Как се правят захаринки?

  • 24 558
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 657
моля ви кажете рецептата,4е така ми се ядът Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 708
2 яйца
1 голяма ч.чаша захар
3/4 ч.чаша олио(мас или масло)
1 голяма ч.чаша кисело мляко
1 бакпулвер или сода за хляб
2 .5 ч.чаши брашно
за меко тесто
Оформят се топчета поръсват се със захар и се пекат
Хубавите захаринки се напукват при печене Hug

# 2
  • Мнения: 2 657
Снежи-мерси Hug
още тази ве4ер ще ги сътворя Peace

# 3
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Ето рецепта и за моите захаринки:
5 яйца
1 кофичка кисело мляко
1 и половина чч захар
1 непълна чч олио
1 чл сода бикарбонат и 1 чл амонячна сода,угасени в малко оцет
настъргана кора на 1 лимон
брашно
Яйцата и захарта се разбиват на ръка и с останалите продукти се омесва тесто,което се оформя на топчета.Едната страна се потапя в захар.Редят се в намаслена тава.Пекат се в предварително загрята фурна-умерена.Излизат много бройки,аз правя по половин доза.

# 4
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Ето и моята / давана ми е от готвачка в дет. градина /            4 яйца , 1ч.ч. захар , 1ч.ч. олио , 1п. амонячна сода  угасена в 2-3 с.л. кис. мляко , брашно , колкото поеме до меко тесто . Оставя се да почине 5 мин. и се разточва на кора дебела около сантиметър , маже се с жълтък и се поръсва с кристална захар . Реже се с чаша или на форми по желание. Пекът се до порозовяване  , лично аз ги харесвам по-белички   . Работи  в студена стая и по-бързо , че амон. сода бързо шупва   и губят добрия си вид.                                                                                                         

# 5
  • София
  • Мнения: 1 642
Ще може ли някой да ми покаже какви са тези захаринки?  Praynig

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ще може ли някой да ми покаже какви са тези захаринки?  Praynig
И аз искам да видя.

# 7
  • Мнения: 22 867

Тази рецепта си я копнах от някакъв форум, не беше кулинарен, а случайно ставаше на въпрос за тези сладки. Давам я така, както беше написана в поста. Пишеше още, че е еднаква с рецептата на П.Чолчева. Като количество стават много.

"1 ч чаша кисело мляко, 3 яйца, 1 ч чаша пудра захар, 1/2 ч чаша топено масло (заб. моя - мама само с олио ги правеше, защото това е евтин и спорен сладкиш), 1 лъжичка сода, 2 праха ванилия, кората на един лимон, брашно, колкото поема - около 1 кг (сега става ли ти ясно що са на сметка и що все тях ядяхме в детинството, в училищната чанта на закуска, сутрин с прясното мляко и т.н.). Разтваряме содата в киселото мляко, прибавяме постепенно изброените продукти и замесваме тесто. С намаслени ръце късаме парченца тесто , които овалваме в правилни топчици колкото орех (ние ги правихме по големи, защото бяха само за домашна консумация, не за гости) , после нареждаме на разстояние в намазнена тава. Намазваме с разбито яйце, поръсваме ги с едра кристална захар и печем в умерена фурна."

# 8
  • Мнения: 2 657
Благодаря ви за рецептите Hug

Снощи не успех да ги замеся,защото ми се появиха гости,надявам се дове4ера да ги направя-стига да не се върна много късно от Враца Peace
като ги направя,ще ка4а и снимков материял Grinning

п.п.На мен ми се доядоха,защото малкия си тръгна онзи ден от яслата със захаринка Embarassed

# 9
  • София
  • Мнения: 1 642
Тези захаринки ми звучат като курабийки, права ли съм?

# 10
  • Мнения: 2 657
Ами,не знам-понеже и това незнам как се прави Embarassed

# 11
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Тези захаринки ми звучат като курабийки, права ли съм?

Точно,курабийки са.Известни са ми и под името "Войнишки курабии",защото излизат много на брой и засищат.


# 12
  • София
  • Мнения: 1 642
Е, разгеле разбрах какво е!  Party и аз ги знам като войнишки курабии и много ги обичам, ще взема да си направя, ама като посваля още кг.

# 13
  • Мнения: 2 657
Станаха Joy
Снощи ги направих и сега малкия набива-инки Mr. Green

п.п.станаха малко безформени Embarassed

# 14
  • Мнения: 1 708
Важното е че са вкусни! Hug

Общи условия

Активация на акаунт