как вреди аспирина?

  • 1 403
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
В началото на бременността, бях толкова сигурна, че не съм бременна, миселх, че съм болна и две вечери под ред пих аспирин. Лекарят каза, че квото е било, е било за тогава. Значи ли, че щом сега на видеозона всичко е ок, бебето ще си е добре и не съм му навредила? Само като си представя колко лекарства съм пила тогава и ми идва да се гръмна. Пих Деган, защото на нова година се разповръщах от една риба, пих и Деанксит малко заради един тъп световъртеж! Притеснява ме /меко казано/ дали това няма да се отрази в растежа и развитието на дедето и лекарите няма да могат да го видят още докато съм бременна. Weary
Някой има ли опит с това?

# 1
  • България
  • Мнения: 3 620
Мила и аз в началото докато не знаех, че съм бременна бях пила , алкохол, пушила цигари, а да не говорим, че на 2 пъти бях пила ударни дози аспирин заради мускулна тресха ( ходех и на тае- бо).
И много се притесних като разбрах,че съм бременна особено веднъж като прочетох, че аспирина бил  особено вреден.  Питах и лекаря си , а той ми каза, че много чета и че има случаи когато на бремените се налага по медицински причини да вземат аспирин. То мишочето в началото има досег със съвсем минимална част от твоята кръв.
 За другите лекарства , които изброяваш не мога да кажа нищо защото не са ми познати. най-добре попитай  лекаря  си за всичко , което те притеснява. Пожелавам ти лека бременност и здраво и хубаво бебенце.

# 2
  • Мнения: 8 505
За аспирина-причинява някакво увреждане на мозъка (билест или синдром на еди-кой-си...не поимня вече).Въпреки това личната лекарка на моя приятелка всеки ден е пила по един упсарин (бременна),за да не се зарази случайно от някой пациент-това меко казано ме срази Shocked Детето и е здраво.Същата ми приятелка пи Деган през цялата бременност,защото повръщаше зверски.И нейното хлапе е живо и здраво.Пиша ти всичко това,за да не се шашкаш излишно,още повече щом лекарят ти е казал,че всичко е наред.Така че-лека бременност!

# 3
  • Мнения: 393
ооооо  това за аспирина е ужсано!   #Cussing out
аз пих два само, дали нещо е станало ще се побъркам. Лекарите нищо не ми казват, не мисля че и те са сигурни. Казват "няяяяма броблеми"

# 4
  • Мнения: 160
аспирина категорично не вреди.има мами във форума,които го пият през цялата бременност по лекарско предписание,тъй като са предразположени към тромбози.не се натоварвай излишно.специално за аспирина гаранция,че не ти е навредил.още повече,че си го вземала еднократно.леко бременеене ти желая Simple Smile

# 5
  • Мнения: 640
Приятелката ми през цялата бременност пиеше аспирин, защото е с флеботромбоза. Има прекрасна умна дъщеричка. На 2 годинки вече така тарикатееше... Спокойно, всичко ще е наред  Hug

# 6

Общи условия

Активация на акаунт