много ви моля помогнете ми за име!

  • 2 471
  • 45
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 329
Здравейте , мамчета!В УЖАСНА  депресия съм. Трябва да кръстя второто си дете,( което пак ще е момче според лекарката ми видяла даже пишле в 13 г.с.) на свекъра или евентуално на свекървата.Това обаче се оказа не най големия ми кошмар( не помня да съм ненавиждала толкова яростно някога колкото мразя тях) по лошото е че се казват Йордан и Петранка.Никое име с  ЙО , Д или П  НЕ ми ляга на сърцето и ми се реве вече...Мъжът ми е добър и би ме спасил от всичко това ако не бях кръстила първото на майка ми  Симеон ,но сега просто няма мърдане!Склонна съм за Дамян но как му се вика на галено, а на Преслав как да му викам само не Слави!А какво мислите за ДЕТЕЛИН не е ли малко женствено за момче?Моля ви помогнете, имам чувството че ще намразя детето си заради името,което по принуда трябва да избера.И не толкова ,че е на тях а ,че не ми харесва никое с тези букви.Друго си е ,ако беше момиче щях да я нарека Детелина ,Девина. А за момче ми харесват КУБРАТ , КРУМ, САМУИЛ т.е. типично българските.ЩЕ ВИ ЧАКАМ С НЕТЪРПЕНИЕ,МИЛИЧКИ!

# 1
  • Мнения: 2 567
Ами не мисля, че с тези букви няма хубави мъжки имена.
Примерно Йоан, Данаил, Павел.....
Сигурна съм, че има още и ако се разровиш из именници ще откриеш точното име  Simple Smile

Не прехвърляй негативното отношение , което имаш към свекърите си, към детенцето си  Peace

# 2
  • Мнения: 430
Йоан-Йони;Преслав-Преско Преси ;Пресил;Даниел

# 3
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Йоан е много хубаво име. Преслав също, може да му викаш на галено Преси. Вариант също е Пресиян. Наскоро на братовчед ми се роди момченце и го кръстиха Денислав, което също е хубаво име.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 204
Мисля, че лошото отношение към свекъра и свекърва ти или по-скоро това, че не ги понасяш са причина за паниката ти.Има страхотни имена и с Д и с П.Просто се абстрахирай от това, че ще ги кръстиш на тях и ще видиш колко имена ще харесаш.А сега моето предложение.С П - Преслав/синът ми се казва така и му викаме Преси, Преско/, а с буквата Д ти предлагам две по-нетрадиционни имена, които носят децата на мои приятелки- Дарен или Диман /Дими/.
Успех в избора! Peace

# 5
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Преслав (Преско) и Дамян (Дими, Димо) много ми харесват  Peace

# 6
  • Мнения: 617
Само се успокой и не прехвърляй на детето отрицателните емоции от свекърите ти.
Има хубави имена с тези букви например
Дани, Даниел, Димитър, Деян, Десислав
Павел, Павлин

# 7
  • София
  • Мнения: 1 424
йоан е хубаво.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
С Д-Дамян, Данаил, Делян, Деян, Дарин
С П-Петър, Павел

# 9
също можеш да го  кръстиш Денислав  галено  Денис,Диян или Диан Grinning има много хубави имена със Д, също можеш и Преслав -Преси,но недей да се настройваш негативно към бебо Peace

# 10
  • Мнения: 176
Здравей Анабел,
Опитвам се да вляза в твоето положение, но колкото и да се старая едва ли ще успея...ти знаеш най-добре как се чувстваш. Не ми се иска да измествам темата с коментар относно "традицията" да се кръщават децата на някой, затова ще дам няколко предложения за имена с дадените от теб букви с надеждата, че това може би ще е от полза  Rolling Eyes

- Като най-близка модификация на Йордан и предпочитано от мен мъжко име е Йоан. Е, вариант могат да бъдат също Йосиф и Йохан, но те вече изобщо не звучат като български;
- Честно казано Детелин лично на мен не ми харесва, а алтернатива с тази буква освен Дамян са Данаил /моят фаворит/, Димитър, Дойчин;
- С "П" естествено първото, което ми идва на ум е Петър, но предполагам, че ти вече си го игнорирала като опция. Хубаво българско име за мен е Павел.

А мислила ли си да кръстиш сина си на съпруга си, като по този начин "разпишете" едно име и за неговата рода ?

Не вярвам да намразиш детето си заради името, което ще му дадеш, по-скоро може би ще промениш отношението си към съответното име  Hug
Единственото, което не разбирам е защо трябва да съкращаваш, т.е. "Умаляваш" името на бебче по какъвто и да било начин. Та нали спирайки се на дадено име то е защото го харесваш като "оригинал", а не с идеята да го видоизменяш  newsm78 Винаги можеш да се обръщаш на галено към детенце със "слънчице", например  Laughing

Желая успех в избора!

# 11
  • Мнения: 2 381
Даниел, Данаил, Йордан, Павел, Петър.

# 12
  • Мнения: 26
Иван от евангелското Ioannes, старобългарското Ioaнъ, от евр. "Бог е милостив" или "Божия благодат" - най-разпространеното мъжко име в цяла България

Йоан, Йоана старобългарска и църковна форма на Иван

Драгомир, Драгомира старинно име: "драг на света"; възобновено през Възраждането

Драгослав старинно име - "комуто е драга славата"

Павел от лат. paulus - "малък" - име на един от Христовите апостоли

Мисли и за значението на имената аз си падам по царските или библейските имена.

# 13
# 14
  • Мнения: 4 668
Даниел , Делян , Денислав ...
И не се трови с глупости  Hug Ти ще си знаеш , че не е кръстено на тях , само си избери хубаво име .

Свекър ми много е държал мъжът ми да е кръстен на майка му - Милка  Crazy и свекървата го кръстила Людмил  Wink . Свекърът обаче и до днес си мисли , че носи името на майка му . При тях е била същата история , свекърва ми трепери само като се говори за тях...

Общи условия

Активация на акаунт