Може ли АБКМ след 6 месечна възраст?

  • 479
  • 5
  •   1
Отговори
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Моля,за съвет.Бебка-на 6м.и 20 дни повръща от Аптамил 2,досега беше само на кърма.Не знам какво да и  предложа-капка по капка успях да изцедя за едно хранене и сега не знам какво АМ да и купя.Според вас от какво точно може да се предизвика такава реакция-чувала съм за АБКМ ,но незнам може ли след 6мес.възраст?Моля ви спешно за мнение,защото трябва да и дам нещо да папка!

# 1
Може, но ако повръща може и да не е алергия точно. Ние пием на  Нестле  NAN H.A. хипоалерганно. Антиалергичните млека са с H.A. Ние нямаме точно АБКМ, но имаме доста други установени. Синчето е на кърма и от време на време на АМ, но и той повръща понякога адаптираното.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 891
Пробвай с друго мляко.
 Бебка също повръщаше от аптамила и сега и давам Фрилозак.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
По принцип може, но това трябва да го каже лекар. Обади се на педиатъра ви. Мисля също, че може да пробваш с хипоалергенно мляко, има НАН ХА, има Мулмил ХА, което също е производство на Милупа. Сигурно има и много други марки, които не знам, но лекар ще ти препоръча.

# 4
  • Мнения: 351
Консултирай се с лекар, но е голяма вероятността бебка да не харесва млякото. Ние бяхме на смесено хранене от самото начало и сменихме няколко вида АМ, докато улучим кое точно хресва. В болницата започнахме с нутрилон, аз бях решила да давам аптамил, но нактрая се оказа, че бебка харесва фризолак. Можеш да пробваш с друго  мляко.

# 5
Според мен също е добре да се консултираш с лекар.Ние също сменихме доста АМ след кърмата.Първо бяхме на Фризолак,но понеже имахме запек ни предложиха да сменим АМ с друго.Минахме на Миломил,но от него много повръщаше и сега сме на Нутрилон и сме доволни.Най-вероятно трябва да смените АМ.

Общи условия

Активация на акаунт