди годинка, плодове не искаше да погледне нито отделно нито омешани в каша, нито рендосани, нито цели. Единствените плодове приемаше от плодово пюре, което мешах с кашата и така го пробутвах. Пък си порастна и се развива нормално

Общи условия

Активация на акаунт