ПОМОГНЕТЕ: бебе на 1 ден с алергия

  • 473
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 110
Мили мами пиша ви от името на моя приятелка, която роди на 19.02.07 и вчера като ходих да ги видя - сърцето ми се късаше. Тя се е видяла в чудо и незнам какво да я посъветвам да не би да я объркам нещо. Много е притеснена и се страхувам, че това може да повлияе на кърмата и. Помоли ме да ви пиша, понеже още е в родилния дом. Значи бебока и се родил 3750, обаче отказва да суче и само плаче (явно от глад). Още не и се е спуснала кърмата, а има само коластра - по няколко капки, които незадоволяват бебо. Там след първия ден и дали добавка и тук идва ПРОБЛЕМА - дала му от млякото и той целия се изринал и почервенял. Тя спряла да му го дава и той се пооправил малко. Доколкото знам това е алергична реакция към белтъка на кварето мляко и в такъв случай се дава хипоалергенно мляко. Обаче там такова няма. Казали и че това било нормално. Според нея просто не и обръщат внимание и се измъкват с разни такива отговори от този тип. Да не говорим, че повръща всичко и стомахчето му пак е празно. В този случай знам че се дава друг тип мляко, което обаче не е хипоалергенно. ВЪПРОСЪТ е кое мляко е по-добре да му дава - хипоалергенно или против повръщане. Аз и казах, че по-добре е хипоалергенно (ако въобще и разрешат там да му го прави докато и се спусне кърмата). Иначе тя се цеди до колкото може и се опитва да му дава, но то няма сили да смукне. Ако смукне нещо го повръща.
Благодаря предварително за всяко ваше компетентно мнение.

# 1
  • Мнения: 204
Да го слага колкото се може по-често на гърдите - и през 1/2 и през 1 час. Най-добрата помпа за кърма е самото бебе. То най-добре помага и на коластрата, и на кърмата да тръгнат. А за повръщането - да се консултира не с акушерките, а с докторите-неонатолози.
Дано всичко се оправи baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт