За книгата на проф. Христо Михов " Грижи за бебето и малкото дете"

  • 2 609
  • 5
  •   1
Отговори
Попадна ми книгата на проф. Христо Михов "Грижи за бебето и малкото дете" и останах ужасена от прочетеното. Оказа се че аз отглеждам детето си в разрез с повечето препоръки на професора "...дългогодишен ръководител на катедра  по детски болести, който работи над 50 години с деца."Според написаното кърмачето трябва да има 9 часова нощна почивка без хранене, а аз кърмя 3-4 пъти нощем(Петър е на 7м и20д). Изабщо аз кърмя на поискване,за успокояване, за преспиване....абе Петър си виси на мене почти денонощно. Професора твърди, че "при безредното кърмене детето не се възпитава на ред, става капризно....", още "Бебето, което е свикнало на компания, писва като ужилено, щом го поставите в леглото.......Това вече е начало на разглезването." Аз, като майка, която иска най доброто за детето си, изчетох много информация( най- вече във форумите и библиотеката на бг-мама) и мисля,че не може да се говори за възпитание и разглезване на бебе!? Друго, което ме удиви беше приучването за ходене на гърне да става от 6м. Това се сещам сега, но има и още съвети, които аз не спазвам.Има ли мами чели книгата и какво е мнението ви? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Купих я за първото си дете- ползвам я най- вече в частта, където се обясняват болестите и как да реагираме на симптоми. Това, което не ми звучи в синхрон с моите разбирания го прескачам.

Друго, което ме удиви беше приучването за ходене на гърне да става от 6м. Това се сещам сега, но има и още съвети, които аз не спазвам.Има ли мами чели книгата и какво е мнението ви? newsm78

 LaughingС това съм съгласна. Даже може и от 40-я ден. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=115907.0

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 812
В интерес на истината съм срещала лично проф. Михов, който (малко не в синхрон с книгата си Laughing) казва, че кърменето е много хубаво нещо; подкрепя кърмене до 2 години, както и такива неща за почивки по 9 часа не съм чула...

# 3
  • Мнения: 3 423
чела съм я
мен много ме развесели ,това че според него памперса лишава бебето от нежната грижа и ласка на майката при честа смяна на пелените Joy
също и часта, как да си сглобим легло bowuu

# 4
Аз съм силно повлияна от книгата на др.Фицхю Додсън "Изкуството да бъдеш родител", който определя 4 правила на ранното детство:не оставяйте бебето си да плаче;не слагайте бебето си на гърне(бебето може да се обучи да се изхожда, но то ще откликва пасивно на майка си и когато проходи има вероятност пак да започне да се напишква);не се бойте, че ще разглезите детето си;не позволявайте на бащата да пренебрегва бебето си. В книгата на Михов нещата са коренно различни. Изумява ме тази двуполюсност на мненията по отношение на нещо толкова важно, като отглеждането на дете!

# 5
  • España
  • Мнения: 342
С първото си дете си купих от същия автор "Книга за майката",полезни ми бяха описанията на болестите и симптомите им.За захранването там е дадено по старата схема,по която отгледах сина си преди 8г.Сега не спазвам тези глупости,ама тогава кой да ми каже...
Предполагам,4е книгата за която говорите,е същата в ново издание

Общи условия

Активация на акаунт