Колики

  • 1 585
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Моля споделете какво давате за колики и е ефикасно? Аз купих еспумизан - дали ще помогне?

# 1
  • Мнения: 7 723
Не съм давала Еспумизан. Доволна съм от чая на ХИП с копър и анасон  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 2 819
Давам Саб симплекс капки, слагам ракия на пъпчето и когато вече много реве, духам със сешоара и това май най-много помага.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 064
Ракия на пъпчето??? Как ли действа?

Аз съм давала Саб, чай на Хипп и Бейбинос капки. Всички помагат, но мисля, че най-вече за успокоение на съвестта на майката. Времето помага най-добре!

# 4
  • София
  • Мнения: 978
Нпълно подкрепям предходното мнение. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 5 393
Аз давах само Саб Симплекс.Бях доволна, но пък и Иво нямаше чак толкова силни колики.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз давах Инфакол и Еспумизан. Успокояваха му стомахчето и коликите минаха към 50-тия ден  Peace

# 7
  • Мнения: 46
Чай от анасон и копър и захар съм давала вместо вода.Също слагах го да спи върху мен по корем и това го успокояваше.

# 8
  • софия
  • Мнения: 756
ние сме доволни от еспумизана

# 9
  • Мнения: 2 616
Това сигурно е 1000-дното питане за колики, пак ли не работи търсачката? До колкото разбрах лековете за колики са 5-6-няколко вида капки, чаят на Хип, сешоар и гушкондрене.......
Това с ракията е "ново 20"-ракията на пъпа му затопля коремчето ли?

# 10
  • Мнения: 210
И аз давах капки"Саб Симплекс",както и едно сиропче.Сиропа се казва "Колик бейби" и е на билкова основа.При нас помогна и кремчето "бейбинос",с него се прави масаж на стомахчето по посока на часовниковата стрелка. newsm10

# 11
  • София
  • Мнения: 1 424
всяко бебе понася по различен начин всички лекове за колики.
ние какво ли не сме пробвали, ама файда кой знае каква няма. сега даже чакаме да ни донесат от англия лефакс, но не съм много ентусиазирана.
чакам да минат от самосебе си!

# 12
  • Мнения: 1 132
„Просто сложете памук в ушите си и джин в стомаха си” – съвет за справяне с коликите от 19 век  Laughing

# 13
Нашето бебче е вече човече на 10 месеца, и още то кърмя, затова мога да дам съвет само за кърмещи майки. На него нищо не съм му давала, просто нямаше колики, защото работата свърших аз самата. Коликите зависят на 90% от храната на кърмещата майка, затова до 4 тия месец забравих какво е какао и всичко, което го съдържа, тестени изделия с мая, сурови зеленчуци, най-вече зеле, всички бобови, боза и бира, кафе и май това е.

# 14
  • Мнения: 182
Ползвали сме и Еспумизан, и Инфакол и Лефакс. Последното най-добре му подейства. И на трите активното вещество е едно и също - симетикон - разликата е в мг на една доза. На всяко дете му действат различни неща, така че пробвай с нещо друго. За сешоара моето педи каза да не ползвам, защото много прегрява предполагам. Но ми каза кърпи гладени с ютия на коремчето. И естествено да заспи върху мене - това действа най-безотказно, но трябва много търпение.

Общи условия

Активация на акаунт