Помощ! Мухъл!!!

  • 2 027
  • 5
  •   1
Отговори
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравейте, преди 5 години си купихме панелно жилище  Rolling Eyes първо изплащахме на банката, после теглихме нов кредит за ремнот ... направихме го много хубаво и приятно за живеене!
Изолирахме цялото жилище отвътре с фибран, върху него шпакловка и латекс, сменихме и дограмата с ПВЦ  Peace Нооооо тази зима се появи мухъл навсякъде, най-вече в кухнята! пО ЦЕЛИТЕ СТЕНИ - ВЛАГА И МУХЪЛ ... Cry
Какво ли не пробвах, купувах САВО - изпръсках 3 опаковки, изчезва и след две седмици пак се появява  Crossing Arms Не знам какво да правим, а толкова пари отидоха за тоз ремонт?  Thinking
Чудя се да се напънем ли да изолираме и отвън  Thinking да сложим външни щори или и аз не знам - вече ми идва да продадем жилището само и само да ми се махне от главата тоз мухъл!!!???
Дайте някаква идея?  Praynig

# 1
  • Мнения: 22
Чувала съм , че ако се прави изолация на жилището, тя трябва да е отвън и отвътре, иначе се получава конденс и от там и мухъла. Продават едни машини за обиране на влагата- те също биха помогнали.

# 2
Темата за появата на мухъла, причините, начини за" борба" с него е разисквана както в този форум неведнъж,така и във всички други -  imoti.net, stroitelstvo,abv,dir.bg... Ще се опитам още веднъж да го обясня- причината е във високата влажност. РАЗКАРАЙТЕ Я ОТ ПОМЕЩЕНИЕТО, и няма да има конденз, няма да има и условия за поява и развитие на плесен и мухъл. Ако искате да знаете как- уреда се нарича :ИЗСУШИТЕЛ, или ВЛАГОУЛОВИТЕЛ, или ОБЕЗВЛАЖНИТЕЛ, или DEHUMIDIFIER. Аз лично предпочитам названието-изсушител.Това е.

# 3
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Благодаря Ви, а къде се продава такова чудо?  Hug

# 4
GOOGLE
ВЛАГОУЛОВИТЕЛ
ИЗСУШИТЕЛ

# 5
  • Мнения: 3 647
саво за премахването на мухала

Общи условия

Активация на акаунт