Съвети за алергия към домашен прах и куче

  • 2 476
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 485
Здравейте мами!
Днес бяхме на преглед при Мустаков и излезе алергия към домашен прах и куче.А до сега обикаляхме УНГ спец.с идеята ,че е трета сливица.
Какво правите вие?Превръщате ли се в чистачки цял ден и изобщо как да се отнасям занапред с детето ми-3г и половина.? newsm78
Изписаха ни лекарства,но все още не съм ги взела,утре ще ходя.Неговия съвет е постоянно чистене,тупане,без килими и т.н.
Моля,нека мамите които имат опит с тази алергия ми помогнат със съвети и препоръки.
Благодаря предварително на всички,които ще се включат!  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 158
За твое успокоение ще кажа, че май че на всички, които са се изследвали при д-р Мустаков, им откриват тази алергия. Обикновено върви "в пакет" с алергията към плесени. На вас не ви ли я откриха и нея? Явно това са често срещани алергии в днешното индустриално общество. Аз ги имах като дете и не ми пречеха по никакъв начин, освен че кихах, ако се намирам в прашно помещение или ако погаля куче или котка. Не съм се лекувала, нито съм се тествала отново за алергии, но откакто навърших 20 год., тези оплаквания изчезнаха. Важно е в каква степен е манифестирана алергията; в изследванията има едни цифри след всеки алерген, вашите цифри какви са? Ако са 1, значи алергията е много слаба.

Иначе наистина е добре да махнете от дома плюшените играчки и дебелите килими, които се почистват трудно. Лекарствата, които са ви предписали, според мен е разумно да ги започнете, за да прецените дали наистина трябва да изключите третата сливица като основен източник на проблемите, които имате. Ако оплакванията продължат и 2-3 седмици, след като сте започнали лекарствата, можете пак да обсъдите варианта с третата сливица с някой добър лекар УНГ.

# 2
  • Мнения: 2 616
И аз имам алергия към домашен прах и котки, обаче.  Малкият човек дразни ли се домашния прах по принцип или само, когато чистиш и вдигнеш прах, и кучетата как са-като има наблизо кученце ли или ако се заиграе с него. Не знам как е при малчовците обаче аз пия Зиртек за алергията-има най-малко странични ефекти, попитай за него.

# 3
  • Мнения: 872
Разчистване на всички прахозадържащи - килими, пердета,плюшени играчки,китеници,  одеала задължително чаршафосани, гарнитурите препоръчват да са кожени ...Подовите настилки да са лесни за поддържане.
Мисля че е от голямо значение да прекарвате повече време навън.
Не сте ли малки още за тези тестове?Питам те защото и дъщеря ми е на 3 и половина, но ми казаха че е малка за тестове още. Не ми го е казал Мустаков естествено...
За какво друго ви тестваха? Извинявам се предварително.
По повод алергията към куче-не зная дали е като при котките, но ако някой е стоял в стая с котка ,по косата му се полепвали ...не помня какво и като се срещне с алергичното дете в случая-презизвиква се алергия.
На някои якета има яки с кожички с косъм-естествени, изкуствени,нямало значение. И те пречели.Една приятелка заведе детенце на преглед при една професорка, тя и направи забележка. Казала и-тези якета ги забравяте.
Успех! Желая ви здраве!

# 4
  • Мнения: 2 149
Имам чувството, че когато не могат да открият причината казват "Домашна прах", а животното е за подправка  ooooh!
На мен са казали, че имам алергия към д. прах, но как да ти кажа, аз нямам такава!
Винаги бих препоръчала отново тестуване, на друго място, за да се подсигурите.Котката има котешки пърхут по козината, който дразни, Кучето не знам какво има, но животните принципно са причинители на алергии, вярно е и това.
Може би има значение в какво се изразяват оплакванията на детето - сърби го носа ли, появява се спастична кашлица ли, отичат лигавиците ли....

# 5
  • София
  • Мнения: 481
Важно е да живее детето във възможно най-малко прах, но не се увличай прекалено. Хубаво е, ако можеш да направиш дома по-лесен за поддържане- гладка настилка, която да се мие със стирка веднъж на ден; прах- също да се почиства веднъж на ден; без плюшки; без пухени възглавници; ако има пердета- да се перат начесто; ако има мека мебел- да е покрита с нещо, което да се изтупва ежедневно и да се пере на 1-2 седмици; ако детето спи на детско легло- има протектори с размери 140/70 и 120/60  (като хавлиен чаршаф, но отдолу стои промазан)- пазят и от прах, и срещу напикаване  Simple Smile ; проветряване поне два пъти на ден. На пръв поглед изглежда трудоемко, но при добра организация отнема не повече от половин час.
А за лекарствата... не искам да коментирам.
За мен решението не е в традиционната медицина  Peace

# 6
  • Мнения: 1 485
Мили мами,благодаря ви за бързите отговори!  bouquet
pepa georgieva,незнам дали сме малки,по принцип преди да отидем ни казаха,че най-вероятно ще се наложи кръвен тест,защото с този най-традиционния с чертичките няма да покаже категорични и сигурни резултати.Но не ни правиха кръвен,а само по ръчичките драскаха. newsm78
А що се отнася до куче-имахме такова,но в двора.То пък взе,че умря,и сега свекър ми като чу за  алергията и вече се отказа да взима друго.
Имам чувството, че когато не могат да открият причината казват "Домашна прах", а животното е за подправка  ooooh!
На мен са казали, че имам алергия към д. прах, но как да ти кажа, аз нямам такава!
Винаги бих препоръчала отново тестуване, на друго място, за да се подсигурите.Котката има котешки пърхут по козината, който дразни, Кучето не знам какво има, но животните принципно са причинители на алергии, вярно е и това.
Може би има значение в какво се изразяват оплакванията на детето - сърби го носа ли, появява се спастична кашлица ли, отичат лигавиците ли....
Чаено момиче,може и да си права в това.Защото по принцип девер ми е с 18 изразени алергии,от 32 възможни.И снощи го разпитвах подробно,при което той ми каза,че има и към домашен,библиотечен и всякакъв вид прах,но не мисли,че особенно му пречи.И ми каза,че каквото и да правя в къщи прах винаги има и ще има.
тестваха и тези цъфтящи мъхести дървета.
Сега съм се захванала да тупам и чистя,махам килими,пердета и май ще оголя съвсем всичко.
Не искам да се вманиячавам,но доколкото мога ще правя каквото ме съветвате.
Но със сигурност смятам да повторим теста на друго място.
Стана малко дълго,но ако има още някой със съвети и препоръки ще ги прочета на драго сърце.
  bouquet

# 7
  • Русе
  • Мнения: 7 791
Фиор,и ние бяхме при Мустаков и малкия има алергия към дом. прах,кучета и още 5-6 неща.Учудваме че ви е направил теста на ръчичката при положение че е толкова малка.На моето му взеха кръв  newsm78.От друго място чух че на толкова малки деца (до 4-5 години) няма как да определят с точност имат ли алергии.Излизали много неща но с ниски показатели.И при нас беше така.
При нас алергиите възпаляваха третата сливица и я махнахме.Изпи две аптеки антиалергични и сега лекуваме увеличен черен дроб.Умната.
Да.Превърнах се в робиня на къщата.Чистя по сто пъти на ден(но вече след съвет и на имуннолог).Реших си проблема с чистенето като си купих многофункционална прахосмукачка и сега поне само с нея бръмча  Laughing И не го пазя от кучета и котки(естествено домашни) и досега не ми е правило впечатление да има реакция
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт